Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

pre 10 minuta, shonne reče

:D

viber_image_2022-11-08_17-02-24-843.thumb.jpg.64dddad1e13bed690d429be71a59fb55.jpgviber_image_2022-11-08_17-02-33-646.thumb.jpg.a4d511b23f050300b185d3770ee40ac2.jpg

Taj dodatak na sulundaru, ako mnogo ohladiš izduvne gasove, može se javiti kondenzacija u dimnjaku, pri vrhu. Sve zavisi od toga kolika je temperatura gasova, da li je dimnjak termoizolovan na tavanu i van njega, koliko je hladno, i koliko intenzivno sagoreva gorivo, da ne kažem drva.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Prepravljeno pojačalce sa 6S41S u izlazu. Izbačeni opcioni delovi (2 para 6s19p, driver sa 6s4p, izbačena opcija spoja u triodi na 6e5p). Dodata stabilizacija ulaznog stepena sa ECL82 i 6S19P, stavljeni CMC RCA konektori i Miflex + teflon sprežni kondenzatori. Sledi usviravanje i evaluacija odrađenih promena. Na prvu loptu - obećava.

144649978_641_01.thumb.jpg.affa9365f35fa237e49e38a00945ace4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, djmilicic said:

Prepravljeno pojačalce sa 6S41S u izlazu. Izbačeni opcioni delovi (2 para 6s19p, driver sa 6s4p, izbačena opcija spoja u triodi na 6e5p). Dodata stabilizacija ulaznog stepena sa ECL82 i 6S19P, stavljeni CMC RCA konektori i Miflex + teflon sprežni kondenzatori. Sledi usviravanje i evaluacija odrađenih promena. Na prvu loptu - obećava.

144649978_641_01.thumb.jpg.affa9365f35fa237e49e38a00945ace4.jpg

To je zovem kreativni haos...ugrađeno uživanje:oke:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

danas nije bilo guzve na poslu, u garazi, pa reko da se igramo.

igracke za velike decake, teska artiljerija. :)

ima vec neko vreme da se zanimamo sa zvucnicima "za garazu"

ali nije bilo vremena da se bas bas posvetimo.

elem,

teska artiljerija bi bilo sledece :

kabineti 335 litara za bas, Gauss 18, + kabineti za 2x 12 srednje i buliti visoki.

na slikama se vide samo po jedna 12-ica, tako smo probali.

ima mogucnosti, to jest opcija i za jednu i za dve.

skretnice su danas unapredjene sa motor run blokovima, takozvanim "krunjacima".

12-ice su Echolette fullrange, naravno odsecene da rade samo srednje.

srednje-visoki su Altec, probali samo jedan, sutra i drugi.

visoki su Beyma jebem li ga koji, zaboravih.

probali smo raznu amplifikaciju, ali bez ikakvog razmisljanja ili

dvoumljenja - ostala Lola 2111.

radi za medalju, bukvalno, tera one Gauss-e bez da se iole zagreje.

sve u svemu. nije hrdjavo.

obilje svega u zvuku, a snaga ... ima i previse.

:guitarplayer:

nastavak ce kolko ja mislim, slediti.

ima i sledeci projekat, isto sa 18-icama, ali JBL.

:cheers:

 

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ecovao danas pcb za phono, 160x200mm, samo jedan vod u pravom prekidu koji mogu da premostim zicom.

Nije lepo kao original a bilo je i naknadnih docrtavanja na pcb, za malo drugacije elemente. Uglavnom kopirao sam original na vecem formatu bez velikih izmena.

Crtao flomasterom u dva sloja, tek sa vise prakse sada znam kako da uradim bez pomeranja farbe iz prethodnog sloja.

Pcb za regulatore su sledece i ocekujem da ih uradim kvalitetnije.

:D

IMG_00009_BURST20221123110355-01.jpeg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 34 minuta, zek reče

Da si crtao ženinim lakom za nokte ne bi ti kiselina prošla ispod nacrtanih vodova pa ti je štampa krzava...:prankster2:

To je bila jedna mogucnost pogotovo za ground plan - nego koliko god bila tvrda cetkica ja sa njom imam problem i morao bih da vezbam prilicno - ili da stavljam sablon sa otvorenim rupama i linijama preko bakra pa da farbam a takav shablon napraviti bez plotter-a je meni mnogo tezi rad.

Svakako cu probati lak i cetkicu - to sto se podvukla kiselina pa su neki vodovi "tackasti" - veruj mi da u praksi radi bez problema ( iako naravno to nije dobro ).

Prosla pcb za 6s3p phono je 10x losija a eto radila je mesecima i opet radi vec mesecima bez problema.

Elem hvala - poslusacu i probacu sa lakom.

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je krajnji cilj - mada ne znam da li se uopste isplati za nesto sto se proba i koristi ograniceno vreme. 

Za nesto sto je "provereno" dobro i zeli se pakovati u kutiju za par godina koriscenja - da, sigurno se isplati uraditi gerbere.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nisam nikad radio toner transfer, samo UV lampa, fotolak Positiv 20 i vodovi na pausu odštampani - film takoreći. Kad se odštampa film stavi se u kutiju, a ispod novine natopljene sa malo nitro razređivača da nabubri toner i postane neprovidan skoro skroz.  Tako da nemam iskustva sa toner transferom, ali vidim da je popularno.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, NIXIE reče

Ja nisam nikad radio toner transfer, samo UV lampa, fotolak Positiv 20 i vodovi na pausu odštampani - film takoreći. Kad se odštampa film stavi se u kutiju, a ispod novine natopljene sa malo nitro razređivača da nabubri toner i postane neprovidan skoro skroz.  Tako da nemam iskustva sa toner transferom, ali vidim da je popularno.

Toner i pegla su meni licno prihvatljivi.

Ona druga metoda je superiorna ali jednostavno nemam uslove za tako nesto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, krca44 said:

To je krajnji cilj - mada ne znam da li se uopste isplati za nesto sto se proba i koristi ograniceno vreme. 

Za nesto sto je "provereno" dobro i zeli se pakovati u kutiju za par godina koriscenja - da, sigurno se isplati uraditi gerbere.

Kada proveris, ce da skockamo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, NIXIE said:

Ja nisam nikad radio toner transfer, samo UV lampa, fotolak Positiv 20 i vodovi na pausu odštampani - film takoreći. Kad se odštampa film stavi se u kutiju, a ispod novine natopljene sa malo nitro razređivača da nabubri toner i postane neprovidan skoro skroz.  Tako da nemam iskustva sa toner transferom, ali vidim da je popularno.

Jedini pravi način za home made pcb! Deluje mnogo komplikovanije nego što je u praksi, a rezultati su fantastični.

Toner transfer nije ni prineti što se tiče kvaliteta štampe, sa Positiv lakom su ivice oštre kao žilet

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...