Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Sta god da kazes u pravu si :) 

Zabole egocentrike za Tannoy, vazno je da oni drze banku i raspredaju osluslljivost kojecega, pride kao "slusaju muziku"..

BTW, supertviter na lampasa...vazi...

Pa im kao supertviter popravlja uzlaznu ivicu, gde, na 3-10KHz?

Ocit fenseraj, ali boze moj, i to je zabava...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, vladd said:

Sta god da kazes u pravu si :) 

Zabole egocentrike za Tannoy, vazno je da oni drze banku i raspredaju osluslljivost kojecega, pride kao "slusaju muziku"..

BTW, supertviter na lampasa...vazi...

Pa im kao supertviter popravlja uzlaznu ivicu, gde, na 3-10KHz?

Ocit fenseraj, ali boze moj, i to je zabava...

http://www.troelsgravesen.dk/tannoyMG15.htm

MG ima visokih ko pleve, naročito tamo gde prestaje sluh 14-18kHz je +5db. Ako bih dodavao ST to bi bilo samo pozadi okrenut, teško ga je uklopiti sa prednje strane definitivno zbog velikog rastojanja uvek ima da se čuje kao zaseban driver. Ja sam to i uradio na svojim zvučnicima, D28AF ima visokih koliko treba, ali jedan jako prigušen backfire ST u kontrafazi dodaje prostora i rezolucije detalja. Probao sam i napred okrenut, nisam bio zadovoljan rezultatom. To je stvar ukusa, može a ne mora.

U reflektovanom zvuku je uvek manje visokih, kad dodaš ST pozadi ti to malo popravljaš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja koristim najjeftiniji Fountek kao supertweet za moje RCA , rezane 6db na 20KHz i taman lepo koriiste , nema problema sa fazom i bilo cim

ono , za RCA je potrebniji supertweet nego za Tann

ako i dodas na Tann efikasniji supertweet , povezan po istoj logici , ne moze da skodi

cilj je da doda samo malo vazduha

da ilustrujem - apsolutno ga ne primecujes u zvuku kad je prikljucen , ali cujes kad ga iskljucis

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Mikorist said:

priznaje

da nešto "ne valja" 

Ne bih ja tako lako presudio.

Sve je to stvar kompromisa, sa supertviterom je Tannoy postao trosistemac :) 

Da li je trziste i nov proizvod u pitanju, da isprati modu, pozicija na trzistu da se postuju korisnici, to je tesko reci...da nesto ne valja, pa naravno, sve je tu stvar kompromisa i kvaliteta materijala i izrade, a Tannoj pruza dosta od tih finih stvari.

Pricam o objektivno ulozenom trudu i kvalitetu, a ne o ukusu, sonicnosti ili percepciji sluha nekog sa obimom glave 48 ili 56, pa jos u poznim godinama

@NIXIE

A ti si akusticki obradio sobu do savrsenstva, i sada komercijala moze da dodje do punog izrazaja u egzoticnim sferama. :) 

 

P.S.

Supertviter moze da se oseti, a da se ne cuje, glavno je pitanje je da li je to sto on prenese bilo u muzickom izvoru(snimku), ili potencira prezentaciju samo harmonika bazicnih signala, u nekoj njegovoj fazi..

Tu je pride prostorno faziranje ljigavo, rec je o nekolicini milimetara, nema mrdanja dok se slusa :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mika ima Dorsete , ali voli da zeki

glede  supertweetera na Tann , sve sam rekao u prethodnom postu , treba samo procitati

kakvo crno kvarenje faze

vrabac kad proleti i prdne , cuje li se faza u tome ?

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, vladd said:

A ti si akusticki obradio sobu do savrsenstva,

Nijesam niti ću, ali ST se lepo ukopio, vrlo slično onome kako je ZEN primetio kod sebe. Ima tu jedna zanimljivost, kad je u kontra fazi dodaje manje visokih, a više detalja i prostora, kad je u fazi dodaje više visokih ali manje prostora i detalja. Ne mogu lako da opišem taj efekat a nije ni bitno, nešto sa fazom ima, ne udublujem se ja puno, ostavim kako je bolje, lepše, lepršavije itd.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

Ovo je definitivno za temu patkometrija

Mjok, to je posebna tema koja zahteva teze obrazlaganje, narocito na desavanjima preko 20-30KHz, kao i ispod 10Hz, sto nije tema za supervisokotonce.

A teza obrazlaganja se ne vole, pa ili se zna ili se ne zna nista o tome...:)

Otprilike smo i ja i Zen rekli isto, ali na drugaciji nacin. I nije jednostavno uhvatiti se za deo recenice pa razumeti, vec mora da se poznaje pojava, da bi kratke recenice imale svoju logiku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...