Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Kolegione DACKOTRONIC   

Znam taj model 750 katane , nosi skoro isti uljno vazdusno hladjeni agregat kao od GSXR750J/K modela ( 88/89g) sa standardnim klipovima precnika 73mm i sa  tkzv `dot-head` glavom motora, razlika je samo u bregastim osovinama , kod R modela  bregaste  su malo`ostrije` tako da je i krajnja snaga nesto malo veca ,

nose iste Mikuni BST36SS karbove , to su po mom misljenju a i mnogih drugih poznavaoca jedni od najboljih karbova , 38mm vec nisu takvi ,40mm su jako problematicni , kod  ovih od 36mm najcesce crkava bas to sto sam u prethodnom postu opisao , bas ti O-ringovi , a posle predjenih 50-80.000Km izlizu se te bele plasticne vodjice sibera pa i sami siberi , 

znaci dzabe sve ako se ti O-ringovi ne zamene kvalitetnima od Viton gume , drugo standardne NGK JR9C svecice nece da crknu nikada ! ,

sta im sve nisam radio , usijavao ih gasnim brenerom do crvenog a one su posle i dalje normalno radile , neverovatan kvalitet Made in Japan ,

ceo problem nastaje kada karbovi pocnu da prelivaju , tada benzinom`udave` te svecice obavezno , ali je dovoljno ostaviti ih na toplom suncu 10 minuta da se izvetre i one ce opet besprekorno raditi , naravno u kombinaciji sa ispravnim karbovima .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odgledao sam tvoj YT snimak , taj motor ti radi ko krunjac za kukuruz , bez ljutnje :) , ceo problem ti lezi u lose servisiranim karbovima ,

naravno da nista ne bi smetalo i da se dotegne glava motora i podese zazori ventila , ali je siguran sam osnovni problem-karburatori , 

sto se tice onog sakrivenog  O-ringa kod gumenih stucni karburatora tu posebno mora da se vodi racuna na koji nacin ce da se odviju onih 8 krstak srafova sto drze stucne pritegnute za glavu motora ,

nikako i nikada ne koristiti onaj alat za odvijanje sto kada se preko njega udara cekicem on odvije sraf !!! , jer vrlo lako moze da se desi da se delovi aluminijumske glave slome i onda cela glava moze da ide samo na otpad .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@BANAT

Pa to je to , pitanje je koliko sam ja nestrucan dobro odradio te karbove ... a ocigledno je :(

Jesam izmenjao sve o ring gumice kao i dizne plovaka , ali izmenjao sam ih garniturama kupljenim na Ali Expresu , no name porekla naravno i ko zna kakvog kvaliteta ...

Definitivno je greska u karbovima , skinucu svecice sutra ocisticu ih i pokusacu da ga upalim ... ako bude vremena.

Inace imam jednog dobrog servisera iz okoline KG pa cu verovatno na prolece da mu oteram ceo motor i da covek to uradi kako treba .

Jer ako ja ovako "strucan" nastavim ovo da radim , vozicu ga izgleda 2030te a mozda ni tada :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Huh , Aliexpress ,jeste tu povoljno $ ali tu covek nikada ne zna sta ce i kakav ce kvalitet da dobije , tako da sto se tice O-ringova kupuj nase domace jer je to OK kvalitet ,na primer ja cu uskoro morati da porucim neku kolicinu O-ringova od MF Seals iz  Lestana ,

tom serviseru iz KG pokazi ove slike i text iz ovih mojih prethodnih postova jer su nacelno konstrukcijski to isti karbovi kao i tvoji od 36mm  , samo su ovi manjeg precnika grla od 33mm , trebalo bi da mu sve ovo pomogne , ali ako nesto i zapne neka me kontaktira ,

svecice kada skines ostavi ih 10min na vrelu ringlu ili ih ubaci sa vrhovima u zar vurune da se rasuse , kada se malo ohlade obavezno namazi navoje sa motornim uljem pa tek onda nazad na stezanje u glavu motora .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, djmilicic said:

AVC, SM42 dupla C-jezgra, 24 izvoda, selektor 5 ulaza, preklapanje pojačanja (x2), double buffer 7N7, ispravljanje 1n5408, filter L-C-L-C i, naravno, daljinski (da se ne mrda d.pe). U perspektivi je ubacivanje trafoa 5V i ispravljačice 5C4S.

Ostaje bafer sa 7N7. Inače, probane su konfiguracije bafera sa 6e5p i dvostruka 6n6p.

16096048487112063086008066290219.jpg

uh, jbt, ovo bolje od sex-a.

jedina zamerka, a mozda i nije, umesto 5C4S - 5C3S.

ali ako velicina smeta - onda 5C4S.

zvucno su kuca do kuce.

:cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tube Buffered Gain Clone by cika-Brka

TDA 7293

(psojedci, ali nije fake)

plocice kupio gotove - 10e komad.

po meni se ne isplati praviti - dvoslojna stampa, i to dobra.

odlemio govnjave kineske konove i stavio Samwha.

trafo iskoristio od jebemliga jednog krepalog pojacala.

23 - 0 - 23 V - bombona. :)

grec neki jebemliga 25A 400V.

plocica za svirajke je od nekog vojnog uredjaja.

ima gore i dole (ili levo i desno, zavisi kako se gleda) lemne usice.

samo sam izbusio 2 rupe za noval podnozja.

lampe su 6Н23П, ruske ECC88, poboljsan kvalitet i zivot (sati rada).

prvo sam pustio po polovinu, pa u paraleli sa istom strujom, pa

u paraleli sa duplom strujom.

kako god, ruskinja ima odlican zvuk, i u klasicnom pretpojacalu i u baferu.

ko zeli toplo je preporucujem.

u svakom slucaju je bolje dati 6-7e za novu ruskinju, nego dati vece novce

nekom nabedjenom preprodavcu za polovne (ima ih more na KP).

sve u svemu, nije los projekat, nije skupo a radi bolje od mnogih izvikanih

pojacala koje kostaju $$$.

nema mambo dzambo delova, a ni magle.

nema misterije/mistifikacije.

ako neko bude hteo da pravi, neka me kontaktira za sta i kako.

savet je naravno besplatan.

:cheers:

01.jpg

02.jpg

03.jpg

04.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

09.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, чика-Брка said:

plocice kupio gotove - 10e komad

Može neki link za pločice. Da li je na pločicama još nešto menjano sem velikih elektrolita.

Za bafer - jel' druga šema konačna verzija i koji napon ide na cevku (195V)?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svi elektroliti (ukupno 6 po plocici) zamenjeni sa Samwha.

u Silkenu za dzab dzabe.

link ne mogu da nadjem, ali ima na KP lik prodaje 900 din. komad.

https://www.kupujemprodajem.com/elektronika-i-komponente/moduli-za-samoizgradnju/-pojacalo-100w-sa-tda7293/oglas/52605271?filter_id=784711455

isto dobro odradjene plocice, i isto mora da se menjaju kondovi.

na plocici ima i grec, mora da se skine pod obavezno.

veliki kondovi nisu deo napajanja kao sto su psojedci zamislili.

(pogledaj na datasheet-u za TDA 7293)

posebno ide grec i 2x 4700 ili 10.000 uF, tako ja i uradih.

kako god, isplati se uzeti 2 plocice za 1800 din.

skines greceve, zamenis sitnu boraniju ... i imas 2 ekstra plocice.

ne isplati se praviti, veruj mi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...