Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Poslednjih nekoliko dana se igram sa JLsounds-ovim I2SoverUSB v.III...
Radi u simultanom modu sa TDA1541A, transport je Mac mini sa aktuelnom verzijom Volumio plejera.

Simptomatično je da do ovog slučaja bilo koji USB na i2s interfejs prikačen na ovaj DAC nije mogao da priđe zvuku koji se dobija preko SPDif-a sa pristojnim CD transportom!

Na slepom testu, uz korišćenje istog materijala od kog je narezan CD i koji je Volumio svirao kroz lokalnu mrežu sa drugog kompa, preklapanjem USB-SPDIF ulaza redovno sam dovodio "panel" u zabludu šta svira. Bila je na kraju opaska da kada se cela numera sluša sa jednog pa sa drugog transporta, uz znanje koji od njih trenutno reprodukuje, da je sa SPDIF ulaza ipak malo muzikalniji i prirodniji zvuk... ja bih rekao da je to placebo izazvan ranijim iskustvom ali nebitno, ja vrlo zadovoljan postignutim. Obzirom da je pločica xmos-a samo "nabodena" da proradi, bez adekvatne optimizacije puta signala (dužina I2S vodova i kroz nekoliko relejčića) ovo je zaista super rezultat.
Pre ovog je proban jedan kineski x-mos USB interfejs ali je to prilično loše sviralo. Dobilo se na rezoluciji zvučne slike ali je prirodnost boje tog zvuka bila vrlo loša i u poređenju sa PCM2706 (USB na i2s u ovom slučaju) koji je na pločici DAC-a, uz sve njegove manjkavosti daleko je "slušljiviji".

Moram da se ogradim, ne znam kako bi ovo ispalo sa nekim drugim DAC čipom, preporučujem I2SoverUSB v.III za kombinaciju sa TDA1541A .

IMG_3099-1920.thumb.jpg.bd673f0c613c84e1cb41509359543f70.jpg 

 

IMG_3097-1920.thumb.jpg.f4bcffafe027e24b4225885c53206ba7.jpg 

Ispred pomenut kineski x-mos:

IMG_20200205_003348-1920.thumb.jpg.6d5ea93dbe17f468d3bd5b8dc718600c.jpg 

i za kraj, još jedna novina koja me oduševljava uvek iznova svojim mogućnostima korišćenja muzičkih fajlova, Volumio:

IMG-07-V-1920.thumb.jpg.e2de569fde5d61ca1ba7028283feb3e5.jpg 

I ovo toplo preporučujem onima  koji nisu voljni da su pruže u nabavci solidnog mrežnog plejera!

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Baš lepa vest za jutro [emoji846]. Drago mo je da si probao ovaj režim rada i uspeo u tome. Ako je zvuk blizu ili identičan SPDIF-u, onda je sve ovo jako uspešno! Bravo!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala!

Da, definitivno vredi imati ovo u sistemu.
Planiram da redizajniram pločicu DAC-a čim stigne još jedan x-mos da se sve optimizuje. To će biti za mog drugara, ovo ostaje ovak jer meni DAC služi i kao selektor ulaza, sve je na nj zakačeno, ništa mu ne fali ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 23.2.2020. at 15:17, stefaca reče

Inače, stavio kutije na stalke, zavrnuo ih u libelu ka patosu, munio to isto i na stalke ka zvučnicima. Sve izolovano. 

Vidim da koristiš Orange kabal 4x2x0,8mm. Probaj kad nađeš vremena (pošto je jeftino) sve žice iz jednog kabla zajedno sa drenažnom kalajisanom (8+1) da spojiš u jedan vod za plus i dodaj još jedan  isti takav za minus. Dobijaš kabal 2x4,5mm2. Obe veži vezicama ili termo bužirom zajedno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Par pitanja imam, pa da ne otvaram temu, ovo je nesto sto me zanima ovih dana, pa spada ovde :

Zica za grejanje cevi, koji promer koristite u praksi, solid ili licna  ?

( 4 dvostruke triode 6N16 , 6,3V-12V, struja 0,3A - 0,6A, zavisno od trafoa  )

Zica za visoki napon, do 250V, isto pitanje ?

Da li mogu elemente koji su na shemi prikazani vezani na masu, u okviru kola jedne cevi, dakle sa signala ( resetke ), katode, anode - vezivati u jednu tacku ( zajedno ) pa na debelu zicu koju bih razvukao za masu... ( ili direkt na debelu zicu )  ?

Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, zocky said:

Hvala!

Da, definitivno vredi imati ovo u sistemu.
Planiram da redizajniram pločicu DAC-a čim stigne još jedan x-mos da se sve optimizuje. To će biti za mog drugara, ovo ostaje ovak jer meni DAC služi i kao selektor ulaza, sve je na nj zakačeno, ništa mu ne fali ;)

Samo jedno pitanje, da li si taj (na pretposlednjoj slici) XMOS probao spdif izlaz?

Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim da koristiš Orange kabal 4x2x0,8mm. Probaj kad nađeš vremena (pošto je jeftino) sve žice iz jednog kabla zajedno sa drenažnom kalajisanom (8+1) da spojiš u jedan vod za plus i dodaj još jedan  isti takav za minus. Dobijaš kabal 2x4,5mm2. Obe veži vezicama ili termo bužirom zajedno.
Iskreno moraću da uzmem onda još kabla jer je ovo što imam knap maltene. Jel ima nekih promena u zvuku? Plašim se da mi kabl ne povuče kutije unazad :D

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

Vidim da koristiš Orange kabal 4x2x0,8mm. Probaj kad nađeš vremena (pošto je jeftino) sve žice iz jednog kabla zajedno sa drenažnom kalajisanom (8+1) da spojiš u jedan vod za plus i dodaj još jedan  isti takav za minus. Dobijaš kabal 2x4,5mm2. Obe veži vezicama ili termo bužirom zajedno.

Napredak je?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 42 minuta, Nesic reče

Napredak je?

U odnosu na tanji kabal, sve po malo bolje zvuči.  Ostavio sam i stari za poređenje. Jeftino je pa mogu da eksperimentišem. Recimo ova jednostruka varijanta (2×4×0,8mm) zvuči isto ili malo bolje od Audioquest sa takođe 8x0,8mm solid core žica. A cena je smešna. Sad baš uzimam da pravim još jedan par kablova za bivajring, da probam i to. Meni ne treba puno, kablovi su po 2,2m. Ako su zvučnici previše zatvorenog karaktera, ovaj kabal treba preskočiti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@stefaca stalke si kupio kod Ivana iz Kš?

Sent from my SM-A520F using Tapatalk


Taj :) Prezadovoljan sam radom. Sve naručio kako meni odgovaralo. Još mi čovek daje šiljke kad u kesi imbus ključevi za svaki tip šrafa na stalcima. To me je oduševilo. I to Unior ključevi. Iskreno, svaka čast na tome.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 2/25/2020 at 7:23 PM, stefaca said:

Taj :) Prezadovoljan sam radom. Sve naručio kako meni odgovaralo. Još mi čovek daje šiljke kad u kesi imbus ključevi za svaki tip šrafa na stalcima. To me je oduševilo. I to Unior ključevi. Iskreno, svaka čast na tome.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk
 

Imam takođe njegove stalke, vrhunski odrađeno!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne smeš puniti običnim peskom, u njemu ima organske materije i može da se usmrdi. Treba ti čist kvarcni pesak, dobo opran, sterilisan hlorom (Varikinom) i osušen u rerni.  n eznam da li pomaže da običan pesak odležu neko vreme u Varikini, ona rastvara i vezuje organske materije (NaOCl - natrijum hipohlorit).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...