Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

A šta misliš o ovome (The Tangband 30/38Hz Tapped Horn)?

Pa biće takva neka "zgužvana" varijanta, prilagođena drajveru, a razlika je u tome, što ovaj moj ide u kompresionu kutiju.Što se tiče vintage varijante, nije da se nisam pitao kako bi zvučao neki takav drajver, ali, pretpostavljam da je teško doći do nekog od njih, pored ovih forumskih lešinara... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam kakvi su ti kineski, osim što im je mali kapacitetet, pošto ovde uglavnom svi koristimo italijanske ICAR Ecofill motor run kondenzatore, od 50 do 80μF po grani napajanja . Pomenuti kapacitet se pokazao kao nakakva razumna mera, mada kako i ovde važi pravilo da "od viška glava ne boli" Postavljena slika, možeš staviti i više.

ICAR Ecofill motor run kondenzatore bi trebao naći u gotovo svakoj bolje opskrbljenoj prodavnici elektroopreme, pošto se takvi kondenzatori(samo manjeg kapaciteta) ugrađuju i u mašine za pranje rublja Postavljena slika ... a i cena im ne bi trebala biti prevelika, negde između 5 i 10EUR, za navedeni kapacitet .

post-7-016142200 1276235658_thumb.jpg

Evo kineskih kondova : post-584-023800300 1276346474_thumb.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

malo - kad moze vise Postavljena slika

Dobro, nabaviti će se veći, ali zar ti run kondovi nemaju istu ulogu u PSU-u,

kao i ovi od 470nF na ovoj šemi : post-584-063254900 1276369564_thumb.gif onda će biti dosta.

Po onoj iskustvenoj formuli izgleda da bi dva hladnjaka SK41 po kanalu mogla dovoljno ohladiti I Aleph 5

post-584-061513500 1276369733_thumb.jpg i ako povečam koeficijent ×1,3 - 0,28×1,3×75=27,3 + 30 ( ambijent ) = 57 stupnjeva C

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, nabaviti će se veći, ali zar ti run kondovi nemaju istu ulogu u PSU-u,

kao i ovi od 470nF na ovoj šemi : post-584-063254900 1276369564_thumb.gif onda će biti dosta.

Po onoj iskustvenoj formuli izgleda da bi dva hladnjaka SK41 po kanalu mogla dovoljno ohladiti I Aleph 5

post-584-061513500 1276369733_thumb.jpg i ako povečam koeficijent ×1,3 - 0,28×1,3×75=27,3 + 30 ( ambijent ) = 57 stupnjeva C

za hladnjak nemam zamerku - a sto se tice blok konda - jeste - imaju istufunkciju , ali vazi i ono - vise - bolje

volja ti - komad motor run konsta i manje od nekog audiofool konda koje neki znaju tu staviti Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda da ću onda kupiti 4 kom SK 41, možda se iz toga rodi i Aleph 5. Inače, danas sam u AD Elektronic našao run kond 50uF/450V, cijena 9 eura, a dimenzije poštene 10cm×4,5cm promjera, ima i šaraf za montažu. Žurio sam pa zaboravio pitati ko ih proizvodi. Trafo će mi motati u Toroidu u Čakovcu ( koristi ih i Zbotić ), rade solidno, a neznam gdje kupiti solidne elektrolite za PSU.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neće ti 4 kom SK41 ohladiti A5. Ima brdo postova vezano za te hladnjake na komšijskom forumu. Koeficijent dat u datašitu je malo napuhan :). Možeš sa 4 kom tih ladnjaka čitavu plejadu Passovih ampova koji rade na +-24V. Recimo Babel J :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Od posla ništa nestignem... Konačno došli hladnjaci SK 41 i ploćice iz chip ampa, elektroliti itd. Nego, sad me preokupirala mogučnost nabavke ovih rorary switch-eva iz nekog jbg. valjda medicinskog uređaja. post-584-093594300 1280663642_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 months later...
  • 3 nedelje kasnije...
  • 1 month later...

Evo i mene nakon dugoooo vremena evo ovo se radilo

Баш лепо и педантно. :clapping: Вероватно тако и звучи.Пажњу су ми привукле ноге, такве бих и ја да ставим.Реци ми нешто о њима - радио на стругу, купио у радњи, скинуо однекуд?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Ce ga zavrsim dok se vrnes...trafo je napokon namotan... Trafo Siemens C jezgra...placid napajanje za bafalo2...dual mono zero feedback (bozos psu) za legato3. Kontroler baziran na modifikovanom hifiduino kodu i arduinu. Displej 4x20 karaktera sa belim pozadinskim osvetljenjem...

post-16-0-25702800-1308492324_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...