Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

10 hours ago, vladd said:

Ta TP16 ima samo 4 zice i gnd ide preko zelene, tj mase desnog kanala.

Djelimicno tacno ... ima I gnd rucice koji je fabricki spojen na masu kanala ... na tu masu je fabricki spojena I gnd gramofona ... kad to razdvojis I prespojis kako treba eto veselja od bruma ... armwand 63 ima masu headshela koja sa headshela ide na masu kanala zato sto veza samog headsheka I armwanda je u prekidu radinacina spajanja headshela I samog armwanda. Kod armwanda 62 headshell je plasticni sa nekim metalnim ukrasima koji nemaju konekciju sa armwandom ... oba ramwanda imaju gnd prko baze rucke stim sto 63 headshell ima gnd prko mase kanala ... da prodimis ... kazem ti isti gramofon isti preamp kako god spojio gnd tp rucke drugacije od fabrickog imas brum ... sa istom postavkom I ruckom grace 707 nema bruma a masa rucke ide na gnd ... dakle nije mi nic jasno ... jos 707 ima plasticni headshel . Koji nema gnd ... headshel ima dodatnu mesinganu plocu unutra koja ide na masu kanala ali glava kad se montira nema vezu sa tom plcom niti gnd rucke

Dakle obje rucke imaju odvojenu zicu ... petu ... za gnd 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugari svakog proleca napunim vrsno jednu traktorsku prikolicu cetvorotonku toga krsa pa sa tim na deponiju , pre toga poskidam sasije, otklonske , zvucnike i pojedine lepe markirane oznake , huh pun mi je vise kufer popravki TV-a i ostalih kucnih elektronika .:crazy:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, Beli said:

^

E sad još samo da ga ofarbaš u narandžasto, ima odma' vetar sa Lovćena maglu iz sistema da ti oduva.  :lol:

ofarbao bi al ne volem narangasto ... a magle nema ... nikad nije ni bilo ... duva stalno sa Prokletija pa neda da se nafata :smesna:

bez mudrovanja ovaj kabl od 1,5€ po metru svaku paru valja ... ima bolji sigurno al za ove pare tesko?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, revox said:

ofarbao bi al ne volem narangasto ... a magle nema ... nikad nije ni bilo ... duva stalno sa Prokletija pa neda da se nafata :smesna:

bez mudrovanja ovaj kabl od 1,5€ po metru svaku paru valja ... ima bolji sigurno al za ove pare tesko?

Taj je low capacity i kao takav odgovara za MM glave, narandžasti ima 3-4 puta veći kapacitet tako da otprilike ispada iz igre za tu namenu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, ne mora da bude nesto malokapacitivan. Ionako su potrebni kapaciteti preko 200pF, a i nije obaveza da gajtan bude 1m, sa 60 cm, je vec mali kapacitet 

Baska sto ovaj Klotz moze da se veze pa da ima 100pF/m.

https://shop.klotz-ais.com/media/msdocuments/MY206_e.pdf

 

Za muzikante je bitno, kada mora da razvuce mikrofon ili gitaru 5-10-15m...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, vladd said:

Da, ne mora da bude nesto malokapacitivan. Ionako su potrebni kapaciteti preko 200pF, a i nije obaveza da gajtan bude 1m, sa 60 cm, je vec mali kapacitet 

Baska sto ovaj Klotz moze da se veze pa da ima 100pF/m.

https://shop.klotz-ais.com/media/msdocuments/MY206_e.pdf

 

Za muzikante je bitno, kada mora da razvuce mikrofon ili gitaru 5-10-15m...

ma mislim, isti je q je li mm, mc ili cdp ispred. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, vladd said:

Samo nema nista misticno :) 

Nema, nisam ni rekao da ima. Bolja definicija basa je verovatno zbog toga što narandžasti generalno zvuči svetlije i otvorenije od ostalih kablova koje sam isprobavao. Definitivno najbolji izbor za malo para, umesto svih tih uobičajenih kablova koji se kupuju za sitne novce. Vrlo dobro se pokazalo i udvajanje, slušam sad 2kom. U paraleli 4x2x0.8mm i nemam primedbi, još ću malo da se poigram sa drugim načinom vezivanja žica. Vrlo sam zadovoljan činjenicom da ne moram potrošiti par stotina evra na kablove, barem za sada, dok ne čujem nešto bolje, a da ne košta previše za moje mogućnosti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sta si imao pre toga, kada ti na zvucniku zvuci "svetlije"..

Neki crni kabal? :) 

Salu na stranu, da nije izazvao neke oscilacije na Leach-u?

Ili  ih mozda otklonio tako oklopljen?

Mislim, nema on u geometriji, ili kvalitetu materijala, za tu poziciju nista (sto bi bilo moguce primetno) drugacije od bilo koje industrijske dvozice slicnog preseka.

Da ne bude da je prosli kabal korodirao na kontaktu ili imao los spoj... ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...