Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Imam cudnu situaciju pa pitam ovde jer je to trenutna zanimacija :

otvorio Pointe phono, isekao silver mica 100pF kondice zalemljene direkt na ulazne konektore, zalemio silver mica 50pF, namerno ostavio duge nogice-izvode ( zalemio sam preko starog tinola, nista nisam cistio ) - izgleda uzasno ruzno ali mislim da je lem u redu.

Zvuk je blagi uzas, visoke tonove kao da nemam - ranije ovo nije bio slucaj ( oba kanala se isto ponasaju ).

Sta moze da bude problem ?

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Siguran - phono u sadasnjem sistemu ima tendenciju da zvuci zatvorenije ali ne bas lose - a sad jeste lose - citam vrednost je 47pF CDE, kupljeni u Farnell-u ( kesica-nalepnica ).  Probao sam da merim ranije ali moj multimetar pokazuje 30% realne vrednosti za ovako male jedinice ( pikofarade ).

Moram da otvorim da vidim sta pise a ne slika mi se uzasno izgleda  :hihihihi:

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 3 minuta, mutayu reče

Kesica-nalepnica ti i nije neka sigurnost!

Pa znam al' sta da radim kad je instrument los, kad sam merio, pre mesec-dva, grupu tih kondica 50 - 200pF svima je pokazivao cca. 30% vrednosti.

 

P.S. ponasa se kao da je mnogo vise od 50, otvaram da vidim sta pise.

Izmenjeno od krca44
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da sam shvatio gde sam napravio gresku sa dodavanjem kapaciteta. 

Prvo nisam slusao Lenco-Shure-Pointe sa 100pF kondom, on je vec bio skinut. 

Danas se setih i potrazih podatke za kapacitet koji mogu imati Lenco rucka + IC i to zajedno sa Macura phonom i Pointe-om bez dodatnog kondica izadje blizu 500pF - to je vrh one Shure preporuke za V15/3 : 400-500pF ukupnog kapaciteta koji vidi zvucnica.

Kad sam dodao jos 47pF na Pointe koji je zvucao na zatvorenoj strani... cenim da sam preterao.

Lemio sam bez prethodnog razmisljanja i provere podataka :hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, krca44 said:

Mislim da sam shvatio gde sam napravio gresku sa dodavanjem kapaciteta. 

Prvo nisam slusao Lenco-Shure-Pointe sa 100pF kondom, on je vec bio skinut. 

Danas se setih i potrazih podatke za kapacitet koji mogu imati Lenco rucka + IC i to zajedno sa Macura phonom i Pointe-om bez dodatnog kondica izadje blizu 500pF - to je vrh one Shure preporuke za V15/3 : 400-500pF ukupnog kapaciteta koji vidi zvucnica.

Kad sam dodao jos 47pF na Pointe koji je zvucao na zatvorenoj strani... cenim da sam preterao.

Lemio sam bez prethodnog razmisljanja i provere podataka :hammer:

"Nemoj da radis napamet!" :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je njima kapacitet gajtana u cevcici 130pF, kao metar i po kabla intekonekta, bice da je podatak za zapis u kamenu kao jedanaesta zapovest..

Puno se i na tom forumu pocelo sa lupetanjima...najtuznije je sto su ocevidna.

Mogu da prihvatim daje pri kucanju uletela nula posle 13, ali je to trebalo napomenuti negde, kasnije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako napisase dva tipa ali ja mislim da kabl rucke treba ipak samostalno izmeriti, potom IC - za 1210 su takodje na big diy-a pisali po 2-300+pF a kod mene je izmerena rucka+IC zajedno = 82pF. 

Dakle mora da se izmeri pod obavezno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...