Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Vix said:

Pa to mi prvo palo na pamet, vidi se iz aviona da je sra...

Msm, bas me briga, meni u principu trebala kutija.:D

Nadao sam se ipak, da su zvucnici malo bolji... 

A sta ako zesce gresis u proceni ? , pa kada te zvucnike ukljucis i poslusas i dopadnu ti se zvukom , meni kao takvi jako lice na Madjarske Videoton 10`` bass zvucnike koji me nikad nisu zvucno razocarali .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Vix reče

Nisam (jos) merio Qts, ni Fs, ali mi se pricinava da su vislji nego sto treba... 

Izmeri ipak, to je ili za kompresiju ili za OB. Mada, realno malo je lima za OB. :rasta:

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, BANAT said:

A sta ako zesce gresis u proceni ? , pa kada te zvucnike ukljucis i poslusas i dopadnu ti se zvukom , meni kao takvi jako lice na Madjarske Videoton 10`` bass zvucnike koji me nikad nisu zvucno razocarali .

Videoton su mnoooooogo bolji

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Koja said:

Videoton su mnoooooogo bolji

Onako odokativno rekao bih da su i ti Vix-ovi JBL sasvim OK basevi , imaju vrlo izdasno napravljeno gornje sundzerasto vesanje , ali i dole jako velikog precnika platneni centrator , bez obzira na limenu korpu i malo manji magnet licno mislim da ti JBL mogu sasvim lepo da rade isto kao i Videotoni ili cak i bolje ,

takvi bass zvucnici osim bass podrucja obicno pokrivaju i dobar deo nizeg srednjeg spektra tonova , sto se meni licno uvek dopadalo .

Izmenjeno od BANAT
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Zen Mod said:

 

sve ostalo je smece

Videoton je klasa za to djubre

Zato sam ga i skinuo. Bice zamena, a cime, jos ne znam. Uglavnom, morace se uklopiti u istu kutiju, posto kutija ostaje (zbog prostora/rasporeda/waf-a.. itd).

Cilj cele igranke je bilo napraviti WAF (woofer assisted fullrange), i to je radilo, ali je rezultat bio osrednji. Ovaj woofer ne ide dovoljno nisko (zatvorim oci i zvuci kao neki bass od 6.5") al sad kad ga pogledam, pa nema ni odakle...

Fullrange je Peerless TC9FD, koji fino zvuci (pogotovo za te novce) ali i njemu ipak fali malo "muzikalnosti").

Uglavnom, koncept mi se svidja, bice eksperimentisanja sa drugim zvucnicima... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, Vix said:

Zato sam ga i skinuo. Bice zamena, a cime, jos ne znam. Uglavnom, morace se uklopiti u istu kutiju, posto kutija ostaje (zbog prostora/rasporeda/waf-a.. itd).

Cilj cele igranke je bilo napraviti WAF (woofer assisted fullrange), i to je radilo, ali je rezultat bio osrednji. Ovaj woofer ne ide dovoljno nisko (zatvorim oci i zvuci kao neki bass od 6.5") al sad kad ga pogledam, pa nema ni odakle...

Fullrange je Peerless TC9FD, koji fino zvuci (pogotovo za te novce) ali i njemu ipak fali malo "muzikalnosti").

Uglavnom, koncept mi se svidja, bice eksperimentisanja sa drugim zvucnicima... 

Пробај са W200S4, ако ти не смета потребна велика запремина, ево га доле у огласу.. свакако она стара кутија са три рупе није искористива за планирани пројекат, широкопојасни мора да иде у посебну запремину од пар литара да би радио како треба..

Можда негде ископам симулације и мерења када смо пробали са В80, TC9FD би чак могао и мало ниже да ради ако има потребе, нама је био рез на око 400Hz..

Vladac, zaostavština

tc9fd18-08_315mm_2v83_hpf2-80.thumb.png.f8e0356e4457c12753941a02035b8cf6.pngtc9fd18-08_offaxis.thumb.png.d5843afa6591094708cb56ff935b9b7b.png

Izmenjeno od VukJov
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@VukJov

Fazon je u tome sto za sada moram iskoristiti tu kutiju. Za Fr nije problem, to je "kutija u kutiji" ili bolje receno "cev u kutiji".

Dakle samo treba naci bolji 10" bas koji ce se uklopiti. Gledam nesto na oglasima (info ako nisi znao: Ja sam u Francuskoj) ima polovno Monacor SPH250-TC, ali ne znam cenu, nov je ooko 100 eur/komad, e sad da li vredi ne znam... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, Vix said:

@VukJov

Fazon je u tome sto za sada moram iskoristiti tu kutiju. Za Fr nije problem, to je "kutija u kutiji" ili bolje receno "cev u kutiji".

Dakle samo treba naci bolji 10" bas koji ce se uklopiti. Gledam nesto na oglasima (info ako nisi znao: Ja sam u Francuskoj) ima polovno Monacor SPH250-TC, ali ne znam cenu, nov je ooko 100 eur/komad, e sad da li vredi ne znam... 

Ако баш инсистираш на тој кутији, остави тај бас какав год да је, ионако треба низак рез и 99% утиска зависиће од широкопојасног..

Широкопојасни ако није радио мораш разрадити, пустити да свира цео спектар или још боље на генератор 50Hz..једном када се стави у малу запремину, и одсече да свира од средине па на даље, неће се више мрднути ни пар посто од максималног хода..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 5 nedelje kasnije...

Napokon sam izvukao risiver...Setton RS660...koji sam dobio u zamenu, neispravnog, za popravljeno drugo pojacalo...

Lezao mi vise od godinu dana moleci me da ga popravim... U medjuvremenu sam svasta popravio, a ovo nikako da dodje na red.

Bilo je lakse nego sto sam ocekivao. Hladan lem, ali dobro skriven. Buljio sam u njega 3 sata :blink:

Ali je zato vredelo, zvuk je fantastican!

Steta sto ce morati na oglase, prevelik je... 

setton10.jpg

setton9.jpg

setton8.jpg

setton7.jpg

setton6.jpg

setton5.jpg

setton4.jpg

setton2.jpg

setton1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja se secam i malih, al se ne secam nijednog u kojeg bi se trud revitalizacije isplatio zvukom

em sam toga izservisirao miliJon, em sam nekolicinu puta popustio zalzamlados ....... nijedared se nije isplatilo

neka njih u proslosti .......... i ako radi - za garazu ili spavacu sobu

pa da je i kubik, pa da je i Naka ili McIntosh

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...