Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Just now, NIXIE said:

Brži si od mene, priznajem, ja još deljem Sony, a ne znam ni da li će da radi nakon svega. :buehehe:

E bas je bilo u rangu sa onim tvojim Sonijem. Brzi sam samo zato sto sam seo prvo i napisao koncept u 19 tacaka pa na osnovu njega detaljan plan rada i listu materijala. Kad sam skupio sve delove uzeo da radim i za jedno popodne i sutradan prepodne uradio. Podesio, proverio, premerio i odneo. Moglo je i brze da ne radim u dnevnoj sobi! :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, mutayu said:

Zalio mi se drugar da mu treba malo tranzistorsko pojacalo sa phono pretpojacalom i snage 20w da mu leti sviri umesto Solajinih cudesa na njegovim Serbona zvucnicima.

. . . 

Napravismo sa minimumom para "Malo ljetno" pojacalo!

Eto, time se ja zanimam ovih dana :D

Odličan post ! :thumbsup:

Bilo bi dobro da tvoj drugar u prelaznom godišnjem dobu koje će početi za nepunih meseca dana, pre vraćanja cevnih "čudesa" napravi mali test 1 na 1 sa ovim malenim tranzistorcem.

Ono, čisto informativno. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, mutayu reče

Brzi sam samo zato sto sam seo prvo i napisao koncept u 19 tacaka

Nema to kod mene, radi se samo kad sam raspoložen, koncept u vugla ništa papir. :guns2:

PS

Spisak za nabavku sam morao ipak na papir da turim, teško bi iz glave. :dubbio:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, NIXIE said:

Da li će ono napajanje za phono da ostane napolju ili ide unutra?

Izgleda da ce pojacalo dobiti novu kutiju pa onda sve ide unutra, uz jos po neku modifikaciju. Dobice i novi trafo a imam i malo nekog tihog hiss-a koji cu probati da resim.

4 minutes ago, Doktor said:

Odličan post ! :thumbsup:

Bilo bi dobro da tvoj drugar u prelaznom mogišnjem dobu koje će početi za nepunih meseca dana, pre vraćanja cevnih "čudesa" napravi mali test 1 na 1 sa ovim malenim tranzistocem.

Ono, čisto informativno. :)

 

Hvala! Krenuo je moj drugar odmah da poredi Miradu i Solajin phono sa ovim ali sam ga ostavio jos par dana da se sprijatelji sa malim i da pise utiske. Smatram i da ne ide porediti one kolose sa ovom igrackom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni se dopada kako ti mali tranzistorci od 20-ak vati rade. Solidan trafo, mali elektroliti i po par tranzistora u izlazu. Slusao sam ih nekoliko, Luxman, Marantz, Fisher... Imam jos uvek jednog Marantz, koristim ga za slusanje napolju uz par Klipsch-ova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, mutayu reče

Izgleda da ce pojacalo dobiti novu kutiju pa onda sve ide unutra, uz jos po neku modifikaciju. Dobice i novi trafo a imam i malo nekog tihog hiss-a koji cu probati da resim.

Moje lično mišljenje je da je to mnogo posla oko kutije, možda dodati poklopac na to napajanje i buksne 4mm na izlaz za zvučnike. Kutije su najgora stvar.

Hiss na phono ulazu pretpostavljam, ako su mnogo efikasni zvučnici to će ostati verovatno. Ako se ne čuje na pola metra, zaboravi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, NIXIE said:

Moje lično mišljenje je da je to mnogo posla oko kutije, možda dodati poklopac na to napajanje i buksne 4mm na izlaz za zvučnike. Kutije su najgora stvar.

Hiss na phono ulazu pretpostavljam, ako su mnogo efikasni zvučnici to će ostati verovatno. Ako se ne čuje na pola metra, zaboravi.

Drugar se zeza sa kutijom, hoce da stavi buksne, IEC konektor i RCA sasijske chincheve na ulazima.

Hiss je tih, ne cuje se kad se odmaknes od zvucnika a zvucnici jesu veoma efikasni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...