Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Opet sam malo muckao po pretpojacalu. Ali sad sam napravio sopstvenu papazjaniju... 

Dakle, bilo otprilike ovo Sipijevo:

https://www.diyaudio.rs/topic/5117-mosfet-kao-trioda-vrlo-zgodan-preamp/

(ali sa J310 kao CCS, ali nema veze, dok god daje nekih 10mA).

A onda sam ispod BS170 mosfeta dodao ZVP3310 mosfet, sa jos par izmena, da izgleda otprilike kao u ovoj temi:

 

https://www.diyaudio.com/community/threads/schade-common-gate-scg-preamp.380487/

Struja oko 10mA, napon nakon filtracije 36.8V, podeseno da na Drainu BS170 mosfeta bude oko 22 V (otprilike polovina napona napajanja + oko 3.3 V koje "pojede" ZVP3310.)

Proba sutra... 

1666302476502_copy_1600x1200.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10/17/2022 at 6:02 PM, ninja said:

vaki

:msn-rofl:

20221011_182322.jpg

WWW.INSTAGRAM.COM

Zach Piller shared a post on Instagram: "Epic whale footage. Hitting the side of our boat! -Original video.". Follow their account to see 211 posts.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10/21/2022 at 12:29 AM, Vix said:

Opet sam malo muckao po pretpojacalu... 

Proba sutra... 

1666302476502_copy_1600x1200.jpg

Probao. Svira. I to prilicno dobro, moglo bi ostati "definitivno" pretpojacalo u sistemu. Ali ipak, ne da djavo mira. Imam u glavi bar jos dva pretpojacala koje cu napraviti, tako da bi na kraju imao 4 komada :laugh1tooht:

Onda bi se odlucio koje da ostavim...

Trenutno su sva sa "obicnim" napajanjem (cap multiplier/regulator), a koje bude definitivno onda ide shunt, bolji kondenzatori... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam jedino pitanje za iskusne sa cevnim aparatima.

Danas sam povadio izlazne cevi sa levog kanala i video da je jedno podnozje dobilo braon garavu boju na pinovima 3-4-5-6, najvise na 4+5, sto je grejanje. 

Drugo podnozje nije imalo ovakve fleke.

Zanima me da li je ovo normalno i da li menjati podnozje ili je mozda uzrok cev ( ili nesto trece uzrok svega ) ?

Ja dosada nisam nikad video garavo podnozje ( ocistio alkoholom ) mada nisam ni vadio 1,000 cevi.

Takodje samo podnozje deluje nekako klimavo u odnosu na ostala.

Sama cev sa tog garavog podnozje vec neko vreme deluje kao da slabije svetli grejac ( pri vrhu, u odnosu na ostale 3 cevi - mada ovo jeste mozda subjektivno.

 

P.S. Posmatrao sam podnozja levog kanala jer na njemu imam povremen problem, kao da je shum jaci i povremeno probija neko talasanje i pucketanje - do sada sam to resavao blagim pritiskom na ulazne cevi ne sumnjajuci na izlaz jer su ta podnozja sva promenjena pre 2-3 godine - ali sada ne znam sta da mislim.

Fakat je da je maticna ploca za promenu, pojacalo je onaj moj Pointe Sima Jubilee EL84PP,  u zadnjih par meseci koristim sa skinutim gornjim poklopcem radi disipacije toplote u prostor bez zadrzavanja u shasiji.

Bio bih zahvalan ako neko zna sta bi moglo biti, makar i nagadjanje, da znam sta mi je ciniti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, vladd reče

Cekaj polako, daleko je penzija..... jedno28 dana:D



Zbilja?!
Pa, ako nije sala, cestitam!
Sretno u penziji i primao ju toliko dugo da ti vec postane neugodno, pa onda jos toliko. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, vladd said:

Cekaj polako, daleko je penzija..... jedno28 dana:D

Nece valjda da ti za taj praznik poklone neki sat? Trebalo bi kao i svakom penzosu, nesto sto je vece od 12 incha... 😁😛

Ocekujemo slike...😶

Izmenjeno od shonne
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, vladd said:

Cekaj polako, daleko je penzija..... jedno28 dana:D

Uh, zavidim Vam, ja imam tačno malo više nego triput toliko... Ubijaju me ovi meseci sa 31 dan... ;P

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sklepah integralac juce, sleeper mod u harman kardon kucistu, dok ne odvojim budzet za alu blokove za isti i dac. Odradjen mod na buffer eval1 plocici da mogu rollati opampe, pa munuh onaj burson prvi. Izvucene zicke za eksterne konektore za xlr i zvucnicke postove. 

 

20221027_113938.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10/7/2022 at 10:59 AM, ManicP said:

Pico Lino 2 ofarban i sastavljen... ...Vifa TC9 za sada na golo radi, bez noč filtera.

Iskreno, jako prijatno iznenađenje. Radi ovo mnogo bolje nego što košta.... 

Narucio, cekam da stignu dva prcvoljka. Kacim slike kad stignu. Neizdrz... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...