Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Sto da ne! Ne moras ti da pravis, neko ti pravi na cnc korpe, neko ti pravi membrane, centratore, magnete, ti samo sklopis :D , uradis dva komada na dan a ne neko da te jase kod privatnika za bedne pare, napravis svoj brend. Ja vec imam Saviola, cim zavrsim pure dsd pojacalo prelazim na zvucnike optimizovane za pojacalo

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 11.10.2021. at 16:14, NIXIE reče

Pecanje je tu najopasnije, neki se nisu vratili. :laugh1:

Nemoj da skupim ovdasnje pecarose pa da te vodimo na pecanje paz,da vidis ti kako se peca.:risitas:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako ces mi verovati ovo je rucno lemljeno na mikroskopu jer nikako da kupim pastu bez olova, troduplo duze vremena da se nacilja, ali manje se pomera nego kada idem duvaljkom, manje se nerviram na tim 0402 komponentama :D ali je i bolje manje dobiju toplotnog stresa.

 

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hteo sam da radim izolator koji ne ide posle amanera nego po njihovoj semi ide izmedju atmela i xilinixa, predpostavljam da je tako bolje jer onda ne treba reklok ali nisam hteo da rizikujem pa sam to ostavio za pure dsd. Na pure dsd ct7302 ne treba reklok. Usput malo sam izmenio amanero i dodao sam mu choke i malo bolju esd protekciju na usb onako usput po preporuci za usb portove i dva pina da moze eksterno napajanje i da ne morada se prepravlja gerber ploca, i bolji regulator za 3.3v, i jednu led diodicu da se vidi kad je ziv. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hteo sam da krenem Aleksovim putem, barem  delimično. Imam par SEAS midbasova 21F-WB koji su iz 70-tih. Impedansa 4oma. Potpuno su ispravni, a omekšale  papirne mebrane sanirane du sa Visaton LTS50. Vrlo su ružni.  Koristim ih za probe pojačala pre priključenja na drage mi Vife.

Trebaju mi dva drivera ali od 8oma. Hteo sam sve da počupam, premerim, i kupim kod Kineza papirne membrane sa gornjim vešanjem, spider i kalem 8oma na Al formeru,  te lagano naravim sasvim nove drivere.

Korpu bi valjalo ošmirglati i ofarbati, magnet je ok, feritni. Znam da ima puno posla, ali bi bilo dobro kao trening i bili bi praktično novi. A TS parametri, pitaj boga šta bi dobio?

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razmišljam šta mi je činiti. 8oma definitivno treba da budu, jer imam srednji i visoki od 8oma. Ako ništa daću ih na premotavanje. Kad se skine kalota, tek će biti ružno, ne može phase plug bez zamene membrane, samo veća kalota da pokrije to grdno parče. Ili ću sve kupiti i zameniti, pa šta ispadne. Više me zanima sam da uradim nego da dajem nekome.

Izmenjeno od NIXIE
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uhvatila me nova pasija, pronalaženje i restauracija vrhunskih kuhinjskih noževa. Naravoučenije ne posećujte YT i mirni ste.

Minule subote na uličnoj prodaji naleteh na "Nakiri" Chif Knife za povrće. Oštećen, ali kompletan sa originalnom drškom ( dve vrste drveta, bez plastike). Ali u zaista jadnom i zapuštenom stanju. Juče se imalo vremena tja, tri sata brušenja obe strane na whetstone krupnije granulacije oko 240. Postoje i prečice da se to ubrza ali je problem oblik ovog sečiva nije ravan i mora se sačuvati kakav je i bio- blago zakrivljen. Ostavje da stigne pošiljka za oštrenje 600 800 1000 3000 i ponovo će biti kakav je bio.

Evo par slikica pre i posle.

247505880_270676394943940_7456309112386311765_n.jpeg

248326283_600790981052661_4623549958428309742_n.jpeg

248949624_1366868897098940_6514713293494092599_n.jpeg

248349418_304780858143809_2266803116256966642_n.jpeg

Izmenjeno od mrcelavi
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...