Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Nije savršen, nije komotan kao stoni modeli, puno se klikće mišem, ima mana. Ali je jeftin i vrši mi posao a ne zauzima puno mesta. Ona igranja sa trafoima i lampama, to ne bi bilo moguće bez osciloskopa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, Nesic reče

Ne znam šta da kažem. Meni je tast iz tog kraja, selo blizu Bosilegrada, on meni objašnjavao pre par godina, kada je krenula najezda MHE, kako to kod njih ne može da se desi, oni su složni, potpisali su peticije, oni nisu dali investitorima da prismrde rekama, nema ništa od MHE tamo.

Pokažem mu snimak juče, on mi ne odgovori ništa.

Možda je tada neko izglasao da nema izgradnje MHE, ali... koga još briga za ljude i njihovo mišljenje.

Jbga, shvatam satiru snimka naravno, ali meni se više plače nego da mi je na bilo koji način bilo kako smešno...... trebaju te štapove investitoru po lobanji, a ne ovako. Ebaga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bilo danas nesto lepo vreme ,dzukca odneo na Dunav na kupanjac prije,on bio u totalnom KO nakon toga,mene nesto spopalo,pa ajdmo rostiljati,al 'nako,"dijetetski"...filovani pileci baatci,pecena paprika,fino vince iz komsiluka uz finu mineralnu,iz drugog komsiluka :lol:...bese 'nako fino,lagano uz mjuzu sa Tidal,Van Morrison usput...:punk:

IMG_4530.JPG

IMG_4531.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije audio, jeste DIY, ali experimentalni :sarcastic_hand: ili narodski "budženje".

elem nabavio jeftino neki Wacom display od drevnih Cintiq-a star jedno 15 godina naravno bez olovke :ph34r: pa pokušavam da prilagodim olovku nekog malog tableta koji generacijski odgovara, no međutim, Wacom je bezobrazno uvek menjao dizajn olovki između modela tako da su retko interchangeable

naravno originalna i zamenska olovka su nenabavljive, postoje navodno neke kompatibilne, ali to na osnovu nekih forumskih postova diljem interneta od pre desetak godina, a to je u ovim kompjuterskim okvirima čitava večnost

šteta pa nemam barem sliku unutrašnjosti originalne olovke da znam barem po kom od više principa koje su koristili radi

ustvari sistem je poprilično i jednostavan i komplikovan, olovke nemaju bateriju, "pune" se preko near field komunikacije, ustvari dobijaju u ciklusima samo onoliko struje koliko im je potrebno i koriste je u sledećim ciklusima sa serijsko slanje podataka tabli nazad. našao sam samo jedan pokušaj reverznog inžinjeringa olovke (zapravo Wacom miša, ali isti je princip) no nažalost u tom slučaju se za pakovanje informacija po ciklusima koristi paralelno-u-serijski logičko kolo 74LV165 koja pojedinačne informacije o pritisku i pritisnutim dugmićima pakuje u seriski signal, kod mene je u olovci obrnuto - serijski-u-paralelno 74LV164, gde olovka zapravo po informacijama iz kloka pušta paralelne signale naizmenično.

sama interakcija između olovke i table postiže se željenom frekvencijom putem LC člana, a dodatne informacije se šalju sa dodavanjem kapaciteta (i promenom frekvencije)

ima naravno i novijih i starijih modela koji koriste drugačiji sistem sa originalnim Wacom integralnim kolima, a što je najluđe i takozvane "penabled" olovke (koriste se u Samsung Note uređajima i nekim "penabled" starijim laptopovima) koje nemaju nikakvih aktivnih delova, samo zavojnicu i kondenzatore, uspeo sam i jednu takvu sa nekog Samsung tableta da prilagodim, ali samo za pomeranje kursora

šema nema naravno, a modela gomiiiilaaaa... i uglavnom nisu kompatibilni

sve u svemu, za sada sam uspeo kroz ove divne prototipe :sarcastic_hand: frekventno da podesim olovku da pomera kursor, uspeo sam i da nađem po kom paralelnom "kanalu" šalje informaciju da je olovka pritisnuta, ali se poprilično mučim sa detekcijom nivoa pritiska, u početku mi je bilo zabavno, sada me već malo i nervira :ph34r: ali će probam još...

elem, samo htedoh da podelim sa vama malo interesantne elektronike, meni je bar interesantna, nisam mnogo imao susreta sa logičkim kolima, osim nekih bazičnih invertera, tako da mi je ovo sve poprilično novo...

IMG_20210531_220801.jpg

IMG_20210606_151944.jpg

IMG_20210606_152208.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...