Jump to content
Impuls

Čime se zanimam... (ovih dana )

Recommended Posts

Ja za moje Fostex FE206E nameravam da napravim F1(nije komplikovano, a napajanje i kutiju ću za probu da pozajmim od Babela) ... ne da mi mira onaj Nelson-ov članak : http://www.firstwatt.com/pdf/art_cs_amps.pdf

Doduše kod mene su oni u Jericho horni i kod dobrih snimaka, basa imam taman kol'ko treba ... a oni loši i nisu za slušanje, već za kantu.

@ebe Tefal je zenina sprava, ne mesam se ja u to. Ali, moze da joj posluzi i u druge svrhe :lupanje:

@Beli Ja sam jedno vreme koristio Zen V9 ali bez povratne sprege, tako da radi kao "transconductance amp". Ima nesto u tome...:Viannen_loungelizard:

P.s. imas li koju fotku tih horni? Na cemu ih slusas sada?

2 hours ago, Woland said:

Borkovac je sigurno skuplji ali je bliži Beogradu, pa su možda ukupni troškovi slični.. a možda je i kickback varijanta :)

@2a3 jesvala meni je Mokrin veoma interesantan ako je ostvariv, ali cifre su poprilične http://www.mokrinhouse.com/

Ma ja Woli samo da se malo duvam ili ti ku...m :hi:

11 minutes ago, Beli said:

Ja za moje Fostex FE206E nameravam da napravim F1(nije komplikovano, a napajanje i kutiju ću za probu da pozajmim od Babela) ... ne da mi mira onaj Nelson-ov članak : http://www.firstwatt.com/pdf/art_cs_amps.pdf

Doduše kod mene su oni u Jericho horni i kod dobrih snimaka, basa imam taman kol'ko treba ... a oni loši i nisu za slušanje, već za kantu.

Umesto B200, vrlo slično

http://diyaudioprojects.com/Speakers/Fostex-FE206En-Double-Bass-Reflex-Speakers/

17 minutes ago, Vix said:

P.s. imas li koju fotku tih horni? Na cemu ih slusas sada?

Evo neke vrljave slike ... u njima je tada bio Monacor SP-80x. A pojačalo je Babel J, sa Lightspeed LDR-om.

jericho.jpg

Evo ti još jedan predlog za razmišljanje, šta bi mogao sa Fostex-ima :  Dual TQWT

Ima ovde forumaša koji su bili na Triode Festivalu u Krasnom(ako se ne varam, to se tamo moglo čuti), pa bi mogli da kažu nešto više o njima.

image.jpeg.6312c2936614127b90d98a8227ad55d5.jpeg image.jpeg.2f2b87739084ff2771bcf3284ee8c96b.jpeg

Fe206 ipak najvise voli da bude u horni. BR  nije za njega, a TQWT moze da svira ali sa jacom "baffle step" kompenzacijom.

Probacu ja prvo da nadjem par velikih zatvorenih kutija za Visatone, pa ako ni to ne valja, isprobavam Fostex varijante...

25 minutes ago, Vix said:

Fe206 ipak najvise voli da bude u horni. BR  nije za njega, a TQWT moze da svira ali sa jacom "baffle step" kompenzacijom.

Probacu ja prvo da nadjem par velikih zatvorenih kutija za Visatone, pa ako ni to ne valja, isprobavam Fostex varijante...

Kutiju ne menjaj, uradi tačno kao SOLO 50, sa onom pregradom unutra, kao dupli bassreflex. Sam ne možeš bolje uraditi. Za reflex tubu PVC kanalizacione cevi i luk fi110.

32 minutes ago, Vix said:

2 minutes ago, NIXIE said:

Kutiju ne menjaj, uradi kao SOLO 50 ..................................

pozV

0273a.jpg

5724.jpg

56 minutes ago, Vix said:

Ovo je graf Fostex-a izmeren u kompresionoj kutiji od 40-tak litara, a ja očekujem da će mi to u horni biti još bolje(sa manje kompenzacije, tj pridavljivanja drajvera) iako je i ovo više nego dobro za FR.

5a31344587ab9_fostexfe206.thumb.jpg.b6f497968ef37f6728f0aed598e23053.jpg