Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Pre sat vremena, gluv_i_udaren reče

Moje pukotine na displeju izgledaju još strašnije :)

Znam kako ti je!
Do neki dan sam imao dva mobitela (jedan sluzbeni) i na oba pukotine kao paukova mreza i kud sam ionako corav za na blizu, jos i te pukotine, pa pomicem tekst gore dolje dok ne nadjem dio u kojem mogu procitati nesto. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

120R otpori sa obe strane ref. CCS-a su antioscilacijske mere i stvarno je najbolje da su smd i sto blize samom chipu
zeneri u red su da se ne pretera sa naponom preko CCS jerbo isti je declared do 40Vdc

 

zavisno od planirane disipacije - vodi racuna o planiranom hladnjaku i najboljem mogucem rasporedu izlaznih tranzistora na istom

 

ene, kad ides da napravis mali pcb, obicno ispade da su tranzistori preblizu

neki korektan kompromis je ovo : 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na savetima :thank_you2: napraviću prepravke, onda najbolje i da 180K i 270R isto budu SMD da budu što bliže. Mada ko zna i kada ću praviti i šta ću praviti, više sam se zabavljao crtajući PCB nego što sam razmišljao o samoj izradi pojačala, više mi je bilo zanimljivo da probam da ubacim dve šeme na jednu ploču sa ovim džamperčićima, nisam crtao neki PCB godinama, pa i pokrenuo ovaj buđavi Freeware DipTrace u kojem jedino i znam da radim :D Na kraju uspeo sve da zguram sa jednoslojnom štampom, samo zato što sam navikao tako da radim, lakše mi da pratim. No, ovo je prvi draft neki, biće još prepravki sigurno.

Sad sam instalirao Eagle, otvorio ga, ništa mi nije bilo jasno i zatvorio ga :buehehe: probaću neki drugi dan.

Lepa ova mala pločica za Alepha, ko lutka :wub:

Znam da su izlazi blizu ali takvi su mi trenutni hladnjaci. Što je najluđe, u postojećem pojačalu su izlazi (9240 i 240 biasovani na 1.5A ili 1.6A više se ne sećam) bili još bliže i radilo je tako par godina bez problema, posle sam ih promenio sa po 3 para 2sk2013/j313 kako već beše poprilično zguranih i isto su izdržali razna maltretiranja pa čak i po nekoliko dana rada bez gašenja.

Evo i na slikama, znam da nije idealno, ali trenutno su hladnjaci takvi kakvi su, što ne znači da neću možda nabaviti neke druge :dance4:

Nigde ne žurim svakako, imam 4 pojačala kući i još toliko pari zvučnika, a muziku slušam dok sedim za kompjuterom sa kineskog TPA3116 od 5 eura :buehehe:

Opet, hvala na savetima, još bitnije, hvala na zanimljivim šemama :focus:

cropp.jpg

croppp.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

su to ladnjaci od Chakije, od pre milijon leta?

 

edit: podrazumeva se da to boranije oko LT3092 mora biti sto blize

zenerke mogu biti gde oces , ali otpori i trimpot, oma blizu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

značiiiiiiii, radio sam u raznoraznim, a nekima i poprilično komplikovanim i zakukuljenim programima svih mogućih namena još od mog prvog PC-a 1990. i Windowsa 3.0 pa do danas, ali neintuitivniji program od EAGLE-a još nisam video :buehehe: kao da su namerno smišljali kako da svaka akcija koju želiš da preuzmeš bude najnelogičnije moguće implementirana :blackeye: no, možda mi mozak ne radi danas, posle dva sata maltretiranja uspeo sam da nacrtam šemu kad sam prešao na PCB onda je tek počeo da me ama baš ništa ne sluša pa sam se vratio na DipTrace, EAGLE će da sačeka neku drugu priliku...

evo neki drugi draft, neću više ni da čačkam dok tamo negde nekad ne budem imao sve realne komponente u rukama pa ću još malo da prčkam i da razmislim oću li možda LT i PC-ove od dole, mada volem da vidim sve komponente na ploči, a to je ovde moguće, ima mesta

testtt.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...