Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

pre 2 časa, black coffe reče

He he sad vidim da radiš na istim poslovima ko i moja žena :)

Mučim se. :D 

Vi ste u Hrvatskoj više toga uradili, kod nas je tek krenulo malo jače, a sad će verovatno stati neko vreme.

Slovenci su već svako selo opremili uređajem za prečišćavanje, Česi skoro isto tako,  ne znam za ostale, sa ovima radim pa znam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poslednji naučni radovi govore o novom značaju postrojenja koja radite u svetlu otkrića o virus-ima koji nas, recimo, i sad, brinu. Naime, to le leglo virus-a koji se probude u povoljnim uslovima. Stavio sam neke poveznice u thread o Covid...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam za viruse, ali opasne bakterije delimično uklanjamo na izlazu UV lampom za dezinfekciju, pretpostavljam i deo virusa. Efikasnost tih lampi nije 100% jer bi za to trebalo prethodno vodu filtrirati kroz filtere od barem 5 mikrona finoće, a to je ekstra skupo za veće protoke i teško za održavanje, koristi se samo za pitku vodu i to vrlo retko. Hlor bi završio sav posao jeftinije i pouzdanije, ali ne smemo da ispuštamo hlorisanu vodu u reku. Pošto je UV dezinfekcija  jako skupa igračka, i nije obavezna po zakonu za ispuštanje u reku, kad dotraje obično je isključe, ne menjaju lampe jer je veliki trošak. Nekad stavljamo i dve UV lampe na red. No to nije najveći problem, jer smo uklonili sve ostalo iz vode. Prerada otpadnih voda i otpada uopšteno je jako skupa, ali kvalitet života nema cenu, mnogo je velika razlika između zagađene i nezagađene reke. Kod nas je problem što fabrike uglavnom nemaju uređaje za prečišćavanje, a to im se toleriše kobajagi zbog ekonomije, a u stvari zbog brutalnog zgrtanja profita. To što oni izbacuju, je mnogo opasnije od gradske kanalizacije koju priroda može i sama da prečisti ako joj se da malo vremena (mi to isto radimo pomoću bakterija ali forsirano).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, NIXIE said:

Mučim se. :D 

Vi ste u Hrvatskoj više toga uradili, kod nas je tek krenulo malo jače, a sad će verovatno stati neko vreme.

Slovenci su već svako selo opremili uređajem za prečišćavanje, Česi skoro isto tako,  ne znam za ostale, sa ovima radim pa znam.

Je , veliki i malo manji gradovi i prsteni oko njih su skoro svi riješeni sad se ide na manje sredine . Na moru također , ali tamo su problemi s privatnim vlasnicima ( uglavnom domaćima) koji imaju "bivši mentalni sklop" . Ali ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
50 minutes ago, aaa zmaju! said:

Dobre police!

made in SFRJ, stare 40 godina, samo prefarbane

16 minutes ago, Zen Mod said:

mala je ta supa ( sa krizom identiteta) da stanu svi njegovi rezervni tannoys

jesvala - mala je.. ali smestiću nekako one Iskra Harbethe i nekakav vintage receiver kojeg nemam :)

8 hours ago, Srecko said:

"klupa za rezerve"

samo zlatne rezerve drivera, nema gotovih sprava

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Woland said:

.....

jesvala - mala je.. ali smestiću nekako one Iskra Harbethe i nekakav vintage receiver kojeg nemam :)

.....

imas jedan, dao si mi ga davno da ga ja bacim a ja ga nisam bacio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 30 minuta, ninja reče

Meni se cini da Woli sredjuje sebi mjesto kad djeca preuzmu kucu :P

Dobro pregledah, ali ne videh mesto za krevet. Možda neka varijanta na izletanje kao u "Modern Times" od Č.Č.? Ali mora da žrtvije jednu policu. :paint3:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...