Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

A jeste s*eban Eagle, kukavna mu majka, stvarno smotano urađen program, mislim da od verzije 1 nisu menjali princip rada mišem, spajanje linija, postavljanje komponenti i sve to jer verovatno nisu hteli da gube postojeću bazu korisnika koja je navikla na takav interfejs i način rada. Svakako, kad se naučiš, posle ide kao pesma....... :)

Al da je smotan program, jeste :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ono sto me dodatno prevagnulo na stranu KiCad-a je sledece poredjenje

eagle za sve godine od kad ga koristim nije izbacio nijedno meni korisno poboljsanje osim lepsih ikonica u verziji 6 ili 7 ne secam se

naravno ulozili su taj napor u licence zastitte i gluposti

KiCad je od verzije 4 potpuno upotrebljiv i ozbiljan napor se ulaze da se dodaju korisne stvari u program

to je po meni posteniji pristup i svakako mi ide u prilog

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jasnaviko na Eagle 6.3.0

naucio da editujem i pravim parts i bolje mi ne treba

dok bi savladao neki drugi, prodje mi mlados

cek, i ovako je prosla :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 u 1 :buehehe::buehehe:

bilo malo komplikovanije nego što sam mislio, al evo prvi draft gotov, treba to još optimizovati dosta, vodovi su samo bazični, treba ih podebljat di treba, malo je ludo, možda ipak da bude 2 u 1, biće manje nenormalno :prankster2: a i treba doooobro da isproveravam sve, mislim i da imam redundantnih džampera čak koji rade istu stvar ali izokola, ali ne radi mi više mozak, drugi dan će peglanje.... ili dogodine :buehehe:

i ostao sam na DipTrace-u, tu se snalazim što da ga menjam bezveze

teesttest.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Најзад завршио Кабаз кутије; она крема за ципеле испала зајеб...дрво било импрегнирано, па слабо прима, а баш сам се нарадио...после пар месеци избледела, нигде је, па сам мало гитом поправљао ивице, онда шмиргла, па тонирање...купио сам шта је било у радњи, после видим уљана лазура, лак акрилни..може лак, али се лазура дуго суши, а ја не могу да чекам. Могло је и боље, али ни сад није лоше...опште познати високотонци, и један од најпоштеније урађених басића који сам у животу видео. Прича каже да су на презентацији газили мембрану да покажу да је неуништива....

IMG_20210510_114307_copy_1040x780.jpg

IMG_20210510_130942_copy_1040x780.jpg

IMG_20210510_130938_copy_1040x780.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Нисам ни ја најгори од све деце; сад University кутије на канал, сређујем дрвенарију и чекам платно. Причао сам са Миланом Драгојловим, и он је мишљења, да пошто имам појачала малецке снаге, не требам ништа дирати док не ставим платно како је било (као Фендер и Вокс кабинети). Да пробам са платном, па ако не буде добро, онда све остало. Кондови папир у уљу, раде

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nacrtao flomasterom i istackao par puta, ecovao - nije idealno, lose pripremljena i losa pertinaks plocica ali radice ( flomaster obrisan al' trenutno nemam fotke ).

Sledi busenje rupa.  Elementi sa druge strane ( i cevi ).

Bice phono sa 6S3P-EV.

 

DSCN3855.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni je to sve super (za moje standarde :D) samo neka radi :dance4:

jedino ako je stvarno pertinaks zažalićeš, bolje da si bilo kakav vitroplast, pogotovo što lemiš i podnožja na njega, a i lampe će se grejati (ajd nisu baš izlazne al svejedno)

jednom sam radio nešto slično na pertinaksu, uffff, na šta je to ličilo posle par promena elemenata i lemljenja, a isto tako sam uzeo, bio mi pri ruci pa reko, ma šta ima veze, ali nikad više na pertinaksu, jedino za neke probe...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je pertinaks ali nisam siguran - iskreno nisam razmiljao o grejanju i losem uticaju...  mozda se nakanim da uzmem vitro i uradim ponovo, trenutno nesto mislim da mi trebaju i bolja podnozja,  kad vec stavljam pristojne i dobre elemente... 

Imam da ecujem jos dve plocice ali od boljeg materijala, pertinaks ali se vidi odmah da je kvaitetniji, neki komadi 50x200mm iz Vremeplova.

Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pertinaks popusti brzo, ne savetujem za lampe nikako. Šta fali onim raster board što imaš, metalizirane rupe to neće da se otkine nikada, koliko god da ga mrcvariš. Imaš i Dunavkovu žicu, časkom odradiš PP.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, krca44 said:

Nacrtao flomasterom i istackao par puta, ecovao - nije idealno, lose pripremljena i losa pertinaks plocica ali radice ( flomaster obrisan al' trenutno nemam fotke ).

Sledi busenje rupa.  Elementi sa druge strane ( i cevi ).

Bice phono sa 6S3P-EV.

Ti vodovi deluju malo šuplji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, Sinke reče

Ti vodovi deluju malo šuplji.

Potpuno si u pravu ali imaju kontinuitet - planiram da predjem tinolom u svakom slucaju.

.... a mozda i uradim opet.

------------------

Nixie :

raster sa metaliziranim rupama - pa moram da busim da prodje print postolje, nema teorije bez busenja da se stavi, dodatno trebaju mi pinovi dole za grejanje ( zicom dovedeno ).

Te sam plocice busio ranije i to je suludo - corava posla, lakse napraviti na vitro ili pertinaks plocici pa njih busiti.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...