Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Samo da javim stigao novi dac , spojen i radi sve ok . Razlika u zvuku itekako čujna . Problematični dac ponovo otvoren prelemljen ( samo zagrijana lemna mjesta na reciveru ) i radi . Ima jedna interesantna stvar koja mi je čudna? , iako ima vajnsko napajanje na koje sam ga prvo  spojio zbog nedostatka utičnica uštekao sam ga u usb tv-a i radi bolje (nekako otvorenije) . Malo mi čudno . Mislim na ovaj lemljeni . Pozdrav :haha:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, black coffe said:

Problematični dac ponovo otvoren prelemljen ( samo zagrijana lemna mjesta na reciveru ) i radi . Ima jedna interesantna stvar koja mi je čudna? , iako ima vajnsko napajanje na koje sam ga prvo  spojio zbog nedostatka utičnica uštekao sam ga u usb tv-a i radi bolje (nekako otvorenije) . Malo mi čudno . Mislim na ovaj lemljeni . Pozdrav :haha:.

Rekoh ti dešava se da neki spoj nije zalemljen kako treba, rade sve na brzaka i loši su im ti tinoli za lemljenje. 

Što bolje svira kad se napaja preko USB kabla? Ima samo jedan odgovor, loše ti je to eksterno napajanje. Napravi neko linearno makar sa LM317 (ali da bude originalni stabilizator ne  Kineska kopija). Imaš kod Kineza gotove PCB za LM317, praktično džabe, samo kupi kvalitetene delove. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, black coffe said:

6 V- 300mA

Mislim da možda može, 1V više nije strašno valjda neće ništa da se desi. Mala je struja 300mA, obično za DAC treba više.

Možeš dodati recimo jednu diodu 1N4001 ili slično na plus žicu napajanja, time će napon biti smanjen sa 6V na oko 5,4V.

Ako dobro radi preko USB, ne moraš ništa petljati.

Obavezno izmeri napon na izlazu tog adaptera pre nego što ga zabodeš u DAC.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, NIXIE said:

Mislim da možda može, 1V više nije strašno valjda neće ništa da se desi. Mala je struja 300mA, obično za DAC treba više.

Možeš dodati recimo jednu diodu 1N4001 ili slično na plus žicu napajanja, time će napon biti smanjen sa 6V na oko 5,4V.

Ako dobro radi preko USB, ne moraš ništa petljati.

Obavezno izmeri napon na izlazu tog adaptera pre nego što ga zabodeš u DAC.

Ma neću niš prtljat i onak je za tv . Kad budem slagao za hifu tad ču vas "davit" :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
48 minutes ago, Gosha said:

Vidi cuda, sneg jos uvek postoji. Mi dole na jugu, sve manje imamo taj osecaj.

Na žalost, tako je i kod mene, ovo je Norveška, nesto preko 500 km sjevernije od mene, kvitfjell.no 

Kažu, nikad ovako rano nije bilo ovoliko snijega tako da je sve orvoreno čak i off-pist, ima 100cm, prava zimska idila gdje je i drveće pod snijegom. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...