Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Mali upgrejd po uzoru na Steinov cd i Rotel 855 sa jos malim napretkom na ovome je dalo savrsen zvuk. Nije jos gotovo ali na osnovu slusnih testova prijatelja koji su slusali, tesko ce nesto bolje da se napravi.Fotografija je pre modifikacije.

post-15-126479422538_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Impulse - visina hladnjaka je 11+60mm , ili 11+70mm ?apsolutno nista ne nalazim ukupne visine ~70mm ;na stranu sto ne nalazim sa takvim (naizmenicnim ) rebrima ..... a gledao sam u Conrad, Pada ,Seiffert ,Alutronic , Fischer katalozima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Impulse - visina hladnjaka je 11+60mm , ili 11+70mm ?apsolutno nista ne nalazim ukupne visine ~70mm ;na stranu sto ne nalazim sa takvim (naizmenicnim ) rebrima ..... a gledao sam u Conrad, Pada ,Seiffert ,Alutronic , Fischer katalozima

11+60
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

100W sigurno, sa ne vise od 25-30 stepeni porasta temperature u odnosu na ambijent (za svaku polovinu).Inace Impulse svaka cast kao prvom clanu koji je umesto nesuvislog navodjenja relativnih mera (sta znaci dubina, duzina...?) lepo stavio metar uz hladnjak i slikao pa nema dvojbe oko dimenzija. :good2:Predlazem da se i ovo stavi u pravila foruma - ko slika hladnjak neka stavi metar uz njega a ne da gatamo koje su mere :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo josh jedne evaluacije za dežurne stručnjake. Nabavih dva ovakva čuda pa nemam pojma koliku discipaciju mogu od njih da očekujem, a i oblik im je malo čudan. Šta bi lepo moglo da se pravi ? Dimenzije su 115 * 125 * 265 mm.Hvala unapred. :good2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo josh jedne evaluacije za dežurne stručnjake. Nabavih dva ovakva čuda pa nemam pojma koliku discipaciju mogu od njih da očekujem, a i oblik im je malo čudan. Šta bi lepo moglo da se pravi ? Dimenzije su 115 * 125 * 265 mm.Hvala unapred. :good2:

Bastarda... Veoma verovatno da može da iznese Cirklotron sa ne preterano visokim biasom. Ili neki AB...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uobičajeno je da se kao visina hladnjaka navodi dužina rebara zbrojena sa debljinom baze, dok je dužina hladnjaka zapravo visina njegovih rebara kada rebra postavimo okomito, a širina hladnjaka razmak između prvog i zadnjeg rebra u nizu.Ovo je stvarno nespretno opisano - pokušat ću negdje iskopati neku sliku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo josh jedne evaluacije za dežurne stručnjake. Nabavih dva ovakva čuda pa nemam pojma koliku discipaciju mogu od njih da očekujem, a i oblik im je malo čudan. Šta bi lepo moglo da se pravi ? Dimenzije su 115 * 125 * 265 mm.Hvala unapred. :good2:

znam taj hladnjak sa limunda ;Rth =0,5K/W
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znam taj hladnjak sa limunda ;Rth =0,5K/W

Da to je taj, al' se našo i još jedan isti taki.Ih, ako je 0,5K/W to bi bilo super.

Tesko bez ventilatora - pogledaj, kako god ga okrenes jedna mu strana naopacke...

Pa to i mene brine, ne znam kako ga je najbolje izrotirati, možda uvis :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:good2: os' crno na belo ?me zekis il' se podrazumeva da ide u vertikalu

Naravno da jedino moze u vertikalu, al' mnogo mi je da neko malo/srednje pojacalce bude 26,5 cm visoko, ili da se sece na pola pa da se munji nesto....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Mali upgrejd po uzoru na Steinov cd i Rotel 855 sa jos malim napretkom na ovome je dalo savrsen zvuk. Nije jos gotovo ali na osnovu slusnih testova prijatelja koji su slusali, tesko ce nesto bolje da se napravi.Fotografija je pre modifikacije.

Slusao Akai cd-79, i mislim da je to najbolji cd koji sam ikada slusao u kucnim uslovima. Iako mi je sistem nepoznat obratio sam paznju na stvari koje najvise zavise od izvora. Zvucna slika realne visine, poprilicno siroka i duboka. Raslojenost po dubini takva da to nikad nisam cuo. Imao sam osecaj da bi mogao tacno osetiti u milimetar sta je ispred cega. Bez obzira na velicinu slike, tonovi nisu "razmazani", vec je fokus istih izuzetan. Kad sam uspeo da prepoznam neke primese zvucnika, i u glavi ih "odstranim" primetih veliku prirodnost i osecaj frekvencijske linearnosti. Znaci nista pridodato, muzika je povezana, tece, a iako ima pregrst detalja ne dolaze u prvi plan vec su u funkciji muzike. Ne moze se tu jos puno reci, to treba cuti. Mislim da tek kad bi ga slusao par dana bi mogao da se saberem, jer kad je nesto maltene savrseno mozak to ne uspeva od jednom da percipira. Cd je "pun pogodak". Ako mi uleti neki BB pcm63 zavrsio sam sa digitalijom. Naravno posle "hirurske intervencije" Dr Impuls-a
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...