Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

pre 3 časa, Beli_Ninja reče

Znam da su titanijum zavarivali u JATu i kod @Srecko u VTI (u nekoj fabrici). Evo da se upisem u listu retkih na ovim prostorima :D

Bravo! :):worship:
Nego, napokon jedan post kao stvoren da kliknem na onog Schweisera medju lajkovima. :phil_04:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 minuta, Beli_Ninja reče

Hvala @zerowaf

Ma ne hvalim se puno, a svakog meseca bih mogao da okacum neku glavolomku iz zavarivanja :D

Vjerujem ti!
Sam ne varim, ali kad slusam varioce nevjerojatno je njihovo poznavanje materijala i njihovih karakteristika.
A kad je netko bas specijalist za zavarivanja ne mogu ni zamisliti sto tu sve ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro vece

Imam cudnu situaciju sa Multip strujnim letvama i glimericom - doticna radi normalno na svakoj letvi u kuci sem na Multip letvama gde ne pokazuje znake zivota - same letve tj. aparati prikljuceni na iste rade - da li je ovo normalno ponasanje ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probacu, imao dva PC psu crkavanja, serviser mi veceras rece da je spoljasnji uzrok, istopljeni osigurac i jos nesto, samo ne zna sta je tacan uzrok - napojni kabl, letva ili nesto trece...

Uzeh novi napojni i da proverim sta mogu sto nije puno. Ostali aparati rade ali ipak plasim se da ne bude treci put nesto gore.

Ne znam da li znaci ali imao sam staticki elektricitet na kucistu PC-ja par puta, kad upalim lemilicu a na istoj letvi se puni mob, slucajno kolenom dirnem PC i bude pec-pec....vise ne punim mob kad radim... ali bila je bar jos jedna situacija sa pec pec, bez jasnog uzroka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U vecem obimu, dobro, cvrsto i lepo su uradjeni Multip produzni kablovi sa razdelnicima. Nazalost izbaceni iz laboratorije(kod kuce imam drugacije igracke) zbog lose izvedenih kontakata i spajanja provodne zice sa istima.

Verujem da su dobri i dugotrajni za male kucne aparate do jedno bezbednih 200W ukupne potrosnje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa da, to je u rangu ciscenja nuklearnih elektrana, zadrzavas se kratko, a vrhunska nadnica. Koliko ces dugo da je trosis, tvoja stvar, vise kao problem :)

Tu se ugadja balans kolicine dima i kolicine topljenja metala, minimum dima a dovoljno topljenja za zavar. Pride se radi u skafandru. u izolovanom prostoru, sa filtracijom, minimum hepa a sve jace od toga je bolje. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupim ja ovaj Kršić Sony TA-F120, pokvaren za 20eu, pomislih kako lepa kutija, bar po nekom mom ukusu. Otvorim unutri, ono izgoreo osigurac, riknuo jedan kanal, iscupam oba izlazna tranzistora 2SC3853/2SA1489 i stavim MJE15030/15031 jer su mi prvi pali pod ruku i dobri su kao VAS i aparat prosvira i nije lose...ali djavo ne da mira, izbacim ja sve izlazne trandze i stavim 2SC3263/2SA1294 em duplo jaci em i brzi sa 20MHz skocim na 35MHz, naravno zaboravih da napomenem da je pobuda integralno kolo neki NEC cip uPC 1298V nakacen na limeni ladnjak. Sad posto se jadnicak greje stavim lepo ladnjake od nekog kompjuterskog napajanja. Zamenim neke napojne kondice doduse Elna for Audio ali 4700?!, naravno turim neke Technics od 8200uF pa ih lepo snaberujem sa 1uF/63V ERO blokovima, onda stavim mesto greca onu metalnu kockicu koja nece rikne nikad. Trimer potenciometre za mirnu struju zamenim viseobrtnim da ustelujem struju u milivolt. Ostadose jos ulazi signala i tu stavim Silmic II od 22uF pa sa njim paralelno Philips 1uF polykarbonati, e sad tu sam stao za sad, mozda malko stavim normalne zice za interno ozicenje. Posle prvih koraka i malko slusanja doterujem mirnu struju pa ide hauba nazad, verovatno cu tom prilikom malo da sredim zice, da bar napajnje ide sa 1,5-2,5 kvadrata jer su stavili sramotno tanke zicice.

P.S. sad ce konacno i zena moci da pusti muziku ;-)

slika1.jpg

slika2.jpg

slika3.jpg

slika4.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, krca44 said:

Probacu, imao dva PC psu crkavanja, serviser mi veceras rece da je spoljasnji uzrok, istopljeni osigurac i jos nesto, samo ne zna sta je tacan uzrok - napojni kabl, letva ili nesto trece...

Uzeh novi napojni i da proverim sta mogu sto nije puno. Ostali aparati rade ali ipak plasim se da ne bude treci put nesto gore.

Ne znam da li znaci ali imao sam staticki elektricitet na kucistu PC-ja par puta, kad upalim lemilicu a na istoj letvi se puni mob, slucajno kolenom dirnem PC i bude pec-pec....vise ne punim mob kad radim... ali bila je bar jos jedna situacija sa pec pec, bez jasnog uzroka.

Indukcija - neka tinjalica ? ;) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, jorgoss said:

Kupim ja ovaj Kršić Sony TA-F120, pokvaren za 20eu, pomislih kako lepa kutija, bar po nekom mom ukusu. Otvorim unutri, ono izgoreo osigurac, riknuo jedan kanal, iscupam oba izlazna tranzistora 2SC3853/2SA1489 i stavim MJE15030/15031 jer su mi prvi pali pod ruku i dobri su kao VAS i aparat prosvira i nije lose...ali djavo ne da mira, izbacim ja sve izlazne trandze i stavim 2SC3263/2SA1294 em duplo jaci em i brzi sa 20MHz skocim na 35MHz, naravno zaboravih da napomenem da je pobuda integralno kolo neki NEC cip uPC 1298V nakacen na limeni ladnjak. Sad posto se jadnicak greje stavim lepo ladnjake od nekog kompjuterskog napajanja. Zamenim neke napojne kondice doduse Elna for Audio ali 4700?!, naravno turim neke Technics od 8200uF pa ih lepo snaberujem sa 1uF/63V ERO blokovima, onda stavim mesto greca onu metalnu kockicu koja nece rikne nikad. Trimer potenciometre za mirnu struju zamenim viseobrtnim da ustelujem struju u milivolt. Ostadose jos ulazi signala i tu stavim Silmic II od 22uF pa sa njim paralelno Philips 1uF polykarbonati, e sad tu sam stao za sad, mozda malko stavim normalne zice za interno ozicenje. Posle prvih koraka i malko slusanja doterujem mirnu struju pa ide hauba nazad, verovatno cu tom prilikom malo da sredim zice, da bar napajnje ide sa 1,5-2,5 kvadrata jer su stavili sramotno tanke zicice.

P.S. sad ce konacno i zena moci da pusti muziku ;-)

slika1.jpg

slika2.jpg

slika3.jpg

slika4.jpg

to ono što kažu - klin čorba :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 časa, jorgoss reče

Kupim ja ovaj Kršić Sony TA-F120, pokvaren za 20eu, pomislih kako lepa kutija, bar po nekom mom ukusu. Otvorim unutri, ono izgoreo osigurac, riknuo jedan kanal, iscupam oba izlazna tranzistora 2SC3853/2SA1489 i stavim MJE15030/15031 jer su mi prvi pali pod ruku i dobri su kao VAS i aparat prosvira i nije lose...ali djavo ne da mira, izbacim ja sve izlazne trandze i stavim 2SC3263/2SA1294 em duplo jaci em i brzi sa 20MHz skocim na 35MHz, naravno zaboravih da napomenem da je pobuda integralno kolo neki NEC cip uPC 1298V nakacen na limeni ladnjak. Sad posto se jadnicak greje stavim lepo ladnjake od nekog kompjuterskog napajanja. Zamenim neke napojne kondice doduse Elna for Audio ali 4700?!, naravno turim neke Technics od 8200uF pa ih lepo snaberujem sa 1uF/63V ERO blokovima, onda stavim mesto greca onu metalnu kockicu koja nece rikne nikad. Trimer potenciometre za mirnu struju zamenim viseobrtnim da ustelujem struju u milivolt. Ostadose jos ulazi signala i tu stavim Silmic II od 22uF pa sa njim paralelno Philips 1uF polykarbonati, e sad tu sam stao za sad, mozda malko stavim normalne zice za interno ozicenje. Posle prvih koraka i malko slusanja doterujem mirnu struju pa ide hauba nazad, verovatno cu tom prilikom malo da sredim zice, da bar napajnje ide sa 1,5-2,5 kvadrata jer su stavili sramotno tanke zicice.

P.S. sad ce konacno i zena moci da pusti muziku ;-)

slika1.jpg

slika2.jpg

slika3.jpg

slika4.jpg

Ovaj Sony model je bio amp u kaficu sa terasom gde sam radio - kad sam prvi put video nisam verovao da samo on moze pogoniti sve zvucnike al' ipak sa njim progurasmo gomilu zurki sa jedno 30-50 ljudi... meni je to uvek bilo neverovatno da taj malac sve to radi bez problema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ninja said:

Sta mislis da mu takvi ne trebaju? :D ... on cijeni radnike i ljude sa znanjem iz te oblasti a jedan od najboljih na svijetu je :grino: 

Ima i u ovoj zemlji poslodavaca koji cene strucne ljude, ja se eto ne zalim ali sam se i nacekao da nadjem takvog poslodavca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Resio da sredim lokal i otvorim nesto kao rok bistro :)

e sad imam pitanje u vezi ventilacije radi eliminisanja duvanskog dima. Cevi bih prikacio na dimnjak. On sam po sebi ima dobar cug, dal uzimati ventilator turbinu i gde je postaviti. Lokal je oko 25 kvadrata

IMG-539c48181610bad824dd776efb4653fc-V.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je dosta ozbiljan zadatak, jer kolicinu vazduha koju izbacis moras I ubaciti. Inace se povuce smrad iz wc-a, iz kanalizacije....dalje, u zimskom vremenu povlacis topao vazduh, pa rashladjujes prostoriju...umesto na dimnjak izvedi cevi na vanjski zid ako je ikako moguce...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...