Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Izbacen buffer LF441 audio kolce , i napravljena je potpuno nova  pre-emphasis mreza , kao i ispravan bias G1 kod BF981 J-fet-a , sada je exciter direktno pobudjivan iz PC audio karte , 

razlika u kvalitetu emitovanog zvuka u odnosu na juce je drasticna , sledi skutijavanje i uparivanje sa 250W RF pojacalom snage .

VCO 001.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, jorgoss said:

kad ono poklon, tadaaaa, samolepljiva neka guma protiv zveckanja, razmisljam, dva odose u CD player 

Misliš da je poklon - a što će sada sudopera da zvecka kad nema dovoljno dampinga, to nije važno....:wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Vix said:

:buehehe:

Jedini dizel koji me vise nervirao u leru, je stari Mercedes 190d. Kad cujem to klokotaranje, dodje mi da ih sve u vodu potopim...

Koji 190?

Pretpostavljam ona kanturina iz 90-ih.

Bio je  davni 190, ne verujem da ga se secas, :) iz polovine proslog veka, sa legendarnim motorom OM 621, naslednikom OM636, tog jednog od najpouzdanijih diesel motora, koji se pravio od 1949-1990, istina zbog beskrajne pouzdanosti i robusnosti za agregate na jahtama.

E taj je imao cof cof zvuk...:beach:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neznam di bi stavio , pa pitam ovde . Ššššušte mi lampe na preampu ( pojačavanjem  glasnoče se ne pojačava šum) stare su 15+? let oznaka je JAN 12ax7wa  USA-(valjda zemlja proizvodnje ) Koje zamjenske stavit ? nove kineske ili nešto rabljeno sa oglasnika ? . Nebi neš skupo dok ne ustanovim jel zato šššuuššti fala :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, black coffe said:

Neznam di bi stavio , pa pitam ovde . Ššššušte mi lampe na preampu ( pojačavanjem  glasnoče se ne pojačava šum) stare su 15+? let oznaka je JAN 12ax7wa  USA-(valjda zemlja proizvodnje ) Koje zamjenske stavit ? nove kineske ili nešto rabljeno sa oglasnika ? . Nebi neš skupo dok ne ustanovim jel zato šššuuššti fala :rolleyes:

Proveri da nije neka petlja mase, otkacena masa i sl.

To ako se ne pojacava sa pojacanjem zvuka, tesko da moze da bude nesto u liniji signala...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, black coffe said:

Neznam di bi stavio , pa pitam ovde . Ššššušte mi lampe na preampu ( pojačavanjem  glasnoče se ne pojačava šum) stare su 15+? let oznaka je JAN 12ax7wa  USA-(valjda zemlja proizvodnje ) Koje zamjenske stavit ? nove kineske ili nešto rabljeno sa oglasnika ? . Nebi neš skupo dok ne ustanovim jel zato šššuuššti fala :rolleyes:

ruski ekvivalent ne postoji, tacnije postoji ali bi morao menjati raspored zica na podnozju,

trenutno best buy je nova JJ e83cc, inace kopija Telefunken ecc803s

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

Te su baš skupe, koliko komada treba?

https://www.tubedepot.com/products/jan-ge-12ax7wa

A ovde su sve i NOS i nove produkcije, pa uporedi cene.

https://www.tubedepot.com/t/tubes/preamp-tubes/12ax7-ecc83-7025-cv4004

Da to su ove prve gore . ista zelena slova ,ma da sam siguran 100 % ko ga hebe ,zadovoljan sam kak svira.Al ak bu i dalje sumilo bacio cc 200 ojra. Znaci bilo koje ecc83 ili e83cc. Za probu da vidim dal sumi ,sad kak ce svirat svirat  ,bar cu znat na cemu sam 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zsto umljam u lampe?. Pojacalo ima prekidac -20 dB (tad ne susti) i vajnsko napajanje.Kad je spojeno bez napajanja na zvucnicima se ne cuje nista-uho na zvucnik i samo gotovo necujno brujanje (valjda izlaz).Ali brate svira s jako malo dinamike i okljestreno u visokima (koda je neko stavio dekicu). Imam 94dB zvucnike pa je dovoljno glasno ,al brate fali jedna trecina glazbe i gotovo celi stage i zrakic oko instrumenata sto s lampama ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, black coffe reče

Za line 2 kom , za sad na phono nebi stavljao .

 

Nabavi neke jeftinije pa probaj. Imaš definitivno preveliko pojačanje, a to podrazumeva i šum i brum koji čuješ. Ako je taj prekidač -20dB neki delitelj napona 1:10 ne čudi me što tako loše zvuči. Možda bi Line deo mogao da se preradi ili kao Cathode follower sa jediničnim pojačanjem ili da se preradi za ECC82 gde bi imao dosta manje pojačanje. Bez šeme je teško zaključivati šta je nabolje uraditi u ovom slučaju. Možda nove lampe nisu rešenje, nego prepravka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...