Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Nikad nisam pitao nekog stolara... Kako kad se tipluje, izbušiš rupe da bude u milimetar tačno? Merim bre merim i opet omanem. Mora da ima neka fora? :laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikad nisam pitao nekog stolara... Kako kad se tipluje, izbušiš rupe da bude u milimetar tačno? Merim bre merim i opet omanem. Mora da ima neka fora? :laugh1tooht:
Imaš onaj tackas za tiplove. To vrši posao. Druga rabota je keks umesto tipla.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Aleks said:

Nikad nisam pitao nekog stolara... Kako kad se tipluje, izbušiš rupe da bude u milimetar tačno? Merim bre merim i opet omanem. Mora da ima neka fora? :laugh1tooht:

A to je skoro nemoguće, sem da imaš mašine skupe koje znaju da rade same i poznaju 90 stepeni jako dobro. To ako imaš na umu spajanje bez lepenja. Ja idem jednu rupu taman za tipl, druga mora bude šira, i da ih ima više - veća šansa da sve legne valjano, ali ide lepak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Nesic said:

Idemoooo Fukushiiiimaaa :)

Ja jučer završavao desk. Realnih 12 sati rada, sa par pauza za vopi :). Dete zgrabilo moj ex desk, pa nisam imao kud. Ploča radna 1500  x 700, visina 750mm.

Planiram gore neke male doooobre monitore. Desno iznad rupe za komp ide elektronika. Otvor za noge 600mm /po X/, moš se rašire da diše dečko. A može i da se ugura neka korektna radna stolica.

 

WhatsApp Image 2020-03-20 at 21.34.41(1).jpeg

WhatsApp Image 2020-03-20 at 21.34.41(2).jpeg

WhatsApp Image 2020-03-20 at 21.34.41(3).jpeg

WhatsApp Image 2020-03-20 at 21.34.41(4).jpeg

 

WhatsApp Image 2020-03-20 at 21.34.41.jpeg

 

CorelDRAW v.2018 file ako nekome zatreba... 1:1

 

 

Kolko mu je rezoanta frekvencija? ? Ne bi bi bilo loše odozdo da ubaciš klizni deo, na izvlačenje za tastaturu, ja imam slično to ali gotovo, brzo se popuni, zavisi šta će da turaš i za koje namene. Lepo izgleda, tu nema šta, živ bio. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, Aleks reče

Nikad nisam pitao nekog stolara... Kako kad se tipluje, izbušiš rupe da bude u milimetar tačno? Merim bre merim i opet omanem. Mora da ima neka fora? :laugh1tooht:

Nabavi[ tiplove za obeležavanje rupa kao na slici, ima ih za različite veličine, izbušiš rupe za tiplove na kantu, ubaciš ove za obeležavanje,  prineseš tu stranicu mestu na kome treba da se izvede spoj, prisloniš pažljivo i kucneš. Špic tipla za obeležavanje će obeležiti tačno mesto za razbušivanje. Bitno je biti pažljiv, i dobro je obeleženu tačku još malo proširiti probojcem da lepo precizno povede burgiju. Prosto

obelezivac-6-mm-4-kom-2911000-wolfcraft-151469-226688.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Aleks said:

Nikad nisam pitao nekog stolara... Kako kad se tipluje, izbušiš rupe da bude u milimetar tačno? Merim bre merim i opet omanem. Mora da ima neka fora? :laugh1tooht:

Ja imam obeleživače za tiplove. Izgleda ovako:

185503007

 

Dakle, izbušiš rupe na jednoj strani, ubaciš obeleživače, lagano prisloniš drugu stranu i pažljivo staviš tačno kako si hteo, onda lupiš pesnicom da se utisne. Na drugoj strani ti ostane rupa tačno za burgiju.

Naravno ne može baš uvek da ispadne potpuno savršeno, malo proširi rupu pola milimetra tamo gde ti beži. Ako staviš lepak, nategni malo i čim se osuši biće tačno. Ja doduše retko kad lepim išta, uvek sve pravim da može da se rasklopi, ali obično nategnem po kojim ugaonikom (gde se ne vidi) da ne ispada tipl.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

caka kod tiplanja je ne samo u obelezavanju nego je mnogo lepo imati onaj ugaonik/stegu za vodjenje burgije

nema da omane - dovoljna je crta na oba komada za referencu , stega obavi ostalo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, black coffe said:

Čime se bavim ? Skrivam se od potresa ! . Jebački nas protreslo :icon_eek:

Videh jutros na vestima. 

Samo vam je jos to trebalo. Gledam ljude koji su izleteli iz svojih domova, a u ovoj situaciji je najsigurnije biti u svojim kucama/stanovima.

Nadam se da nema zrtava, ali vidim da je materijalna steta napravljena.

Samo da ne bude novih potresa.

Cuvajte se ! 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...