Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Sad kad ste se napapali jel more pitanjce . Znam da je bilo puno tema al ne morem pronać , pa " što radim" je primjenjena  :pardon:.Da ne pametujem oču "poboljšati" pc da mi lepše igra , a da se ne istovarim previše . Tako sam naišao na Wolfson dac ( cc 40 e ) bez napajanja i kutije . Znači piše : WM 8740 (dac)+DIR 9001(spidif prijemnik) +JRC 5532D(ili 0) (izlazno pojačalo). Napajanje je AC 9-12V , s.rate 24/96. Imam kutiju i ac/ac napajanje pri : 230V-50hz 168 mA . sec : 12V -2A  24 VA . Obzirom da je za kancelariju- radionicu jel to čemu?. Praktički sam u mirovini pa više sjedim slušam i piskaram neg kaj radim. Svi prijedlozi dobro došli . Teoretski znam dosta u priči , al praktično samo u "šišmiš" uvjetima - doma kod prijatelja .Znači ....   :huh:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, black coffe said:

Obzirom da je za kancelariju- radionicu jel to čemu?

Jeste, treba ti još neki CD plejer i gomilica CD-ova, ili recimo neki stari PC sa SPDIF izlazom. Ako PC nema SPDIF izlaz, ima to da se kupi kao kartica, cena oko 8 dolara.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, black coffe said:

Tako sam naišao na Wolfson dac ( cc 40 e ) bez napajanja i kutije . Znači piše : WM 8740 (dac)+DIR 9001(spidif prijemnik) +JRC 5532D(ili 0) (izlazno pojačalo).

Možda ti je ovo već skutijano i sa svojim napajanjem interesantno

https://www.amazon.de/dp/B07JWLHNWX?linkCode=xm2&camp=2025&creative=165953&smid=A3NXHA9Q2NW0VC&creativeASIN=B07JWLHNWX&tag=geizhals10-21&ascsubtag=r0zK10E3CwhmWClaZmgEBg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 hours ago, NIXIE said:

Jeste, treba ti još neki CD plejer i gomilica CD-ova, ili recimo neki stari PC sa SPDIF izlazom. Ako PC nema SPDIF izlaz, ima to da se kupi kao kartica, cena oko 8 dolara.

Ma imam cd transport AMC cdm 7 , onaj sa lampama xlr izlazima i 2 štekera (čak nema ni dig izlaz ? ) :o več skoro 30 godina i nebi da mi da mi ništa na njemu "popravlja" zvuk. Ovo mi je za komp, ima usb ulaz i veli da je kompatibilan sa xp te da je  "plug and play".  Ima na prednjoj strani 2 prekidača valjda on-of i drugi ? Na zadnjoj ima činčeve R+L spidif i coacs.   Znači usb upiknem u zvučnu na kompu a činčeve u preamp ? jel treba kakva podešavanja? To mi je za yubetube i ovo što se preporučuje na stranicama jer snimke osciliraju do žifčanoče :wacko:.Ako se neče značajnije "popraviti" neču se ni zekati time.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, black coffe said:

Ma imam cd transport AMC cdm 7 , onaj sa lampama xlr izlazima i 2 štekera (čak nema ni dig izlaz ? ) :o več skoro 30 godina i nebi da mi da mi ništa na njemu "popravlja" zvuk. Ovo mi je za komp, ima usb ulaz i veli da je kompatibilan sa xp te da je  "plug and play".  Ima na prednjoj strani 2 prekidača valjda on-of i drugi ? Na zadnjoj ima činčeve R+L spidif i coacs.   Znači usb upiknem u zvučnu na kompu a činčeve u preamp ? jel treba kakva podešavanja? To mi je za yubetube i ovo što se preporučuje na stranicama jer snimke osciliraju do žifčanoče :wacko:.Ako se neče značajnije "popraviti" neču se ni zekati time.

Gde mu je USB ulaz? Napisao si samo: WM 8740 (dac)+DIR 9001(spidif prijemnik) +JRC 5532D(ili 0) (izlazno pojačalo). Ne navodiš čip za USB?

Ako je neki PCM1704 ili slično, to zvuči očajno, ali jeste kompatibilno sa Win XP. Noviji čipovi su mnooogo bolji, ali treba im drajver i verovatno neće raditi na XP (to već ne znam tačno).

Skupo je to za zastarele performanse. DAC je dobar, ali ostalo .... onako. A možeš kupiti i SPDIF karticu za taj PC, rekao sam već, ne treba ti USB.

To tvoje je verovatno ovako nešto, PCM2706 za USB, DIR9001 za SPDIF, treba proveriti napajanje pločice, ovde recimo ima dva napona( Voltage: AC12-0-AC12V (15W) single AC9V (10W)).

https://www.aliexpress.com/item/32813827799.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6ded692dE73GGG&algo_pvid=f40c3929-15a1-416d-92bb-3a5174e1ef83&algo_expid=f40c3929-15a1-416d-92bb-3a5174e1ef83-1&btsid=b3e761b6-f361-4832-8939-b5962aef84bc&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_52

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, NIXIE said:

Gde mu je USB ulaz? Napisao si samo: WM 8740 (dac)+DIR 9001(spidif prijemnik) +JRC 5532D(ili 0) (izlazno pojačalo). Ne navodiš čip za USB?

Ako je neki PCM1704 ili slično, to zvuči očajno, ali jeste kompatibilno sa Win XP. Noviji čipovi su mnooogo bolji, ali treba im drajver i verovatno neće raditi na XP (to već ne znam tačno).

Skupo je to za zastarele performanse. DAC je dobar, ali ostalo .... onako. A možeš kupiti i SPDIF karticu za taj PC, rekao sam već, ne treba ti USB.

To tvoje je verovatno ovako nešto, PCM2706 za USB, DIR9001 za SPDIF, treba proveriti napajanje pločice, ovde recimo ima dva napona( Voltage: AC12-0-AC12V (15W) single AC9V (10W)).

https://www.aliexpress.com/item/32813827799.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.6ded692dE73GGG&algo_pvid=f40c3929-15a1-416d-92bb-3a5174e1ef83&algo_expid=f40c3929-15a1-416d-92bb-3a5174e1ef83-1&btsid=b3e761b6-f361-4832-8939-b5962aef84bc&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_52

Slično, sam napajanje ima onu malu okruglu  "utičnicu" i piše AC 9-12 V, PCM je 2704. Kao što napisah imam napajanje 12V 2A   24VA bem li ga valjda je dosta jako ima ca 30 deka jel da slažem :huh::D.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, black coffe said:

AC 9-12 V

:confused1:  Malo je to za izlazni OP pojačavač/filter šta li je. Ona druga pločica ima i 2x12V za OP i 9V AC za ostalo, što je bolje.

Tebi je problem Widows XP i USB konekcija da bi kupio nešto savremenije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, NIXIE said:

:confused1:  Malo je to za izlazni OP pojačavač/filter šta li je. Ona druga pločica ima i 2x12V za OP i 9V AC za ostalo, što je bolje.

Tebi je problem Widows XP i USB konekcija da bi kupio nešto savremenije.

Primar je 230 V   168 mA , sek je kao što sam naveo  12V 2A.  Usb izlaz je na glazbenoj pored analognog izlaza .Usb ulaz je na dac-u. No dobro ako misliš da neće ok raditi što predlažeš za ovo što hoću a da šljaka sa XPom .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

52 minutes ago, black coffe said:

Primar je 230 V   168 mA , sek je kao što sam naveo  12V 2A.  Usb izlaz je na glazbenoj pored analognog izlaza .Usb ulaz je na dac-u. No dobro ako misliš da neće ok raditi što predlažeš za ovo što hoću a da šljaka sa XPom .

Mislim da je suviše mali napon da bi kvalitetno radili OP na toj pločici. 2A je overkill što se struje tiče.

Za XP stvarno ne znam, staro je to, moraš proveriti za bilo koji DAC sa USB za koji OS ima drivere. PCM2706 radi sigurno, ovi novi ne verujem da iko ima drivere za XP. Može umesto XP i neki LINUX da se instalira na tim starim računarima, ali svakako se mora proveriti da li ima driver za odgovarajući USB čip i operativni sistem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, NIXIE said:

Mislim da je suviše mali napon da bi kvalitetno radili OP na toj pločici. 2A je overkill što se struje tiče.

Za XP stvarno ne znam, staro je to, moraš proveriti za bilo koji DAC sa USB za koji OS ima drivere. PCM2706 radi sigurno, ovi novi ne verujem da iko ima drivere za XP. Može umesto XP i neki LINUX da se instalira na tim starim računarima, ali svakako se mora proveriti da li ima driver za odgovarajući USB čip i operativni sistem.

:good:Ok hvala na trudu,ma ko ga hebe složit ću ga pa ako ne radi stavit ću ga na tv (smart je ima yutube ^_^ ) pa ću imat "high end" sa tv-a :D. Btw išao nakon jedno 10 g spojiti AMCa i ponovo "otkrio" Diane Krall (bio njen disk unutra) :D.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Woland said:

^ kapiram da nemanje Magic PSU i nije hendikep, a Cinemazi mogu i da se dokupe emoji846.pngemoji106.png

Cinemag kad uporedimo, biće prilike. Mora jedno vreme da se sačeka dok se to razradi sve, ne svira odmah najbolje što može. Čak i posle u radu, mora jedan sat barem da prođe od paljenja da se razigra.

Ja sve popalim kad dođem s posla, taman dok ručam i ostalo, da valja odmah kad sednem da slušam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...