Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

pre 15 minuta, gluv_i_udaren reče

Rolna od toalet papira oko preklopnika pre nalivanja i gore samo lep veliki knob

Može i raketa za tehničko :buehehe:

E zekim se, normalno da bi stavio nešto, samo se sprdam ja. Nego to sa epoxiyem bi bilo stvarno izravno lepo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekada sam video nekog na YouTube što je pravio headamp tako. Samo je ono njegovo dosadno bre, sve pod 90 stepeni, štrebersko... Ovo bi bilo ultra zanimljivo zamrznuti jedan trenutak kreativnosti baš tako savršeno kako stoji. Poput fotografije, samo bolje :) 

i još svira

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 hours ago, Woland said:

računam da je koren pametniji pa će da popusti emoji3.png

trajaće ova bitka još dan, dva.. polako ja to radim

https://www.vecernji.hr/lifestyle/u-karanteni-odlucio-urediti-dvoriste-no-iznenadio-se-kad-je-vidio-sto-se-nalazi-u-dubokoj-rupi-1396933

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Budzevina proradila.Probao razne vrednosti na skretnici i ostalo6db spulna na red sa basom 026mh i visoki blok kond 4,7mf.Tako najbolje sviri, mozda malo jos stisati visoki nijansa mozda - 2 db.Prvo malo slusanja pa ce vidimo.

OCTP9BW5_001.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zasad,cime cu se zanimati,recimo od sutra popodne,pa par dana nakon toga,recimo do utorka..nek se jos koronira u gepeku malo,morat cu dotle napraviti i mesta za njega na polici,verovatno drugi gram ce morati promeniti poziciju,da bi ga mogao staviti na policu..pokupljeno juce za drugara,ima vec jedan,al je usfalilo stekera,kako je integralca zamenio na monoblokove+pretpojacalo..nisu svi odusevljeni ucinkom jedne ovakve sprave ni u njegovom,da kazem ozbiljnom/ili ozbiljnijem sistemu Sonus Faber Amati,Graaf 13.5,Vaic 52b,Jadis transport+cevni DAC..kad ne prolazi svakom na takvom nivou,a ja naivno mislio da je na takvom nivou "must have",bas me interesuje kako ce se to cuti u vintage sistemu,sa nekim flat earth vidjenjima,gde je gazda vec i malo prolupao :loleverybody:..neke itinere sam vec dobio,sta i kako..ke cujeme..:crazyrocker:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 30 minuta, vladd reče

Pa zavisi kakvu si strujku imao dosad. Prociscavati cistu vodu ne mora biti primetno.

otprilike do ovakve konstatacije smo dosli i sa prodavcem,udavi me sa pricom oko njega..dao je oglas i za ovo,i za neki DIY monstrum izlaz sto je radio,kao da je spominjao nekog Jean-a,francuza :Di nije hteo da da PS Audio,dok ne proda Zana,jer nece moci da ga proda,bez da je prikljucen na ovo...stanuje u gusto naseljenom delu,u centru,pa ima verovatno vise frizidera,sporeta,mikrovalnih na kvadratni kilometar no kod mene na selu :crazyrocker::D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nije ni selo benigno, dapace. Tu ima i krunjaca i hidrofora i pumpi i frizidera, pride su distribucioni trafoi i stotine metara daleko, a nesto mi se javlja da slabo ubacuju korektore faze u takve podstanice. :D  

E sad, mozda zbog nekih regulativa je sve to kako treba, ne znam tacnu situaciju na terenu, o tome svako valjda brine za sebe, ali sto ne probati spravu. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 30 minuta, vladd reče

Pa nije ni selo benigno, dapace. Tu ima i krunjaca i hidrofora i pumpi i frizidera, pride su distribucioni trafoi i stotine metara daleko, a nesto mi se javlja da slabo ubacuju korektore faze u takve podstanice. :D  

E sad, mozda zbog nekih regulativa je sve to kako treba, ne znam tacnu situaciju na terenu, o tome svako valjda brine za sebe, ali sto ne probati spravu. :) 

imao sam ja onomad Pointe Power Supply od Sindre,sa sve njegovim produznima,razdelnikom,dok sam stanovao i sam u gradu,povecoj stambenoj zgradi..kolko je to dobro sviralo sa Pointe Classic-om,tolko je to bilo odvratno sa jednim recimo Ion Obelisk3-Xpack-om...sve si morao vaditi,seljacki strujasi u njega,bez PPS-a,i vozi..

ion.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 časa, ninja reče

Jednom davno sam i sam bio samo jedan klik udaljen da kupim isti "čistač"... mislio sam da mi to bude tačka na kraju hifi-odiseje.... i onda ponovo stadoh na koru od banane  :P

ako sam dobro skapirao,pokazuje i kako varira napon..msm mogo bi gurnuti i multimetar od 10 eura u suko za to,al ovde je to veci fenseraj..morao sam smisljati i raspored za njega na polici,da vidim iz kog sukoa mi dohvaca jedini fenserajski kabl koji imam,protreso sam ga malo,da mu se kristali malo izlome,ono po Naim kablotres prici....mozda moj rucni rad nije tolko kvalitetan ko njihov fabrici,i turio sam ga vec u steker,sto je cigurno,cigurno je :hypocrite:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jeve ti ga na...:crazyrocker:..prvi utisci?....procistio je zvuk,konture oko instrumenata su jasnije,zvuk je smireniji,smirio je cinele (mozda previse?) na Charles Lloyd /Canto-Tales of Rumi(ECM1635)..Ben Harper "Childhood home"-city of dreams slide gitara(?) kao da je malo izgubila na sarmu..definitivno su mi dobro objasnjavali sta bi otprilike trebalo da cujem:smireniji zvuk,crnina-tama iza instrumenata se kasnije pojavljuje,zvuk se bolje skida sa zvucnika..ali krese malo tranzijente kod zicanih instrumenata (gitara) po meni...variranje napona zasad izmedju 232-238V,subota 12:30h...(sve digitalija, CD Marantz CD17KIS,prve generacije)

PS Audio 2.JPG

PS Audio.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, paja959 said:

jeve ti ga na...:crazyrocker:..prvi utisci?....procistio je zvuk,konture oko instrumenata su jasnije,zvuk je smireniji,smirio je cinele (mozda previse?) na . . . . 

Meni ovo dovoljno podataka da ovakvu spravu spakujem uredno, vratim drugaru, vlasniku.

Next !

Da, dobro rece @vladd, dje su tranzijenti ?

Odose niz auto put k'o prase pred raznjem. :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taraf de Haidouks "Band of gypsies"..frenetican folk,koncert uzivo...zvuk je ubrzan,da u nekim momentima imam osecaj da se harmonika ne mere ovako mitraljeski brzo svirati..da slusam gramofon,otisao bih pogledati da nisam slusao dodao malo  + na brzinu okretanja tanjira...distanciranje instrumenata jedno od drugih apsolutno bolje..zvuk violine ne me se svidja,nema one trovacke zamedljanosti u sebi..darabuka (?) vise pomerena u zvucnoj slici unatrag..ta brzina u zvuku verovatno dovodi do osecaja gubitka trazijenata..tonovi su jako kratki..ko da sam Marantz Pm6A zamenio za neki Naim/Exposure,sto ja kazem "hoce svakako da Vivaldi 4 godisnja doba pretvori u neku trance/drum n bass iteraciju.....Ry Cooder BVSC "El Cuarto de Tula",prebrzo opet..barem neni....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...