Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Rokenrol se svira i kad je hladno i po kiši [emoji4]
A znam, ali neizvodljivo. Na Adu nemam šta da tražim sa UL priborom. Riba se povukla u dublju vodu a ja ne mogu da zabacim toliko daleko. Poslednja 3-4 pecanja zabacujem u plicaku i gledam varalice kako ih vodim po dnu.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dokon pop i komuniste pokrštava. Mali Leach (rezervno pojačalo iz ormana) dobio svuda VDH ožičenje CS12/CS18 i lep crni prekidač sa plavom LED umesto onog ružnog zelenog. Samo još ostaje da onaj beli IC kabal od ulaza do PCB zamenim sa D102MKIII kao u velikom pojačalu. Negde imam neko parče ostalo od pre, ubih se tražeći, ali ko da je u zemlju propalo. Rezultat vredan truda i ulaganja, otvoreniji - veseliji zvuk, više detalja, subjektivno više basa itd. Sličan rezultat sam dobio i sa velikim pojačalom kad sam menjao ožičenje. Savetujem svakom ko pravi nešto od uređaja, da ne gubi vreme nego odmah ide na bolje žice od standardnih. SCS bi bio overkill za ovo, ali samo zbog cene.

Mini Leach 1.jpg

Mini Leach 2.jpg

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ozivljavanje tj. prvo paljenje novopristiglog uredjaja: pocetni napon cca 30V preko varijaka, preko zarulje serijski kao otpora/osigurac za kratki spoj pa (paralelno) preko one igracke koja se stavi u utikac/ima uticnicu i mjeri napon, vate, volte..... uz dodatno mjerenje napona unimerom...

elektronke pocinju "raditi" na cca 80V mreznog 😂, elko iz pocetka 60ih nije ni trepnuo/hladan, namjesteno poprilici (R 27k prikazuje kao cca 14k...)

ionako je za ukras (kolekcija). ovakvo pocetno paljenje "lampasa" napravio prvi put u zivotu: ko da sam osvojio mt everest 😂

20211203_195624.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
pre 2 časa, mrcelavi reče

Jos par



Jesam li dobro shvatio, ti to sam kuješ?
Uf....svaka čast!
Ponekad pogledam nešto od japanskih Chef knives i kažem si da ću bar jednom si priuštiti jedan. Naravno, samo bih ja s njim radio jer ostali u kući imaju običaj se ili porezati (trenutno za kuhinju koristimo set Dick Ergogrip noževa) ili tociljaju po dasci ili se koriste s njim kao sa lopatom, pa svako malo treba opet navući žicu. :D 
Ovo bi bilo nešto što bi se teatralno vadilo samo kad nešto spremam pred gostima. :rofl: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 20 minuta, ninja reče

Lakše se porežeš sa tupim no sa oštrim nožem. :oldtimer:

Ja sam kupio one stjene (sto se vlaže) za oštrenje, sa jedne 1000 a sa druge 6000, posle toga se možeš brijati sa noževima. :ph34r:




Ja to znam...ali moje cure uspijevaju to i sa papirom! :D 
Džaba sam im pokazivao kako da drže kuhinski nož, kako da drže namirnicu dok sjeckaju i gdje im trebaju biti prsti lijeve ruke ako je nož u desnoj.

Izmenjeno od zerowaf
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, zerowaf said:



Jesam li dobro shvatio, ti to sam kuješ?
Uf....svaka čast!
Ponekad pogledam nešto od japanskih Chef knives i kažem si da ću bar jednom si priuštiti jedan. Naravno, samo bih ja s njim radio jer ostali u kući imaju običaj se ili porezati (trenutno za kuhinju koristimo set Dick Ergogrip noževa) ili tociljaju po dasci ili se koriste s njim kao sa lopatom, pa svako malo treba opet navući žicu. :D 
Ovo bi bilo nešto što bi se teatralno vadilo samo kad nešto spremam pred gostima. :rofl: 

Nažalost nisi dobro shvatio :shinymj5: daleko sam od kovačkog umeća, na nivou sam restauracije starih japanskih noževa a ova Bunka je nov kupljen bez drške. Naravno ima originalnih drški za kupiti ali se na isporuku čeka oko mesec dana. A gde je tu čar Diy izazova, sa par alatki i gomilom strpljenja fina zabava dva dana po 3-4 sata. 

Što se ženskih korisnika tiče i kod mene je slično, dogovor je, ja seckam, sečem, tranžiram i perem noževe ručno a supruga sve ostalo, i vuk sit i ovce na broju, reče vuk jedući čobanina :happy64: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, ninja said:

Lakše se porežeš sa tupim no sa oštrim nožem. :oldtimer:

Ja sam kupio one stjene (sto se vlaže) za oštrenje, sa jedne 1000 a sa druge 6000, posle toga se možeš brijati sa noževima. :ph34r:

Bravo komšija, bez Whetstone nema oštrih noževa ( posebno japanskih) samo obrati pažnju da li su oni što piju vodu ili oni kojima je dovoljno politi ih samo. Znaćeš razliku kada ih potopiš u vodu ( ako ispuštaju mehuriće znači da su Soak Whetstone) i bar 20-30 min potopljeni pre upotrebe. Posle njeh daj ga po kožnom kaišu ( zalepljen za daščicu) i bukvalno imaš britvu od noža. 

Sve ovo probao na nemačkim nožekanjama i nije uspelo koliko su žilavi i teški za oštrenje. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 minuta, mrcelavi reče

Nažalost nisi dobro shvatio :shinymj5: daleko sam od kovačkog umeća, na nivou sam restauracije starih japanskih noževa a ova Bunka je nov kupljen bez drške. Naravno ima originalnih drški za kupiti ali se na isporuku čeka oko mesec dana. A gde je tu čar Diy izazova, sa par alatki i gomilom strpljenja fina zabava dva dana po 3-4 sata. 



Ma jesam, ali sam baš jako želio da si sam to iskovao. :D 


 

 

pre 4 minuta, mrcelavi reče

Što se ženskih korisnika tiče i kod mene je slično, dogovor je, ja seckam, sečem, tranžiram i perem noževe ručno a supruga sve ostalo



Baš to!
Nikada ne u perilicu, voda može biti mlaka, ali bolje da je hladna, a još bolje ako se može oprati samo tako da ga obrišem i osušim i nikada u ladicu da se oštricom dodiruje sa drugim stvarima. Ima stalak za noževe ili magnet na zidu.
Tako ostaju dugo vremena dovoljno oštri za nas amatere i ne pretjerano zahtjevne korisnike.
Tu i prestaje moja zaluđenost priborom, ali kao zanimljivost uvijek rado poslušam što je nekome važno i kako radi s time.
 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sa whetstone za kuhinjske varijante prešao na dijamantske oštrače. Finoće 400, 800, 1500 i 3000 plus dva stropa sa različitim pastama. Strop ručno a oštrači u spravici vođenje kamena pod konstantnim uglom. Za kujnu je 3000 puna kapa kad se skine žica a imam izraženu alergiju na tupa sečiva (noževe, dleta, rende...) do te mere da mi je jedan šefovski nož dobio kožnu futrolu i putuje sa nama jer su noževi u iznajmljenom smeštaju poseban stepen istupljenosti.

Inače nemam kuhinjski nož skuplji od 10e u kuhinji. Najvolim neki Nirosta chef knife od 8 cola (u dva primerka) koji je celih 6e i ne štedim ga ni malo.

Načuh dobre stvari za kineski brend XINZUO pa tu nešto merkam sad nekog šefovskog...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...