Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Inače za grubu proveru FR opsega, neki spectrum analyzer za Android i white noise generator sa PC opet sa interneta. Zavisno od telefona, obično je odsečen bas i deo visokih, ali srednji opseg je ceo tu pa se može videti ima li nema li neka rupa na reznoj frekvenciji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekako sam uspeo da ustimam srednje i bas; problem mi pravi horna. Na kraju sam je stavio preko konda koji je tu stajao i pre ovih intervencija i onda na nekim frekvencijama ( cini mi se da nije onaj klasicni "honk") prosto " bode" usi.

Posto se to pre nije desavalo, na postavci bez skretnice, sa istim ovim kondom, ni pri znatno glasnijem slusanju, sumnjam da sam mozda profulio plus i minus....ne znam sta bi drugo moglo biti..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

postoji najjednostavniji nacin, koji zahteva malo vemena i paznje - slusaj ovako, pa okreni fazu na hornama pa slusaj, i ostavi kako ti se svidja

ako nisiimao honk, a sad imas, objasnjnje je jednostavno - dao si horni da radi id nize nego sto je radila

jedan od trikova kojima se donekle resava (mali) stepen nervoze kod horn drivera je staviti shunt/paralelni otpor samom driveru

naravno da to onda utice na rez

kao i u svemu , kompromisi ........  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

One celicne zvonjave. Bi ja to radio ali su na njima tvrdi centratori jer su to zvucnici sa platnom umesto vesanja pa su tvrdi vise kao srednjetonci, kada bi stavio mekana vesanja udarala bi membrana o magnet, ako bi dodao nesto da podignem onda bi membrana otisla iz ose, tako da jedino resenje praviti nove korpe. Samo volje treba sto naravno nesto i nemam :D

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga ovaj sto naprvi zvucnik za 10 minuta www.youtube.com/watch?v=NG0bOe4pZxc , ne mogu da provalim koji je lepak i sprej na 9:46 minuta? Lepe su im i membrane a magneti da ne pricam, to su ti iz Conecmp sto sam link okacio. Ovo sam video www.youtube.com/watch?v=MHeVWKhzOro pa sam dosao do njihovog sajta 

Izmenjeno od savan
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...