Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Krajem 80-tih, 1986-1990 ziveo u Perth-u, W.A., jedan od hobija mi je bio pravljenje piva. Korisceni slicni sudovi za primarnu fermentaciju, oko 22-23l. Na Australijskom trzistu bilo mnogo osnovnih ili poluproizvoda, koristio "Coopers" malt u mnogobrojnim varijacijama, draught, stout, lager, ginger, etc.

Najvise sam gotivio tamna piva, ala Guinness.

Nekoliko kitova doneo posle kuci u Bg, drustvo padalo u nesves :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gospodine Damiću ovo zahteva posebnu temu tipa Diy Pivara Kućna.
Bilo bi lepo da iz prve ruke saznamo kako bi izgledala neka mikro pivara za kuhinju, pogotovo sto neko skoro napisa kako je ovo kupovno pivo malte ne otrov zbog valjda teških metala i čega ne još.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Woland said:

^ ma ko bre šiša moderaciju, oslabljeni su za trećinu od kad je Mika junački uteko emoji846.png evo ja ću da otvorim neku pivsko - rakijsku temu emoji846.png

Stvarno, nema Mike! Neki dan ga Guja nominovao da dodje kod mene po zvucnike a pojavi se Krca... :o

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
pre 1 minut, Zen Mod reče

izdetaljisi

 

pre 9 minuta, Aleks reče

Bitje "Project Shurak" :P

Ne mog sad iam poso, al će bude ojha

Inače ovo je od onoga što "otpada" od jednog drugog projekta... biće pa to tek detalja :D

Pa ja li da sedim u izolaciju doing nothing.

Hint:

20200322_202713.jpg

:P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo pazi - to sto si sad pokazao ne trpi nepreciznost forme....... gde imas nagli prelaz u dimenziji, dolazi do naglog menjanja opruzne karakteristike, samim tim lokalnog naprezanja materijala i pucanja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aha, i uopšte i na ruku pokazuje "nelinearno" krivljenje... Što može na kraju da utiče i na "krljanje" kalema unutar magneta.

Zato poručen materijal da se naprave drugi. Nadam se mnogo precizniji... Jbga, CNC nedostupan, bar zasad, a i izazov da bude ručno rađeno :P

Igranjac

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni su sekli ABS plastiku na laseru, mada je na tome ostajala "pucna"

ovo bi se seklo ihaj

malo je poveliko, ne snam da li bi nas BB mogao da izvede tako nesto na svojim draguljaskim spravorijama, ali veci laser radi poso garant

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Zen Mod said:

meni su sekli ABS plastiku na laseru, mada je na tome ostajala "pucna"

.....

Mora malo da se zna kako se koji materijal sece pa da se podese parametri i ostalo.

Meni ovi decaci sekli nesto od ABSa i bilo je bez ikakvih nedostatka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovde se moze videti. ABS, sa sivom prevlakom koja se gravira. Ono sto je glupo je da mora cdr file da im se da jer koriste Corel. Mozda su sada promenili. Kod njih sam gravirao plastificiran aluminijum, samo skinu farbu i ostane boja aluminijuma.

P9090051 res.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...