Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

ma jes, najbolje sad :ph34r: ti si Zene za mene Svemirski Papa elektronike :sarcastic_hand: imao si znanja i strpljenja da napraviš 487 pojačala za dva meseca :rofl:

moje znanje je bušno ko sir, ali uspevam povremeno da skontam nešto novo i da vešto "zaobiđem" rupe koje ne kontam pa se i snađem sa nekim popravkama, prepravkama, ionako mi je ovo hobi pa se ne uzbuđujem mnogo, šta znam znam, šta ne znam ne znam, nešto ću naučiti nešto neću, nije mnogo bitno :prankster2:

a ovo za živce, nisu toliko ni živci, više je onaj pristup kad uvatiš neki uređaj pa mu kažeš "E sad ću da ti j.... mater" :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hteo sam da ga cujem Jbl 2269H, povezao sam ga aktivno na 2500W.

Ova kutija ionako probna za 15" trebao sam povecati otvor, bice origigi kutija uskoro,

https://jblpro.com/en/products/sub18

Ovakav bass nisam ikad cuo bilo kako i na bilo sta, oseca se i na vilicu mnogo mnogo!! mocan i previse SPL-a, nema mumlanja kao sub i ide nisko 

Killer driver imam svasta ali ovo je "this is the end"

Dosta kosta do kuce ali izgleda da cu naruciti jos jedan i stavicu ispod M2 i rezicu na 80Hz.

 

Sub18.thumb.jpg.0b6d5b583b444ba194a184a04b278e95.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@grone Ebiga baš, kako sad dobar bass kad kažu da neodijum nije dobar nikako sve to ne valja, ovi iz JBL-a ne znaju ništa :rofl:

119036407_1027046147729251_8246106873508163368_n.jpg

 

Šala naravno, druže po meni to bi realno bio the-end što se bass drajvera tiče. Nisam slušao - ali gledajući konstrukciju drajvera ne bih umeo da objasnim kakvu još inovaciju u drajver dodati, da bi bio bolji. Dual coil sa genijalno rešenim magnetnim kolom sa neodijumskim magnetima, dođe mu diferencijal / push-pull motor, i to može samo da pevaaaa........ i da kuća ti peva i unučići da pevu i da igru i da se vesele i da igraš po avlije.....

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Aleks said:

@grone Ebiga baš, kako sad dobar bass kad kažu da neodijum nije dobar nikako sve to ne valja, ovi iz JBL-a ne znaju ništa :rofl:

119036407_1027046147729251_8246106873508163368_n.jpg

 

Šala naravno, druže po meni to bi realno bio the-end što se bass drajvera tiče. Nisam slušao - ali gledajući konstrukciju drajvera ne bih umeo da objasnim kakvu još inovaciju u drajver dodati, da bi bio bolji. Dual coil sa genijalno rešenim magnetnim kolom sa neodijumskim magnetima, dođe mu diferencijal / push-pull motor, i to može samo da pevaaaa........ i da kuća ti peva i unučići da pevu i da igru i da se vesele i da igraš po avlije.....

 

 

Alex ovo bi trebao stvarno slusati! 2269H se koristi samo na nekoliko Jbl top modela,

Osim sto ima 4"dual voice coil ima veoma velik Xmax ali je utegnut, precizan ne mogu ti opisat,

Prosto receno ubija!!!

Extra radi i sa malom snagom cuje se pravi bass ne ono cistokrvni PA bass, mislim bas kako bi trebao...

E sad prica za neodiumce i alnico moze se nastaviti ali ne vredi.

image.thumb.png.204900e2fbef13c80954ea564669a2dc.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nakon visenedeljnog gubljenja vida po (pretezno)zelenim plocama i sarenim ekranima, malo relaksacije i zabave, zamajavanjem sa dualcicima.:)

Dual CS506 i jos poneki belt drajv iz dualove palete(motori CS860) imaju divan obicaj da random krenu da se vrte u kontra smeru. Direktni krivci su prematore (i napukle) RIFE, 330nF+68nF= 400nF za namotaj motora, i zarad panicarenja, i 10nF snabera mikroprekidaca....47oma+10nF. S obzirom da gasi varnicu, keramika je bolja i brzza opcija.

126306913_Starikondovi.thumb.jpg.c7fa43868f6e2a8323c76403c46d1f01.jpg

Kondovi1.thumb.jpg.446f44b1e185d312ecf7f2a015e99467.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Почео сам да сређујем оне " University" звучнике, писао сам овде. Мењам каблове и сад нисам паметан да ли да стављам окасте буксне какве су биле (морам их негде наћи, стављам доста дебљи кабл), или да лемим директно и прескочим ову шраф технологију?

Поставићу фото стрип кад све завршим.

Узгред, сећа ли се ко фото стрипова? Били неки крими, са фотографијама уместо цртежа, око '70, чини ми се?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Драги сапатници,

ја сам тражио ваше мишљење, да ли да каблове стављам у окасте буксне и шарафим како је било, или да лемим каблове директно и прескочим ову шраф скаламерију. Пост је, мојом грешком одвојен од слика; први и четврти контакт су за 8 ома појачало, и у том случају други и трећи се повежу међусобно .

Хвала

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zalemi masne okaste papucice na zice

 

ako ih ne nadjes lokalno, ima u Minor

iskoristi priliku i uzmi i zica i termobuzira raznih, kad vec donosi pošćar

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...