Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

7 minutes ago, Zen Mod said:

dobices pojacalo uskoro , ali samo ako obecas da neces prodati Tannoye

 

:Viannen_loungelizard:

Obećavam. Mrka kapa da ću da pređem na JBL. Slušao sam ga... Bass je neprejebiv... Ali je još veća kutija od ove... nemam gde sad...Jedino ako pređem u veću gajbu. Onda dobiješ Tannoy nazad na poklon. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cuh od drugara,da me spominju,pa rekoh da se ljudi ne prepucavaju oko cifre i vremena potrebnog za izradu WR-a.Nema me na forumu,bas zbog ovakvih stvari.Svi sve znaju.....2K  za ruke,isecen materijal i dok tepnes  pun kesa.Nije bas tako,mogli ste i da pitate ja bih Vam rekao.Konkretno ove kutije se izradjuju za 1800 e kesa ali ne za ruke,nego komplet sa materijalom...u pitanju je brezov sper.A posto nismo majstori ..ne znam kako nas Vladd nazva posto nam treba mnogo vise od 60h za izradu,ako bude sledeci bice sigurno skuplji.Inace materijal nije bio isecen,ako to nesto menja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cuh od drugara,da me spominju,pa rekoh da se ljudi ne prepucavaju oko cifre i vremena potrebnog za izradu WR-a.Nema me na forumu,bas zbog ovakvih stvari.Svi sve znaju.....2K  za ruke,isecen materijal i dok tepnes  pun kesa.Nije bas tako,mogli ste i da pitate ja bih Vam rekao.Konkretno ove kutije se izradjuju za 1800 e kesa ali ne za ruke,nego komplet sa materijalom...u pitanju je brezov sper.A posto nismo majstori ..ne znam kako nas Vladd nazva posto nam treba mnogo vise od 60h za izradu,ako bude sledeci bice sigurno skuplji.Inace materijal nije bio isecen,ako to nesto menja.

G. SV verujem da je najveći broj članova foruma veoma zahvalan gospodinu Wolandu sto nas je obavestio šta trenutno realizujete i fotografijama nam omogućio da uživamo u napredovanju projekta izrade kabineta za Tannoy WR.
Licno sam impresioniran Vašom izradom ovih kabineta (i ne samo njih) a pogotovo saznanjem da diy Tannoy WR i nisu tako nedostupni (mnogo veći problem od cene diy Tannoy WR, verujem za većinu nas članova foruma, su sobe u kojima bi ih smestili [emoji3]).
Nadam se da ćete dozvoliti g. Wolandu da nam fotografijama prikaze i preostale faze realizacije kabineta, a suprotnih mišljenja će uvek biti.
Sjajno!
Sve čestitke!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, vsaudio said:

Hvala Vam i pozdrav!Woland ce biti upoznat kako WR napreduje,pa od njega zavisi.Sto se tice doticnog gospodina Vladd-a,zao mi je sto je WR pri kraju,a ja kasno reagovao.Mogao je da nam otvori oci i pokaze kako se to radi.

Furnir na hornu nije ti neprekidno, ustvari tako si poceo od pocetka! znam i zbog cega i sve te mucke ali nije neizvodljivo...

Inace svaka cast.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vladd nije pogresio.

Jel' 2k evra bez materijala, kako je receno, na sta sam reagovao, nije, vec sa materijalom, da li je "donet" materijal (isecen ili ne), nije, prema tome, sprava kosta 1,8K djuture sto je tako djuture znacajno manje i prihvatljivo, od 2k+materijal+ secenje po tridesetak komada po kutiji.

Samo treba ukljuciti mozgic na normalu...

Ako treba, ponovicu tvrdnju iza koje stojim, 2k evra je puno samo za ruke, bez materijala, ako se radi tehnikom srafovi i lepak. Tacka, stoji i ostace. Ma koliko se sujeta razigralo.

:BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 hours ago, Zen Mod said:

ja koristim najjeftiniji Fountek kao supertweet za moje RCA , rezane 6db na 20KHz i taman lepo koriiste , nema problema sa fazom i bilo cim

ono , za RCA je potrebniji supertweet nego za Tann

ako i dodas na Tann efikasniji supertweet , povezan po istoj logici , ne moze da skodi

cilj je da doda samo malo vazduha

da ilustrujem - apsolutno ga ne primecujes u zvuku kad je prikljucen , ali cujes kad ga iskljucis

Kao i pravilno podešen i pozicioniran sub ? - ne vjeruješ da postoji dok ga ne isključiš ! Na "kikiriki" provjerama sluha koje se pojavljivaju na "audiofillskim" stranicama čujem do 15 khz u što čisto sumljam (obzirom na 6 banki) i to na zvučnike , ne na slušalice . Za bas razumijem , al za visoke ? . Bio sam kod prijatelja koji kao suport visokima ima neakve ribone  i velim mu desni ti ne radi . , a on veli nemoguće sve je novo - i da ne duljim problem je bio u spoju kabela . Obzirom da je ribon izvan mojeg čujnog opsega  moramo li reč  da visoke ili glazbu osjećamo i nekim drugim čulima , a ne sam ušima :)  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako je secenje 6db na 20KHz , cuje se taj dole do 10KHz , i to kad je level uradjen da samo dodaje Vrabcov prd (samo malo vazduha , drugim recima)

ene ga i Woland na Gyurgyevcima ima next model Founteka ; nije da Sonido 8" FR nesto treba supervisoki , al ima se , moze se

ne zaboraviti da je ovo samo HiFi , dakle zabava

ako si sreckara , i ne treba ti znanje

ako imas znanja , onda i nije tesko

msm , nije navodjenje raketla u pitanju , niti life support

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...