Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Leo sve pohvale za kutiju!Mozda je kosinu oko displeja trebalo obraditi tek posle eloksiranja da ostane sjajna. Al to je samo moje misljenje... ;)Lep satenski osecaj pod prstima od debelog sloja oksida.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Све похвале теби и Леу. Овако како изгледа може право на BAF.Пажњу су ми привукле велике цифре на дисплеју. Нисам ухватио ко је то програмирао. Занима ме може ли то да се уради на AT mega 8515 и mega 16.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Displej je 4x20 karaktera...velike cifre formiras preko posebno definisanih karaktera.

Vise o kodu ces naci na ovom blogu.

Mogla se uraditi posebna plocica sa kontrolerom al za cifru koju je placen arduino nije se vredelo zezati. Sto ja kazem Superfiju ima jos mesta na njemu bastenski zalivni sistem da se nakaci.. :D

Posto kod za kontrolu bafala stalno napreduje (do nedavno registri nisu bili dostupni javnosti), lako ce i sam Superfi preko laptopa i usb-a promenuti kod.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Leo sve pohvale za kutiju!Mozda je kosinu oko displeja trebalo obraditi tek posle eloksiranja da ostane sjajna. Al to je samo moje misljenje... ;)Lep satenski osecaj pod prstima od debelog sloja oksida.

Tako obrađena kosina oko displeja bi bila lepa i sjajna neko određeno vreme pa bi i ona oksidirala vremenom.U protivnom bi se morala u nekom vremenskom periodu iznova politi.Moglo bi jedino da se posebno uradi okvir, zatim se polira i hromira. Tada bi bilo trajno sjajno - lovli jobli !Sviđa mi se belo pozadinsko osvetljenje na displeju :good2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Leo,Jasno meni sve oko oksidacije golog aluminijuma... Da li si imao iskustva sa deoxit shield? Koliko bi on dodatno odlozio oksidaciju?

Nisam se sreo sa ovim preparatom, tačnije, nisam ni znao da postoji.Pogledaću može li lokalno da se nađe pa ću možda napraviti neki pokus.Hvala za info.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stize meni pa cu ti javiti iz prve ruke. :DStalni problem sa srebrnim konektorima. Lako i brzo se najcrnji oksid skine vrelom vodom, sodom bikarbonom i alu folijom koja mora da dotakve srebro...hem elektroliza. Samo sto tako hemijski ocisceno srebro jako brzo opet pocrni. Jedini spas je taj deoxit shield... Video u specifikacijama da se stavlja na goli metal tek masinski obradjen, pa da te priupitam imas li iskustva vec.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Thx drugari!!!Bez vas ovo nebi nikad imao :-)Sync, daj koju sliku i nogice da se vide :-)PS uzivo kutija izgleda bolesno dobro...a eloxaza je odabrana na Syncov predlog tako da se slaze sa displayom (da sam se ja pitao kutija bi bila zuta hahaaha)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Danas sam imao još jednu uspešnu akciju.Kolegi koji uživa u vinilnim nosačima zvuka se desio peh da mu pukne nosač igle na ručki GRACE G-707, pa je potražio pomoć.Imao je ideju da mu uradim novi headshell ali da kao uzor uzmem headshell sa modela G-747 ali da zadržimo stari način montiranja na cevku, zavrtnjem M3.Rekao bih da nije bilo jednostavno uraditi ovaj headshell ali je lep izazov.Pripremak je bila prizma kvalitetnog duraluminijuma dim. 16 x 40 x 65, kombinovana obrada na strugu i cnc glodalici, stubnoj bušilici i malo ručne završne obrade.Ovde sam upotrebio ovakav materijal i obradio veći deo materijala do gotove forme.Sledeći put ću probati uraditi iz dva dela a potom ih neraskidivo spojiti, kao što je na originalnoj G-747.Bio bi kompletan uspeh uraditi i konektore unutar prihvatnog vratića, što ću makar pokušati u dogledno vreme.U prilogu fotosi u toku izrade na cnc glodalici i konačan izgled dva urađena headshella za GRACE G-707.post-11-0-44179300-1310153334_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

То смо већ правили, има на ХФФ-у али :bravo:

Možda ste pravili ali niste bolje i lepše napravili :DLepo je što se praviš važan informisanošću :), bilo bi još lepše da daš i bližu lokaciju gde "ste" to već pravili, dobro je proširiti saznanje. :hi:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Negde početkom decembra prošle god. sam imao sličnu igranku.Trebalo je uraditi nosač ručice, lift i držač bravice ručke za jednog dobrog drugara-saradnika.I to je bila lepa igranka, nisam kačio fotkice ovde zbog obilja obaveza, mada nikad nije kasno. post-11-0-96076300-1310199596_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Искрен да будем колико сам таквих ствари направио за последњих пар година већ ми се и по мало смучило.Али изазов је изазов.Који је грамофон био у питању јер ми та ручка делује мало јефтино.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...