Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

26 minutes ago, Woland said:

^ ne diraj, pokvarićeš :D

Покварено било, да им се ****.

Мало историје.

SPU #1 је код мене стигао директно од Ортофона преко локалног дилера крајем овог априла. Свирао је тачно 50 сати пре него што сам га спаковао у оригиналну кутијицу зато што сам премештао систем због кречења. Пар месеци касније, дошао ред да вратим звучницу у систем, и приметио да леви канал повремено прекида, и да је (кад ради) знатно тиши.

Како се ради о новој звучници, спаковао и правац код дилера. Дилер ме, укратно, 'ладно одј**ао. Цитирам - "звучнице не подложе гаранцији, жали се Ортофону".

Покупио се да не стварам сцену тамо и тад, и писао Ортофону. Корисничка служба у Ортофон је потпуно бескорисна - "вратите звучницу дилеру, сачекајте да он нама пошаље ако сматра да је то важно па да видимо".

Мислим, стварно.

Па рекох, ако нема шта да изгубим, да видим ја шта се дешава. Отворио звучницу (само један шраф) и утврдио да оне жичице које спајају пинове звучнице са пиновима бајонет конектора су лабаве. Очистио контакте, престегао жичице, затворио звучницу.

Ради. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, InSides said:

Покварено било, да им се ****.

Мало историје.

SPU #1 је код мене стигао директно од Ортофона преко локалног дилера крајем овог априла. Свирао је тачно 50 сати пре него што сам га спаковао у оригиналну кутијицу зато што сам премештао систем због кречења. Пар месеци касније, дошао ред да вратим звучницу у систем, и приметио да леви канал повремено прекида, и да је (кад ради) знатно тиши.

Како се ради о новој звучници, спаковао и правац код дилера. Дилер ме, укратно, 'ладно одј**ао. Цитирам - "звучнице не подложе гаранцији, жали се Ортофону".

Покупио се да не стварам сцену тамо и тад, и писао Ортофону. Корисничка служба у Ортофон је потпуно бескорисна - "вратите звучницу дилеру, сачекајте да он нама пошаље ако сматра да је то важно па да видимо".

Мислим, стварно.

Па рекох, ако нема шта да изгубим, да видим ја шта се дешава. Отворио звучницу (само један шраф) и утврдио да оне жичице које спајају пинове звучнице са пиновима бајонет конектора су лабаве. Очистио контакте, престегао жичице, затворио звучницу.

Ради. :)

po recima lokalnog maestra koji se bavi retipovanjem zvucnica,u zadnje vreme mu pristize povecan broj Ortofon SPU i EMT TSD 15 zvucnica koje su relativno "mlade"..izgleda da i velikani pate od problema provere kvaliteta svojih uradaka....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, paja959 said:

po recima lokalnog maestra koji se bavi retipovanjem zvucnica,u zadnje vreme mu pristize povecan broj Ortofon SPU i EMT TSD 15 zvucnica koje su relativno "mlade"..izgleda da i velikani pate od problema provere kvaliteta svojih uradaka....

jest.. ja znam za dve (po jedna od obe fele) koje su bez kontrole završile na tržištu :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Woland said:

u stvari ova insidesova je treća.. prve dve su preko dilera bez frke zamenjene

Потпуно разумем када се грешке десе...

...али не могу да разумем када Ортофон пере руке. Мислим...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, InSides said:

Потпуно разумем када се грешке десе...

...али не могу да разумем када Ортофон пере руке. Мислим...

mislim da je problem napravio lokalni diler iz samo njemu znanih razloga, Korato je bez prigovora poslao Ortofonu zvučnicu i dobio novu nazad

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Woland said:

mislim da je problem napravio lokalni diler iz samo njemu znanih razloga, Korato je bez prigovora poslao Ortofonu zvučnicu i dobio novu nazad

Ако икад узмем нови Ортофон, ето мене у Корато.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, Woland said:

mislim da je problem napravio lokalni diler iz samo njemu znanih razloga, Korato je bez prigovora poslao Ortofonu zvučnicu i dobio novu nazad

lako je moguce da ima deal sa njima u stilu,eve ti veletrgovacka cena ako ces fabricku garanciju,a ovo ti je niza opcija,ako ces bez,pa se za garancijske popravke organiziras sam kako uspes i umes,na lokalnom nivou..msm,neretka opcija cak i u visljim/etabliranim krugovima hifistickih proizvodjaca..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obicno dileri imaju opciju da dobiju par ekstra komada za brzu zamenu, narocito komercijalih varijanti, ali im je sladje da ih puste u prodaju, nego da hendluju reklamacije, i naravno da su zakljucana vrata za daljnju komunikaciju sa Ortofonom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...