Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Ja volim akrilni bezbojni mat lak, ali su velike povrsine za lakiranje sa sprejom, pa sam sad valjkom .navlacio akrilni lak na vodenoj bazi. Iskreno, los je, ne vidi se, ali ne smrdi. Ovo je dva puta lakirano, i mislim da je trebalo bar jos toliko, ali nisam vise imao volje i ne volim visoki sjaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eto pukim slucajem,igre do besvesti....gram ide na servisiranje u NS sutra,treba tamo kondovi da se iz napajacke sekcije pretresu,skoro 40 godina star primerak (thorens 126+SME 3009) kupljen od prvog vlasnika,dosad zbog cele ove zahebancije oko Covid 19,nije stigao pod ruke normalnog majstora...on danas lepo spakovan za transport,ajd ono iz zezancije,da na zidnu konzolu (Target TT1) postavim CD plejer,da vidimo sta ce se desiti...igre sa Ikea daskom od bambusa kod mene nisu donele otkrovenje,ni pod gram,ni onomad pod cevas Copland CTA401,nit pod CD plejer (Marantz CD17KIS-prve generacije)...ovo je sad prijatno iznenadjenje...procistilo se sve,zvuk je jos fokusiraniji..ko ce ovo sve vise razumeti..:D

IMG_4599.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepo se odmorilo, našlo se delova, navukli me mangupi da probam SE sa triodama 6s19P i 6S4P. Prvi utisci - vrlo zanimljivo zvuči. Čekam da odgore malo cevi jer su neke imale mašala viška gasova u balonu.

Napojni deo:

03.thumb.jpg.77ac164f69972a7f385bf788404ec985.jpg

Pušteno grejanje:

02.thumb.jpg.acc063d09159e7a7254f170727a79c4c.jpg

Za početak - miflex vezni polipropileni:

01.thumb.jpg.ea0ede289abfe43a7e08a460ea0c9658.jpg

04.thumb.jpg.d8248e66d9a1f9bf5d41f42fd28616ad.jpg

Probali se i teflonci:

05.thumb.jpg.e71e5b454289733127e0f15eb3eda6f5.jpg

Ostalo da se montiraju kršteni terminali i da se uživa.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 6 minuta, krca44 reče

Jel to kod ispravljacice koristis blokove pa elko u napakanju ?

...ili mi se pricinjava...?

Volim prvi kond da stavim motor-run do 10uF, ali nisam imao, pa sam stavio 4x2,2uF blokce. Elko ide u L-C i R-C član u filteru. Treba još njih da bajpasujem sa nekim 100nF.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eh lepo vreme.
Zavidim Vam.
Nekada smo u laboratoriji koristili instalaciju sličnog tipa za merenje brzine prostiranja plamena pri sagorevanju ragetnih goriva (tzv. mikrotalasna instalacija rezultat zajedničkog rada sa MF Beograd).
Slični elementi, talasovodi, kolena, račve,izvor plazme ….. tada je to bilo skupo do zla boga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, Srecko said:

Eh lepo vreme.
Zavidim Vam.
Nekada smo u laboratoriji koristili instalaciju sličnog tipa za merenje brzine prostiranja plamena pri sagorevanju ragetnih goriva (tzv. mikrotalasna instalacija rezultat zajedničkog rada sa MF Beograd).
Slični elementi, talasovodi, kolena, račve,izvor plazme ….. tada je to bilo skupo do zla boga.

Fine su to igracke, i fina zanimacija.

Na drugoj slici je sraf blende, obezbedjuje minimalnu refleksiju i maksimalno koriscenje energije da generator proizvede plazmu(koja je nezgodna, ima dve razlicite impedanse tokom procesa), tzv hladnu plazmu, za povrsinske tretmane osetljivih materijala...a moze i da promeni povrsinski potencijal folije, pa da se koristi za akumuliranje elektrostatickog potencijala... :)  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gde samo fine stvari, najlepše moguće.
Kada sam prvi put držao u ruci: talasovode, račve, kolena, spojnice ….. nisam mogao da verujem da nešto tako lepo (impresivno) može da se napravi.
Do tada, kada se pomene merenje bilo kakvo, uvek sam imao asocijaciju na merne pretvarače (za silu, pritisak ….) i naravno pojačavače i računare uz kilometre kablova.
Ovo je za mene uz opremu za interferometriju (laseri, stolovi, prizme, ogledala ….. ) bilo odjednom kao da sam se našao u sledećem veku.
Baš Vam zavidim!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...