Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

@paja959

Ovo je upravo esencija, sve to sto govori da treba neke uredjaje ostavi takve, kakvi su.

Jbga, ne mogu ja braniti omladini da ubrzava, mece supertvitere, SegaMegaUltraJake bas jedinice . . .

Neka ih. Slobodno. Neka, Br'te slusaju taj, djuvec ( TM by @grozni ) od zvuka, pirotehniku muzickog sadrzaja . . .  neka ih, slobodno, ako njima dobro, meni takodje OK.

Medjutim . . . ima i druga dimeznija, drugi pogled, druga prica . . .  ocigledno da smo mi i dalje u njoj jos uvek. Kako stoje stvari . . .  ostacemo zauvek. 

I naravno, to meni ne smeta . . . .:wub:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Opisao si ono što sam i sam čuo sa raznim filterima kod dvojice prijatelja. Oba su ih na kraju prestala koristiti. Ne sjećam se brenda/brendova, ali se čini da je efekt univerzalan bez obzira na brend.
Jedan je objasnio da je nestao šum, ali s njim i muzika. Tada je imao fine horne (da me upucaš ne mogu se sjetiti kako je ime čovjeku koji ih je konstruirao, ali je naše gore list) sa Lowtherima i 2A3 monoblokove i Kuzmin Reference gramofon. Ne sjećam se ostalih detalja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Black Crowes "Thorn in my pride" ne osecam u zvuku gitare onu dozu potrebne agresivnosti..kod mene u ovoj konstelaciji,definitivno NO WAY...pozitivno da ne izvrce unutrasnje organe ko sto znaju da urade neki fenserajski kablovi,i da verovatno u sistemima od 3-5000 eura po komponenti i navise vec itekako sve dolazi na svoje mesto,al sa moje strane :grimace:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razdvojni (Sindrić, ako se dobro sećam) trafo + DC blocker mi nisu doveli do tak(o)vih sensation i sasvim sam zaboravio da su sastavni deo svega što slušam, ako se ne zaboravim i priključim (po)nešto van tog čvorišta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

spakovano..mir i spokojstvo se vratilo (barem u mene)..pustih Taraf-e samo..iako se sluca CD,zivi ljudi iza instrumenata,violina lepo place,krevelji se,harmoniku ne svira vise robot,no covek sa 10 prstiju..iako su mi govorili da se pravi ucinak moze detektirati tek kad izvadis,cinjenica da ta bliza "crnina" pomera zvuk malo napred,i da je zvuk malo kosmarniji,alo ovo vise lici na live performance,no sa PS Audio PPP

Pre sat vremena, zika reče

Razdvojni (Sindrić, ako se dobro sećam) trafo + DC blocker mi nisu doveli do tak(o)vih sensation i sasvim sam zaboravio da su sastavni deo svega što slušam, ako se ne zaboravim i priključim (po)nešto van tog čvorišta.

ne secam se vec tacno situacije sa Sindrinim PS-om..ovde su mi govorili da se ne sme kombinirati..ili su svi uredjaji ustekani u njega,ili totalno bez,ako je na istoj grani napajanja..onaj uredjaj koji je van njega,ali je na istoj grani,svira u tom slucaju,gore..PS Audio PPP prociscava za one koji su prikljuceni na njega napon,ali navodno druka natrag neke negativne efekte u tu granu napajanja,tako da oni koji su van njega,osecaju se "gore"...sad hebem li ga...

 

da bude sve korektno,neki protokol kalibracije ja nisam bio uradio,ali kazu i ovako,on pokazuje 90-95% svoje cudi...

PS Audio 3.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja uneo u sistem razdvojme trafoe, ugusilo zvuk, nisam hteo vise da se zezam, kao i sve u hifi, moz te odvede u mega uspeh a moze da te lupi o pod, recimo DC bloker sa velikim kondezatorima mi je sjajno upeglao zvuk a mislio sam da ce biti obrnuto, ali eto...no treba problemu il barem unapredjenju prici na profesionalan nacin pa ce i uspeh biti mnogo izvesniji...ovako slusamo tudje ideje a one mozda nisu uvek za nas dobre.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Interesantno. Ja sam davno odustao od tih prečistača upravo slušajući Taraf de Haidoux. Onaj početak, kad maltretira violinu onim kanapčetom, šta god da stavim pre sistema, jednostavno nije zvučao ispravno. 

Sva muzika nestane, ostanu prazni zvuci - zaista čistiji, ali muzike nema. Uštekam direkt u letvu, muzika se vrati. Krene živa svirka. Slične efekte, slabije doduše, sam imao sa teško oklopljenim naponskim kablovima. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 13 časa, gluv_i_udaren reče

Interesantno. Ja sam davno odustao od tih prečistača upravo slušajući Taraf de Haidoux. Onaj početak, kad maltretira violinu onim kanapčetom, šta god da stavim pre sistema, jednostavno nije zvučao ispravno. 

Sva muzika nestane, ostanu prazni zvuci - zaista čistiji, ali muzike nema. Uštekam direkt u letvu, muzika se vrati. Krene živa svirka. Slične efekte, slabije doduše, sam imao sa teško oklopljenim naponskim kablovima. 

kad bih trebao sa jednim snimkom demonstrirati negativnu stranu,onda bih uzeo upravo taj snimak od Taraf-a..msm na tacni nudi te greske..rekao bih bez PS Audio PPP-a,to je ziva muzika,izvodjenje na koncertu,a sa njime hifa,kucno slusanje iz iteracije kojom se danas vode korisnici,prvenstveno oni mladji,a proizvodjaci to danas zdusno podrzavaju..mozda se efekat moze minimalizirati ili anulirati sa daljim ubacivanjem sredstava u vidu neke fenserajske kablaze,ali neki od njih sto ja kazem izvrcu sve organe iz ljudskog organizma..sve u svemu ineresantno iskustvo,i treba to cuti,pa se odluciti to sto se cuje,a cuje se jasno,ko ce na koju stzranu...:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taraf mora da ima filing kafane u Rumuniji. Audiofilski test cd-ovi su obično beskorisni jer svakako nema muzike na njima, pa vrlo lako dođe do obmane. Kad je sve kako treba, odmah znaš da je matori vezao jednu strunu od gudala za žicu na violini i da je vuče prljavim, suvim i grubim prstima. Kad nije, može da zvuči i kao da vuče električni bas preko ćoška od kuće.

Taraf de Metropulitana - Espresso, isto ume da pokaže šta valja, a šta je precenjeno, beskorisno i višak u sistemu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, Aleks said:

Potpuno normalno je da uhu prija određeni nivo šuma.

Zna li se kada ćemo moći prestat' prati uši? A tanjure? Volim okus starog jela u novom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 25 minuta, gluv_i_udaren reče

Taraf mora da ima filing kafane u Rumuniji. Audiofilski test cd-ovi su obično beskorisni jer svakako nema muzike na njima, pa vrlo lako dođe do obmane. Kad je sve kako treba, odmah znaš da je matori vezao jednu strunu od gudala za žicu na violini i da je vuče prljavim, suvim i grubim prstima. Kad nije, može da zvuči i kao da vuče električni bas preko ćoška od kuće.

:loleverybody:

to je to...

cuo sam se i sa drugarem usput,kalibrisanjem preko daljinskog ako sve sve resetira i podesi prema datoj sredini,efekat se moze smanjiti,i da on vise pomaze kod cevaskih sistema,no tranzistorskih..no nebitno,svakako je bilo interesantno iskustvo..ko moze nek proba....kod njega su naponska odstupanja mnogo veca,206V meri nekad minimalno,to je vise no -10% od nominalne vrednosti,kod mene nema tolko velike varijacije (barem zasad,mada su nam obecavali "upgarde" u vidu obezbedjenja stabilnije isporuke elektricne mreze neke prepravke/promene,samo je to sve odlozeno zbog trenutne situacije)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zivo me zanima sta je to unutra sto pomaze ovamo a ne i onamo, a treba da radi samo nesto trece, da koriguje sum i fazu , u nekoj meri. I to sve posle prodje kroz trafo, ispravljac, ubije ga jedna fela kondova prema masi, dobri ili ultradobri regulatori...

Mnogo je tu podpitanja....

Na stranu tip muzike koji moze da pokaze neku detalnost ili dinamiku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da ima neki poveci trafo u sebi,sigurno,,ako pogledas dimenzije i sta bi covek onako ocekivao o takvih dimenzija,cuje se i blago zujanje ako ne sviri muzika i priblizis mu se na blize od 1m recimo..gornji poklopac je mlak..siguran sam da ima po internetu slika o unutrasnjosti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prolećno čiščenje se nastavlja :loleverybody: nađem u fioci lepu pločicu za Sipijev mju follower sa po jednim Sipi shuntom po kanalu, srećom našao sam i pcb na kompu pa sad skontavam gde sam naumio komponente i gde da bušim rupe. pogledam datum kad sam crtao pcb, 2012 lepteyebo :ph34r::blink: tako da je red da napravim ovaj preamp kako dolikuje ovih dana:hammer: imam ga negde funkcionalnog u prototip fazi ko i sve što radim, puna kuća prototipa, doduše i ja se još nisam "izdigao" iz prototip faze :beta:

IMG_20200511_190753_resize_80.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fantastičan preamp. Samo treba doooooooobro iščitati onu temu, mislim da si baš ti imao problema sa raznoraznim vrednostima struja kod onih malih mosfeta; treba to fino ugladiti i onda je zvuk pravi :good:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa da, to je taj funkcionalni prototip, a onda kad sam počeo da ga tražim setim se da je ugrađen u F5 sa 2sk2013 2sj313 (tako beše valjda:blink:), a onda se setim da sam F5 pozajmio drugaru pre jedno 4 godine :rofl: dok ja slušam muziku preko TPA3116 s kompjutera  :sarcastic_hand:  Tako da ću ponovo da ga minkerim, a i 'beš sprave, bitno je da se nešto švajsuje :hammer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...