Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Ako govorimo o istoj letvi... Razvodne šine su žice punog preseka, te sam ipak dodao malo kalaja da bolje uhvati mesta gde bi mogao da se javi pomeraj nakon nekog vremena.

Za ostalo nemam primedbi.

IMG_20210512_113039_google.jpg.2b601df546125866cdcf2cdda4562d1d.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala svima.
Leo, granulacija nije problem nego neka preporuka za tip/proizvodjač.
Nixie, plutu prvi put vidim a ovaj držač imam ali nije mi se dopalo jer pravi probleme. Tnx.
Ona bela u rolni, mislim da je grčka, 115mm širine, se meni pokazala najbolja za sve prilike i samo nju trošim. Može se naći od 40-60 din/m.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, stefaca said:

2m  3x2,5mm²  Zaječarskog kabla

Letva je taman za taj kabal, veci ne bi bilo lako uglaviti bez hirurgije, inace odlicna. Krenuo da prepakujem malo prikljucna mesta...

 

Let2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Vladd, tvoja i Nesiceva strujna letva je Multip. Ta letva  i  Prosafe su od različitih proizvođača, spolja liče ali imaju različite detalje vodova i vezica unutra.

Čak su na HiFiles forumu poredili kako koja letva "svira". Oni iskusniji  i  analitičniji su čak opisali razlike. Uglavnom obe su veoma dobre!    

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

58 minutes ago, Leonardo said:

 

Vladd, tvoja i Nesiceva strujna letva je Multip. Ta letva  i  Prosafe su od različitih proizvođača, spolja liče ali imaju različite detalje vodova i vezica unutra.

Čak su na HiFiles forumu poredili kako koja letva "svira". Oni iskusniji  i  analitičniji su čak opisali razlike. Uglavnom obe su veoma dobre!    

E to to, znaci da ne slusam rutere, kompjutere,  kako falsiraju :D 

Jeste multipova, ali su sine i kontakti za ozbiljnu struju. Par godina ronda na vakuum pumpi par kW i ne greje se. Brojne letvice su izginule na tom poslu.

Sta tu ima da svira to muzicari znaju, ja to ipak nisam ;)

 

P.S>

Na slicici koju je Nesic postovao se vidi oprugica na kontaktu, i to uglavnom razdvaja kvalitet letvi, posmatrano sa strujne strane i pouzdanosti kontakta, ostalo je labudova pesma... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, Leonardo said:

 

Beli, svaka oštra šmirgla za metal je dobra. Nema posebnih brendova i fetiša.

Samo uporan rad i visok stepen samokontrole, da se ne pretera u ludilu. :D 

Jedna preporuka , ako se radi sa vodobrusnim i hočete sjajnu površinu kapne se par kapi deterđenta za suđe ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 22 časa, Leonardo reče

Još nešto sam uradio što ću prećutati  ;), a zašto je Mika bio oduševljen učinkom kada je onomad jednu razvodnu letvu dobio na dar. :cheers:

 

Pa tu nema sta da se krije . Na tu letvu mora da ide bar Lapp  kabl ili bolje od toga. Ona svabska uticnica se podrazumeva :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, black coffe said:

Nhf :) al žicu uzemljenja stavljaj uvek s leve strane šarafa , da je kad stežeš ne "izgura" ;) 

A obmotana sa obe strane pa napravljena omca? Kada je na jednoj strani izgura je sraf u dobroj meri i manje dodirnog kontakta.

Inace su nesto interno testirani raspolozivi pribori, moze da se pravi top lista ali su samo par u standardu. Jeste lakse za proizvodnju zanitovati dva profilisana limceta i poslati botove da baju o sonicnosti, ali nije to poenta prikljucka...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Leonardo said:

 

Pravilno je, možda i obavezno, koristiti hilzne za krimpovanje kraja provodnika. Licne se ne rascvetavaju i ne kidaju što je veoma važno.

 Knipex komplet za krimpovanje: klešta za hilzne + klešta za skidanje  izolacije MultiStrip sa izolovanim hilznama 97 90 24 : Super alati  Knipex grip klešta za krimpovanje 97 00 215 A : Super alati

Zavisi od prikljucka.

A i hilzne znaju da su pretanke, pa ih sraf razbuca, utisne se, pa mora da se krimpuje, malo spljosti prednji deo, zakalaise, pa montaza,

Na ovim razvodnim prikljuccima, letvama za polo :) ,  je mrsuljav kontekt, odnosno nosac srafa, i nema povrsine, hilzna se nasloni na plastiku pa dok izdrzi plastika.

Viljuskice su bolje resenje za pod sraf. ali nema vise veleizbora, pa da moze da se krimpuje 2,5 kvadrata u 3mm, i da izolacija stane u prostor za prikljucak. 

Sada su profi kontakti sa nozem i oprugom, bez srafa i teraj, blankiraj i udeni, neke treba uvrnuti, ove stare tehnike ubise kinezi sa stednjom materijala.

Kao da su radjeni sa krutu zicu i formiranje usice. Ponekad voli da uradim omcu oko srafa, skinem sraf, kalaisem pa da glumi papicicu.

 

P.S.

A i hilzne su mesingane, pa kalajisane a to ubija zvuk :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

A obmotana sa obe strane pa napravljena omca? Kada je na jednoj strani izgura je sraf u dobroj meri i manje dodirnog kontakta.

Inace su nesto interno testirani raspolozivi pribori, moze da se pravi top lista ali su samo par u standardu. Jeste lakse za proizvodnju zanitovati dva profilisana limceta i poslati botove da baju o sonicnosti, ali nije to poenta prikljucka...

napisal sam "nhf" ! ;) govorim kaj vidim na slikici :) , ak nije 5 KW ne ma greške . Ja obično napravim "?" naopak ;) itd itd :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...