Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Završio sam ih, lepo izgledaju, ultralagane i udobne ali zvuk je bez dovoljno basa. Visokih ima taman i ništa ne dreči, ali bas je tanak. Dodatni problem je originalni kabl, čelični. Svaka žica ima 8oma, ukupno 16, to može za 600 oma ali novi driveri su 40oma.  Tako da ako nađem neki kablić koji sam kupio davno, i nem pojma gde je, probaću i to mada ne nadam se puno.

20220521_210433_copy_1651x1238.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Inače ko kupuje drajvere za slušalice - kod ovih

EARPHONEDIYLABS.COM

Maximum input power – 200 mW Audio frequency bandwidth 10 – 39800 Hz Sensitivity headphones – 105 dB SPL/V Rated Impedance – 32 Ohms

Imaju AKG 701 bukvalno iz sastavnih delova:drink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mali vikend "projekat", više radna vežba uhodavanja rada sa 3D štampačem, i programima za 3D modelovanje i slajsovanje.

Printanje pasivne zvučne kutije za mobilni. Ideja nije originalna jer se na netu može naći sijaset varijacija, rađenih u drvetu šper ploči, glini itd.

Meni se htelo da u Fusion360 razradim model odgovarajuć za moj mobilni. Model uradio iz dva dela, nazvao ih "leva i desna polovina", simetrično jednake što bi se reklo preslikavanje u ogledalu. Razlika je u eliptičnom otvoru, smeštenom u lučnom ležištu telefona na poziciji gde se nalazi zvučnik mobilnog. Par sati štampe i konačan rezultat nije za potcenjivanje. Polovine se lepo sastavljaju i n akraju će biti slepljene odgovarajućim lepilom. Za sada sam ih  sastavio sa par gumica. 

Da truba pojačava zvuk iz mobilnog nema dileme. Da je hi-fi, nije i nije morao biti. ovo je bila samo vikend igra, zabava, šega ba'  :oke: :buehehe:         

 

00-IMG_20220523_112437 [1600x1200].jpg

00-IMG_20220523_112630 [1600x1200].jpg

desna-IMG_20220522_114852 [1600x1200].jpg

leva-IMG_20220521_231502 [1600x1200].jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ender 3v2 radi sasvim korektno. Pažljivo sam je sklopio, da bude "pod vinklu", fino podešena pritegnutost točkića i čupčastog remenja je od izuzetne važnosti. Svi pokretni delovi moraju se podesiti na kretanje uz minimalan otpor ali bez zazora. U mojoj spravi je novija 32bit ploča,  i steperi rade savršeno tiho. Najveću buku proizvodi vent, ali i to je tako zanemarljivo. Ono što primećujem je da je ovo aparat za zabavu, bolje reći može poslužiti za vrlo ozbiljnu zabavu, ali to traži i spretnog zabavljača. :oke:   

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Leonardo said:

Ender 3v2 radi sasvim korektno. Pažljivo sam je sklopio, da bude "pod vinklu", fino podešena pritegnutost točkića i čupčastog remenja je od izuzetne važnosti. Svi pokretni delovi moraju se podesiti na kretanje uz minimalan otpor ali bez zazora. U mojoj spravi je novija 32bit ploča,  i steperi rade savršeno tiho. Najveću buku proizvodi vent, ali i to je tako zanemarljivo. Ono što primećujem je da je ovo aparat za zabavu, bolje reći može poslužiti za vrlo ozbiljnu zabavu, ali to traži i spretnog zabavljača. :oke:   

Neko mi je rekao da ti sa tvojom CNC masinom takoreci dises, uhodano... Nadam se da ce i nova sprava u tom pravcu da ide. Samo napred 🤗

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, NIXIE said:

Daj neki opis toga.

Kutijica za p089zb filter za drugara, i kutijica/okvir za nutube radi smanjenja mikrofonije od otvorenog kucista, kuciste za khadas tone board i jos neka sitna kucista za konektore tuning racunara za kola. Nemam sliku kutije za filter, vec udomljena. 

 

20220515_173907.jpg

20220602_083743.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 5/23/2022 at 3:17 PM, Leonardo said:

Mali vikend "projekat", više radna vežba uhodavanja rada sa 3D štampačem, i programima za 3D modelovanje i slajsovanje.

00-IMG_20220523_112437 [1600x1200].jpg

Ovo je super. Jedino što bi moj predlog bio da se išlo na TL koji se na kraju sužava, a ne TL koji se na kraju širi. Ovako je pojačan uži opseg midrangea  ali više, tj kao neki peak, a sa sužavajućim bi se postiglo da pokriva više nižih srednjih frekvencija. Takođe sužavajući tunel zahteva manju dužinu i zapreminu, odnosno dobilo bi se više pojačanja i dubljih frekvencija za istu zapreminu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Leonardo said:

Hvala Kojo, prihvatam savet i rado bih uradio i na takav način. Ako si voljan da skiciraš i dimenzionišeš, izvoli.

Uradiću i tebi u znak zahvalnosti, ako bude zadovoljavajuće. :friends:     

image.thumb.png.a9dc60010b6cb41b90481bb24b4206a6.png

Evo skice, png, treba otvoriti u nekom programu za slike, dimenzije su date kao 10 pixela = 1mm, to je razmera.
Naravno ovi ćoškovi treba da budu zaobljeni a ne ovako pravouglasti, to je nadam se jasno.

E sad kad malo razmislim ponovo, nisam siguran kako će ovo da radi. Zaboravio sam da je ceo zvučnik zatvoren unutra, da nije samo kutija za bass. U tom slučaju ko zna šta će da bude sa visokim tonovima ovako zatvorenim u sužavajući tunel :D Verovatno ovo neće valjati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...