Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

jedino mi ostaje kako da uradim finish

koliko sam skontao ne postoji nacin da ostane ova boja drveta ako ga budem mazao necim, a meni se bas svidja ovako :)

mozda da uradim gornji i donji sloj od crnog plexia ili da celog furniram u neki americki orah

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedino mi ostaje kako da uradim finish
koliko sam skontao ne postoji nacin da ostane ova boja drveta ako ga budem mazao necim, a meni se bas svidja ovako [emoji4]
mozda da uradim gornji i donji sloj od crnog plexia ili da celog furniram u neki americki orah
 
poliuretanski lak bi ga tek malo tamnije tonirao.. am. orah je prilično taman
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, neskor said:

jedino mi ostaje kako da uradim finish

koliko sam skontao ne postoji nacin da ostane ova boja drveta ako ga budem mazao necim, a meni se bas svidja ovako :)

mozda da uradim gornji i donji sloj od crnog plexia ili da celog furniram u neki americki orah

 

bravo , pretekao si me jer sam i ja na pola posla , doduse ne sa tim  ...Lak mozes probati : prvo osnovni nitro lak - proizvodi  "Zvezda " , susi brzo za 2 , 3 sata . Potom premaz mat nitro lak isto zvezda , dobijas premazanu povrsinu sperploce u istoj boji , mozda samo malkice vuce na zuto , ali jedva ...Nema sjaja i zaista sve premazano je extra , odlicna zamena za voskiranje .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Potvrđujem za akrilni na bazi vode, i da dodam, Er-Lac Floor varnish, jednokomponentni - apsolutno najbolja iskustva.

Teže ga je naći, ali vredi sve pare.

Izbegavati druga 1k akril rešenja na bazi vode, Jub, Nevena, Zvezda, Duga, isl.

https://erlac.gr/floor-varnish-eco-gloss/?lang=en

5875ce6dc1b32.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, neskor said:

To sam video i izgleda stvarno dobro.

Obavezno pogledaj na YouTube tutorijale kako se radi sa epoxy, nije isti način nanošenja kao ostali lakovi. Malo je zajebano i dobro je prvo isprobati tehniku na nekoj dasci ili drugoj kutiji. Ako uspeš onda je .000 look.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, neskor said:

svako ulje ili lak ima da malo pozuti drvo

gledam da to izbegnem ali izgleda da je to nemoguca misija

Dodaj mu malo bele boje ostace ti tako...

Zavisno sta ces koristiti u istoj osnovi.

Provereno vec godinama tako postupimo u proizvodnju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, kod mene vise koristimo polyretan ali svejedno je moze i na nitro,

dodas mu pomalo mesas dok postizes niansu ono kao prirodno,

Da se razumemo treba profi ruka ako se radi sa spric!

cak je bolje da bude malo vise bela u pocetku jer ionako lak ce pozuteti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, grone said:

Da, kod mene vise koristimo polyretan ali svejedno je moze i na nitro,

dodas mu pomalo mesas dok postizes niansu ono kao prirodno,

Da se razumemo treba profi ruka ako se radi sa spric!

cak je bolje da bude malo vise bela u pocetku jer ionako lak ce pozuteti...

a, kakvu boju stavljaš u lak? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pričam godinama o ovom laku (ErLac koji pomenuh na prethodnoj strani), nit tonira niti šta,

varalice za pecanje, kad sam ono pravio, na njima je bio završni lak - to je predmet koji ide u vodu, em je dugovečan, ne puca, em ne tonira, niti žuti vremenom.

IMG_5445.JPG

DSCF0047.JPG

Preamp koji sam prodao nedavno; jasen masiv. Nema toniranja, jbg, isto sve ErLac.

DSC09504.JPG

U Nišu ga je bilo u Nijansi pa nema više od pre neku godinu, međutim slučajno naletim na jednu malu radnjicu, piše "Sve za parket", i starno ima sve za parket :)

Dosadio više sa ovim lakom... :D Al mene me i nakon 10 godina upotrebe istog i dalje oduševljava :)  

Da, probao sam na bazi vode akrilni (pošto je ErLac 1300/litar, da nađem nešto jeftinije): Jub, Nevena i Cool, ovaj zadnji može da prođe a prva dva navedena su dobri za da se isipe u kontejner.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba baš da nabiješ glavu u kutiju da bi osetio "smrad" koji više podseća na miris lepka za drvo nego na klasiku na koju smo navikli...

Neki dan lakirao komšija parket, poliuretanom naravno. Smrdi ceo ulaz zgrade, 2 dana.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...