Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Bušim sutra dva osigurača, običan IEC i jedan switch ondaK. Ima zadnja strana da bude sva bušna i lilava :)

još jedna sitnica: moram staviti jednu prečku od Al minimum 5-6mm i 40-50mm širine preko trafoa da se oslanja na bočne stranice (visina žljeba u bočnom profilu savršeno odgovara za ovo) jer trafoi hoće da iskrive donji stranu kućišta. Mogu li tu napraviti neko s*anje ako obe strane šrafa od trafoa budu na šasiji? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nikad ne smes obe strane srafa na toroidu da vezes, da imaju elektricni kontakt 

eve ti slika, sve jasno

snalazi se, ako nema drugi nacin, resavaj elektricki izolovano pricvrscenje

 

 

 

ShortedTurn.jpg

Donut, how to do not!!!!.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako sam i kont’o, pa sam spremio izolatore za gornju stranu šrafa :)

trafoi će najvećim delom da vise na poprečnoj pregradi. Kućište je prilično kompaktno (330x280x80) donja stranica je 3mm Alu lim, a trafoi oko 10kg. Nemam elegantniji način da izbegnem krivljanje dna kućišta sem eventualnog pojačanja T profilom između trafoa i kondenzatora, ili vešanja trafoa o prečku između bočnih profila. Možda na kraju opičim i oba.

Hvala Zene, sutra ću smisliti nešto novo da za*erem ako ima

Ovo treba da ćera Boenicke W5 klonove, zato je bitno da bude malo a jako. Dalje bih napravio neki jednostavan preamp sa opampom i Brkinu recepturu za phono sa opampom, pa vez’o td160 sa pravljenom ručkom ispred. I da je to onda moj skroz DIY sistem, bez ičeg fabrički.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

otvori posebnu temu pa turaj slike dok pravis

mozse, ne daj  Boze, desi da neko kaze i neku pametnu

ono, niko se naucen nije rodio, nije sramota pitati

sramota je pravit se pametan , pa se qurobecati posle a ne biti svestan svoje gluposti

been there, done that ..... :Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jakako

Nego, kako će NTC da se ponaša sa class d? Ok kad se pali, ali posle ima stalno da se ‘ladi. Na A klasi su stalno ugrejani

Na dasci je radilo bez soft starta (doduše i bez osigurača), čuli su se trafoi dok se kondenzatori ne nasisaju (pola sekunde, sekund) i posle tajac dokle god je pod naponom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postavljena nova kutija osiguraca, faza za prostoriju za slusanje, gigawatt lc-y evo 3x4 ozicenje strujno za uredjaje, gigawatt g-16 osigurac za uredjaje (ostali noark), 4n bakarne sabirnice (bakar, srebro, zlato bez nikla), i viborg rodium suko. 

20220609_200909.jpg

20220609_194326.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stare su instalacije za ostatak stana, tako da ne znam koja je situacija sa uticnicama ostalim, narokao je gomilu osiguraca za sve ostalo da mi oslobodi fazu kako valja. Ovaj gigawatt mi os faze direktno dovodi do zida gde su mi uredjaji, tu ide u ove sabirnice, i iz sabirnica u 4 suko viborga. Tako da je to sve zvezdasto povezano. Radim novu kosuljicu sa specificnim aditivima, ispod ide termo akustik podloga i preko kosuljice spc ploce, pa ce biti interesantno kako to utice posto ne znam nikoga ko je radio tu kombinaciju. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Juce sam nesto trazio na netu i nadjem Morgan Jones - Valve Amplifiers 4th edition besplatan pdf.

Od njega takodje Building Valve Amplifiers 2nd edition, ima duplo vise strana od prve verzije, isto pdf, vidi se po velicini od 70mB jer inace nema onog 2nd edition dodatka kad se pogledaju dokumenta, samo 2 verzije knjige.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

B1k nutube dizajn pcb-a sa 2200uf kapsima umesto 1000uf. Nije jos finalna, da se malo jos doradi, ispeglaju pisane greskice, pa da pustim da se izradi i da porucim jos jedno 4 lampe 😁 ici ce verovatno dve u integralca da bude balansirana veza.

all layers.png

untitled.png

untitled1.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...