Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

On 9/30/2019 at 10:17 AM, NIXIE said:

Mora jedno vreme da se sačeka dok se to razradi sve

To su ponajvise komponente koje imaju nekoliko desetina hiljada sati rada i zivotnog veka. Koliko hiljada ili stotina sati mislis da treba da se "razradjuju" u pocetnom periodu?

A za masu uredjaja sa peskom je 2,5 sata maksimalni termin radnog termostatiranja...

S tim sto za ovakvu spravu to moze da bude znacajno krace, zbog neukrstanja razmena toplote, slabijeg medjutermalnog uticaja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, vladd said:

To su ponajvise komponente koje imaju nekoliko desetina hiljada sati rada i zivotnog veka. Koliko hiljada ili stotina sati mislis da treba da se "razradjuju" u pocetnom periodu?

A za masu uredjaja sa peskom je 2,5 sata maksimalni termin radnog termostatiranja...

S tim sto za ovakvu spravu to moze da bude znacajno krace, zbog neukrstanja razmena toplote, slabijeg medjutermalnog uticaja...

Kod njega će to brzo ići, vidiš da ne gasi sprave.:D

Ne znam koliko treba svemu da se razradi, kondenzatori, čipovi ... ima hiljade delova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aktivna dvosistemska 24 db skretnica. Mrzelo me da pravim ploču, pa čak i proto pa reko point to point pa negde na pola skontam da sam se zaebo i da tu ima malo više delova  a malo mesta oko ova četiri SMD opampa što visedu u vazduhu :hammer: Ko zna možda i proradi na kraju :ph34r:  :beta:

Resize of IMG_20191002_193501.jpg

Resize of IMG_20191002_193139.jpg

Resize of IMG_20191002_193208.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Mentok said:

Aktivna dvosistemska 24 db skretnica. Mrzelo me da pravim ploču, pa čak i proto pa reko point to point pa negde na pola skontam da sam se zaebo i da tu ima malo više delova  a malo mesta oko ova četiri SMD opampa što visedu u vazduhu :hammer: Ko zna možda i proradi na kraju :ph34r:  :beta:

Resize of IMG_20191002_193501.jpg

Resize of IMG_20191002_193139.jpg

Resize of IMG_20191002_193208.jpg

Ovde je sve super, jedino je debugging malo... Malo heben :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, gluv_i_udaren said:

Ovde je sve super, jedino je debugging malo... Malo heben :)

Imao sam i ja nesto slicno, mada ovo tvoje je jos "jace". Sad to sve lepo zalijes voskom, spakujes u lepu kutijicu, i dok radi-radi... :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hah... Gledam ovu Mentokovu skretnicu pa se setim dana ludila...

Radio bih i ja nešto konkretno ali od... ček... saće osam meseci otkako pokušavam da prekutijam šestotrojke (AKA Tannoy 603 II) i još uvek čekam čika stolara, a ne stignem da mu pijem krv jer se inače petljam sa sasvim drugim problemima. Npr, kako motor sa IP54 prekonvertovati u IP57... Teoretski, izvodljivo prostom introdukcijom simeringa (kontam, ako šljaka na glupoj vodenoj pumpi u svakom glupom autu, mora da šljaka i na elektro glavčini točka) ali... Nah...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I podjednako smešan ostatak setapa - kineski TPA3116 od 4 eura na drvenoj dasci za basove i TDA7297 od 1 eura za visoke i srednje - i first order passive skretnica između srednjeg i visokog. Ovako kako je bolje sviraju deset puta ovi zvučnici (neki Arcus TS-400) sa ovim kineskim igračkama nego sa svojom pasivnom skretnicom kada ih nakačim na F5. Poenta prototajpinga je bila smišljanje low power low cost simple govanceta da mi sviri uz kompjuter da ne trošim 500 wati struje za youtube i internet browsing, ali svi simple planovi su vrlo brzo otišli dođavola naravno i krenulo se sa preterivanjem  :hihihihi:

Resize of IMG_20191006_184555.jpg

Resize of IMG_20191006_184602.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...