Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Uh al se zdravo zakomplikovalo :rolleyes:.

Idemo redom, nisi spomenuo da li ti tv dobija signal od neke antene ili koristiš tv box . Ako koristiš bilo kakav tv box onda odatle uzimaš signal koji ti odgovara a ne iz tv. To ti je ujedno i najbezbolnija metoda jer imaš sve vrste konekcije na tv boxu. 

O kvalitetu signala iz tv-a je besrpredmetno da pričamo tako da se ja nebih zamarao nikakvom konverzijom signala u optiku jer šta ćeš dobiti ako loš signal pretvaraš u optički da bi se nadao da će tako konvertovani loš signal DAC da popravi.

Tv je to ima svoja ograničenja, prihvati to, uštekaj na izlaz za sluške direkno u pojačalo i uživaj bolje od toga iz tv-a nećeš dobiti.

Ako možeš a sigurno ima okolo da se nađe, uzmi neki  tv box T ili ako si na kablovskoj C i odatle uzimaj signal za dac ili pojačalo.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@NIXIE mene zanima da li moze da se ugradi samo jedan oticki ili hdmi  ulaz u vec postojeci dac koji imam da bih mogao i neki drugi uredjaj da ukljucim osim CD -a.Ako neko to moze da uradi saljem uredjaj na uvid i placam po dogovoru .Neka se javi porukom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, NIXIE said:

Možeš li ti to zameniti za ispravan primerak?

Ne , ko bi ga dočekal. Tražio na Njuškalu i našao svašta . Smisao pitanja je bio dali tv ima još kakav način da se dobije digitalni audio IZLAZNI signal , objasnio si mi i shvatio sam sve . Mislio sam da je hdmi konektor dvosmjerni , skart mi nije opcija jer je analogni .Na Njuškalu  ima čak i konverter analognog signala u digitalni , al tu ne vidim smisla . Dakle odlučio sam uzeti bluetooth dac 192 kHz, ma što to značilo , ima optički i coax ulaze i analogni izlaz . Bluetooth mu je prioritet ( paše mi za lap top ) kad ne radi on rade optika ili coax . Uređaj je nov s računom i ako mi ne odgovara morem ga vratiti . Što je najbolje košta 250 kn - oko 35 ojra .  Neznam kakve bi veze imala kvaliteta ulaznog tv signala ? sa optičkim audio signalom . Ako ima slika i zvuk na tv-u valjda mora bit i na opt izlazu . Dučan je u Zagrebu - cc 15 km mogu i pehaka ak nešto ne štima . Neće me više kitajci hebat , sve što nude ima i na Njuškalu (njihovo :D )  mal skuplje al moreš zamijeniti ili vratiti . Hvala svima na pomoći . E da , Nixi velim ja elektroničaru što mi popravlja elektroniku kad mi nešto na aparatima ili ledomatima ode da more li što pogledat , a on :blink: : na ti 100 kn odi kupi novi nemoj mene zahebavat :D.        

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, black coffe said:

Dakle odlučio sam uzeti bluetooth dac 192 kHz, ma što to značilo , ima optički i coax ulaze i analogni izlaz

 

14 minutes ago, black coffe said:

Neće me više kitajci hebat ,

A taj što si uzeo nije od kitajaca....:laugh1tooht:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, black coffe said:

E da , Nixi velim ja elektroničaru što mi popravlja elektroniku kad mi nešto na aparatima ili ledomatima ode da more li što pogledat , a on :blink: : na ti 100 kn odi kupi novi nemoj mene zahebavat :D.        

 

Ako uspes da nabavis ovo:

https://www.alibaba.com/product-detail/XYFW-Female-Pcb-Optical-Toslink-Connector_60674916079.html

Odnesi to tvom elektronicaru neka ti zameni. To mu je posao od 2 min. Lepo  rasrafi sve i odnesi mu samo PCB i kazi da razlemi tri pina i zalemi drugi deo, mada mislim da to mozes i sam da uradis. Samo obrati paznju da bude optical receiver a ne transmiter ( isto izgledaju). Moze se skinuti i sa nekog rashodovanog uredjaja (kao sto je AV receiver).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, black coffe said:

ima optički i coax ulaze i analogni izlaz .

Si siguran da je tako, da nije ulaz bluetooth, a izlazi optical i coax i analogni, ja imam takvu spravu. 

Ako ti je stariji laptop, onda je i stari bluetooth (3.0 recimo) tako da nećeš moći da ih povežeš na taj noviji bluetooth koji je 4.0-5.0. Moraš onda da dodaš poseban USB stick sa bluetooth predajnikom na laptopa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Si siguran da je tako, da nije ulaz bluetooth, a izlazi optical i coax i analogni, ja imam takvu spravu. 

Ako ti je stariji laptop, onda je i stari bluetooth (3.0 recimo) tako da nećeš moći da ih povežeš na taj noviji bluetooth koji je 4.0-5.0. Moraš onda da dodaš poseban USB stick sa bluetooth predajnikom na laptopa.

Ha , piše : "This product adopts bluetooth priority mode , and automaticlly disconnect optical and coaxial after bluetooth conection is successful.

Pa veli : kad koristim opt ili coax ulaze treba "disconect bluetooth conection betwen phone and the DAC conection .

Pa veli : kad koristim opt ili coax ulaz : "set the audio format of the imut device to PCM .

Ako to nije to  ? ....   :D . No ak mi moreš reč što znači ovo 192 kHz , jel to kvalitet signala , što li ?

U svakom slučaju ak mi se ne svidi morem vratit . Pitam zato da se ne zekam bez veze ak nije to kaj hoću , a mislim da kužiš što hoću :so_happy:.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Gosha said:

Ako uspes da nabavis ovo:

https://www.alibaba.com/product-detail/XYFW-Female-Pcb-Optical-Toslink-Connector_60674916079.html

Odnesi to tvom elektronicaru neka ti zameni. To mu je posao od 2 min. Lepo  rasrafi sve i odnesi mu samo PCB i kazi da razlemi tri pina i zalemi drugi deo, mada mislim da to mozes i sam da uradis. Samo obrati paznju da bude optical receiver a ne transmiter ( isto izgledaju). Moze se skinuti i sa nekog rashodovanog uredjaja (kao sto je AV receiver).

He he pa imam to na starom Philipsovom cd plejeru , da to mogu i sam prelemit , al prvo ću isprobat ovaj sa bluetoothom . U svakom slučaju hvala . Eto imamo resurse , al dok nam neko ne pokaže neznamo ih iskoristiti :good:.Aha , dali je na plejeru reciver ili transmiter ? .Hm logično bi bio transmiter ??? :wacko: Transmiter šalje , a recivre prima ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, black coffe said:

He he pa imam to na starom Philipsovom cd plejeru , da to mogu i sam prelemit , al prvo ću isprobat ovaj sa bluetoothom . U svakom slučaju hvala . Eto imamo resurse , al dok nam neko ne pokaže neznamo ih iskoristiti :good:.Aha , dali je na plejeru reciver ili transmiter ? .

Na zalost, na CD plejeru je transmiter. Treba skinuti sa uredjaja koji ima opticki ulaz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, 2a3 said:

@NIXIE mene zanima da li moze da se ugradi samo jedan oticki ili hdmi  ulaz u vec postojeci dac koji imam da bih mogao i neki drugi uredjaj da ukljucim osim CD -a.Ako neko to moze da uradi saljem uredjaj na uvid i placam po dogovoru .Neka se javi porukom.

HDMI ne može, to je za Video+Audio.

Što se DAC-a tiče ne bi ja tu ništa čačkao, samo dodati ispred switch sa nekoliko ulaza, nego sve nalazim jeftine optičke switchbox, a koaksijalnih nema, odnosno ima ali su mnogo skupi. Lično ne bih mogao to da pravim, nisam se do sada nešto interesovao za to. Možda ima nešto na big diy? Znam da su neki pravili kutije sa nekoliko ulaza na jedan izlaz koaksijalni SPDIF sa običnim preklopnikom i to je radilo nekako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, mrcelavi said:

Uh al se zdravo zakomplikovalo :rolleyes:.

Idemo redom, nisi spomenuo da li ti tv dobija signal od neke antene ili koristiš tv box . Ako koristiš bilo kakav tv box onda odatle uzimaš signal koji ti odgovara a ne iz tv. To ti je ujedno i najbezbolnija metoda jer imaš sve vrste konekcije na tv boxu. 

O kvalitetu signala iz tv-a je besrpredmetno da pričamo tako da se ja nebih zamarao nikakvom konverzijom signala u optiku jer šta ćeš dobiti ako loš signal pretvaraš u optički da bi se nadao da će tako konvertovani loš signal DAC da popravi.

Tv je to ima svoja ograničenja, prihvati to, uštekaj na izlaz za sluške direkno u pojačalo i uživaj bolje od toga iz tv-a nećeš dobiti.

Ako možeš a sigurno ima okolo da se nađe, uzmi neki  tv box T ili ako si na kablovskoj C i odatle uzimaj signal za dac ili pojačalo.

 

Imam i tv box , neki MxQ ili tako nešto i hdmi - em je spojen na tv . Ima na njemu i kao optika i coax , ali konektori su neki čudnovati (male rupice kao za jack za slušalice ) pa neznam što bi tu uštekao ? . I za njega zvuk uzimam iz tv-a na izlaz za sluške . Dakle kad ga koristim uključim hdmi 1 ulaz na meniu tv-a i dalje normalno kao da  tv radi . Signal na tv-u je stabilan , na displeju ovisi o kanalu od dobar do odličan . Zašto optika ? . pa kad več imam mogučnost izlaza digitalnog audio signala što da slušam analogni :). Razdvojio sam tv od hife , pa se sad malo špekulam jer na pojačalu za tv nemam digitalni ulaz . Daklem tv digitalno , a hifa analogno ( osim cd plejera  :D ) .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, black coffe said:

Ima na njemu i kao optika i coax , ali konektori su neki čudnovati (male rupice kao za jack za slušalice )

Isti đavo, samo ti treba ovakav kabal:

https://www.banggood.com/CE-LINK-5M-SPDIF-Toslink-Male-to-Round-3_5mm-Optic-Male-Digital-Optical-Fiber-Audio-Cable-for-PS34-p-1342296.html?cur_warehouse=CN

 

A možeš pre TV-a postaviti HDMI splitter, pa odvući digitalni audio signal na DAC a HDMI out na TV. Time si rešio problem onog optičkog ulaza koji ne radi, ako splitter ima coax izlaz, ovako nešto:

https://www.aliexpress.com/item/32780772075.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, 2a3 said:

@NIXIE mene zanima da li moze da se ugradi samo jedan oticki ili hdmi  ulaz u vec postojeci dac koji imam da bih mogao i neki drugi uredjaj da ukljucim osim CD -a.Ako neko to moze da uradi saljem uredjaj na uvid i placam po dogovoru .Neka se javi porukom.

Nađoh ovaj, prema opisu može da radi kao preklopnik, neki od dva ulaza na jedan izlaz, to ti treba da prikjlučiš dva uređaja pa da biraš koji svira.

Može da radi kao delitelj, jedan ulaz na dva izlaza, to ti ne treba.

Napaja se sa punjača od 5V za mobilni.

https://www.aliexpress.com/item/32829068939.html

Mislim da nisam pogrešio.

Mada ja bih prvo probao jedan kipp prekidač u nekoj kutijici, stavi ga blizu RCA konektora, pa da vidiš jel ti radi kao preklopnik 2 SPDIF signala.

https://www.kvraudio.com/forum/viewtopic.php?t=404292

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...