Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Ako želite da nastavimo temu ..... Naletio na buvljaku na ovo: Dimenzije su 300mm×320mm×40mm ( visina rebara je 30mm + 10mm meso hladnjaka ) Ako ga presečem popola bi li odgovarao za Babela ili Alepha J ili 30 jer se to planira raditi.

post-584-078159200 1276171510_thumb.jpg

post-584-011103100 1276171540_thumb.jpg

post-584-046433500 1276171561_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...... Ako ga presečem popola bi li odgovarao za Babela ili Alepha J ili 30 jer se to planira raditi.

kad budem kuci - pri katalozima - onda cemo naci sta je to ;
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako želite da nastavimo temu ..... Naletio na buvljaku na ovo: Dimenzije su 300mm×320mm×40mm ( visina rebara je 30mm + 10mm meso hladnjaka ) Ako ga presečem popola bi li odgovarao za Babela ili Alepha J ili 30 jer se to planira raditi.

Po nekoj mojoj proceni..Tesno jako....al takav po kanalu bi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa, ako ovaj moj ne zadovoljava moj naum, veoma bi mi "passovala" tvoja 4     komada ultimate coolera, samo kako da stignu do mene?

Не "Пассовала" него "Нелсоновала"  :salute:.Има неколико начина!Први начин:Степ 1 - ставиш кључ у контакт браву аутомобилаСтеп 2 - покренеш моторСтеп 3 - Правац Београд, затим по договоруДруги начин:Ма добар је и први   :buehehe:  :good2:.Договорићемо се  :L3000:.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako želite da nastavimo temu ..... Naletio na buvljaku na ovo: Dimenzije su 300mm×320mm×40mm ( visina rebara je 30mm + 10mm meso hladnjaka ) Ako ga presečem popola bi li odgovarao za Babela ili Alepha J ili 30 jer se to planira raditi.

fisher SK56sa grafa - za 150-160mm se vidi da je optimisticki 0,35K/Wsto ce reci - (0,35x100W +25 ( ambijent))x1,1 ...... sve to zajedno je iskustvena formula - dobijas 66 celzijusamalo mnogo

Dobro, čekam....inaće je plan bio dva ovakva po kanalu. Dimenzije su 150mm×196mm×60mm (visina rebara je 55mm+5mm meso.

sa ova dva po kanalu bi ugrubo dobio isto kao u prethodnom slucaju

post-2-010896600 1276215073_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala Zene, i ja sam pretpostavio da je to SK 56, ali sam i pretpostavio da će biti dovoljan. :buehehe: Ston, vrlo zanimljivo, do BGD imam samo 500-tinjak km .... ma sigurno postoji još koji način, preko prijatelja npr., možda me zanimaju svih 6 ako se dogovorimo, a možda da pitamo Zena da se umeša ....a možda suviše pričam, .... ili ipak ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

        Ston,     vrlo zanimljivo, do BGD imam samo 500-tinjak km .... ma sigurno postoji još koji način, preko prijatelja     npr., možda me zanimaju svih 6 ako se dogovorimo, a možda da pitamo Zena da se umeša ....a možda suviše pričam,    .... ili ipak ?

Мало сам се шалио :buehehe:.Наравно да постоји још начина, а Зена немој да мешаш јер ако се он умеша онда смо га угасили :salute:.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја никад не спавам   :salute:. :good2:

Dobro, ajde da se još malo zabavimo :buehehe: U aktualnoj temi o još jednom Babelu, a i pre, mnogo se preporučaju run kondovi, a ja malo prije primetih 4 komada sa oznakom KAI LU, CBB60 SH 8uF/450V. Kapacitet je mali te neznam dal bi odgovarali. Nemam fotoaparat kod sebe pa nemogu trenutno staviti sliku, al sutra ću kad se naspavam.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro, ajde da se još malo zabavimo :buehehe:

U aktualnoj temi o još jednom Babelu, a i pre, mnogo se preporučaju run kondovi,

a ja malo prije primetih 4 komada sa oznakom KAI LU, CBB60 SH 8uF/450V. Kapacitet je mali

te neznam dal bi odgovarali. Nemam fotoaparat kod sebe pa nemogu trenutno staviti sliku, al sutra ću kad

se naspavam.

Ne znam kakvi su ti kineski, osim što im je mali kapacitetet, pošto ovde uglavnom svi koristimo italijanske ICAR Ecofill motor run kondenzatore, od 50 do 80μF po grani napajanja . Pomenuti kapacitet se pokazao kao nakakva razumna mera, mada kako i ovde važi pravilo da "od viška glava ne boli" Postavljena slika, možeš staviti i više.

ICAR Ecofill motor run kondenzatore bi trebao naći u gotovo svakoj bolje opskrbljenoj prodavnici elektroopreme, pošto se takvi kondenzatori(samo manjeg kapaciteta) ugrađuju i u mašine za pranje rublja Postavljena slika ... a i cena im ne bi trebala biti prevelika, negde između 5 i 10EUR, za navedeni kapacitet .

post-7-016142200 1276235658_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja već neko vreme razmišljam šta da radim sa jednim drajverom viška... Naime, kupio sam Accuton drajvere sa B stock-a, pa je jedan stigao sa oljuštenom farbom sa membrane. Reče mi gazda da to može da svira bez problema, ali mi je, ipak, poslao još jedan.

E sad, ako već ovaj može da svira bez problema, šteta da se baci. :buehehe:

Impedansa mu je 16Ohma, slaba efikasnost (mislim oko 86dB), svega 7 incha, konstruisan za sealed box, imam samo jedan. Kao sub neće baš praviti zemljotres. :good2: Ipak, uz ekvalizaciju (planiram manji Hypex modul) i front loaded hornu koja nije previše redukovana, mislim da bi to dosta dobro zvučalo. A možda pogrešno mislim?

Dalje, šta će mi sub brez išta? :salute: Bacio sam oko na ovo.

Ideja je da ide u sealed kutiju, deset incha je radi toga da bude malo "mesa" i od dole, da se bolje dopuni sa subom. Od gore bi neki jeftiniji visokotonac, da malo sikće.

Ovo neće doći na red još neko duže vreme, ali, eto... Imam klin, pa razmišljam kakvu čorbu da napravim. :L3000: Komentari dobrodošli.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A šta misliš o ovome (The Tangband 30/38Hz Tapped Horn)?

Mislim da bi u kombinaciji sa nekim vintage FR, po mogućstvu sa alnico magnetima, dobio zvuk koji bi te poprilično iznenadio ... možeš ih nabaviti za male pare, tako da te eksperiment sa njima ne bio bacio u prevelik trošak ... nisam baš siguran da bi ti ta Audio Nirvana dala bolji zvuk od npr. Iskrica (naročito sa alnico magnetima), Saba i drugih vintage FR sa papirnom membranom ... chakijini "kredenci" su kod mene, ja imam Fostex 206E u Jericho horni, a ZM ima gomilu vintage FR-a, pa imaš prilike da sve to čuješ pre no što se odlučiš. Postavljena slika

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...