Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Dobro vece 

Da li neko ima L profil otprilike sledecih dimenzija :

Duzina/sirina oko 20-25cm ( moze i do 10cm ) ,  Visina oko/do 10cm ( moze i 3cm ), donji deo L do 3cm ?

Moze i parce tankog "lima" pa da probam savijanje...   treba mi za konektore, kao zadnja ploca.

Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otici cu da vidim - nisam znao da li hoce da seku po meri ( veci trgovci ).... a i pokusao sam prvo da kanibalizujem, nasao sam odlicnu donju plocu od nekog sansui gramofona, nazalost sve ostalo plastika.

Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, krca44 said:

Otici cu da vidim - nisam znao da li hoce da seku po meri ( veci trgovci ).... a i pokusao sam prvo da kanibalizujem, nasao sam odlicnu donju plocu od nekog sansui gramofona, nazalost sve ostalo plastika.

Hvala

Rajan u Zemun polju hoće da odseče komad ali brusilicom pa mora se obrađuje.

AlCu iz Niša sam načuo da seku kulturica gerom, isto može na parče.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rezultat rada proteklih ~20 dana. Ful Alu, dva masivna kućišta za PSU i Audio sekciju LCR pre. Zilion rupa i otvora, navoja brušenja i najzad gotovo. Sada predstoji eloks i dopunski šminka radovi po planu i programu gospodina za koga je urađeno. A tek šta ide unutra! Pa samo plemeniti delovi simensi, tamure, hašimoto, etc. Biće još fotografija kada bude finiširano, a do tada uživajte i sanjajte lepe snove :D  

 

IMG_20200924_102557 [1600x1200].jpg

IMG_20200924_102614 [1600x1200].jpg

IMG_20200924_102914 [1600x1200].jpg

IMG_20200924_101329 [1600x1200].jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 49 minuta, Leonardo reče

Aleks, može li ovih par fotografija da se okrene kako treba. Meni je izgledalo sve u redu kad sam ih kačio a sad vidim da su na boku. Hvala ako uspeš ti ili "neka viša sila".

Može bre sve, samo ne može drven šporet ;)  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma moze i to, samo treba dosta volje.

Ne bih se slozio da je preterano, po meni je preterano da u kutijce sa par savijenih limcica ture neku stampicu traze neke cetverocifrene devize, kao ekskluziva... :) 

Mozda, ali samo mozda bi bilo preterano da se kopa iz komada..:wub: :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je urađeno po volji i planiranju poštovanog kolege. Moje je bilo da se potrudim oko mera i izdržim napor prilikom obrade i naročito urezivanja M3 i M4 navoja. Gornja ploča će proći neki specijalan tretman i konačno bi trebala izgledati kao bakarno ogledalo, svi ostali delovi kućišta crna eloksaža. Trafoi, prigušnice i kapaciteti su umetnički eksponati. Znam da ih je trebalo loviti na kraju sveta, ali je uspelo. Sve urađeno od 10mm pločevine, donji poklopac 3mm. Težina jednog praznog kućišta 5,1kg.  Na audio kućištu je urađena odvojena noseća ploča za cevke, preko gumi upijača vibracija, praktično odvojena od ostatka gornje ploče.  

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...