Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

11 hours ago, Miloš 1210 said:

@krca44 ti is toliki trud i radne sate uložio u studiranje i štelovanje lo-end glava i igala da je to dirljivo. Da si radio nešto preko omladinske, do sada bi uštedeo za neku dobru glavu, i slušao muziku a ne činele :)

Pa moguce al' bile su dzabe ili vrlo jeftine.  Glavni razlog za istragu je prozaican ali meni bitan a to je da li ja osecam zadovoljstvo kad slusam muziku ili ne.   Bio sam i radoznao i dalje jesam, sta tu ima sem Ortofona i AT.   Dobru glavu sam dobio, Benz Gold samo nemam optimalne uslove da je koristim, treba mi bolji MC stepen.  U medjuvremenu svidelo mi se ono sto Shure radi dobro pa sam rizikovao i nabavio V15 i zadovoljan sam.   A cinele... pa to se jednostavno cuje pa pocne da smeta posle nekog vremena.

Sve najbolje  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, krca44 said:

Pa moguce al' bile su dzabe ili vrlo jeftine.  Glavni razlog za istragu je prozaican ali meni bitan a to je da li ja osecam zadovoljstvo kad slusam muziku ili ne.   Bio sam i radoznao i dalje jesam, sta tu ima sem Ortofona i AT.   Dobru glavu sam dobio, Benz Gold samo nemam optimalne uslove da je koristim, treba mi bolji MC stepen.  U medjuvremenu svidelo mi se ono sto Shure radi dobro pa sam rizikovao i nabavio V15 i zadovoljan sam.   A cinele... pa to se jednostavno cuje pa pocne da smeta posle nekog vremena.

Sve najbolje  :D

Imas ispravan, dobar rezon.

Samo napred, ko trazi taj i nadje.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, крокодил said:

Imas ispravan, dobar rezon.

Samo napred, ko trazi taj i nadje

Ne znam da li je ispravan ali je svakako zaobilazan a i primetio sam sledece sa tim jeftinim glavama ( bila je tu Ort OM10 i neki DJ Konkordi ) a to je da za razlicite ploce idu razlicite glave, za stare Shure 95, za disco/house moze i ona ili Konkord, za nove Ort 2M Blue... e sad poenta je da sa boljom glavom to ne mora tako, ova Shure V15/3 mi je za sve.  Bar je tako bilo kod mene.

Trenutno zadovoljan al' ko zna mozda kad se potrose Jico igle krene "the search goes on..."

:D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 hours ago, Miloš 1210 said:

To je već ludizam, to nema veze sa kvalitetom zvuka već sa zasićenjem haj-fajem. Nije ni čudno, jer što je sistem bolji i precizniji subjektivno lošije zvuči jer mane isplivaju i živciraju te kao kamenčić u cipeli. 

Točno , al to čuje samo onaj koji je slagao sistem ? Ako želi objektivnu ocijenu trebao bi pozvati osobe kojima vjeruje da procijene ? , ali kolko to ima smisla ako nije zadovoljan ?;). Mantra večine je - nikad zadovoljan - što je uvijet za napredak . Razumna osoba si postravi limite ? , al u audiofiliji je to gotovo nemoguće jer uvijek postoji ???  neka sitnica koja se da doraditi i tako to . U završnoj fazi to odprilike izgleda da kao kad trčiš za mrkvom kao magarac koji je nosi sa štapom na leđima  i juri za njom u nadi da će ju popapati . Al .....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Woland

Spojio lepo sa korisnim. B)

Evo, profesionalna deformacija. Kao ex-klavijaturista, umesto da slikam freske, kupole, etc., ja se odmah zaletim i gledam po katedralama gde su orgulje i cevi.

Dakle, Katedrala Sv. Lorenca u Perudji i njene orgulje + cevi . . . 

( zabranjeno slikanje sa blicom, slikano bez )

 

p4.jpg

p5.jpg

p6.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prednosti apartmana u odnosu na hotelsku sobu u ITA. 

Pazarile se usoljene srdele iz bureta na pijaci.

Brzometno pronadjen recept na net-u kako se sprema ( jerbo je to bila jedna od mojih zelja sa wish list). B)

Da se razumemo, u vise navrata, jos od mladosti, sam jeo kada god sam naleteo na incune u ulju i nekada davno poznate "ringlice".

Ringlice su upravo fileti incuna, koji se rolaju oko kapra. Odlicna baza i fina podloga za pice.

Elem, stavio u hladnu vodu ( uzeo samo 3 kom. na probu ), menjao na 10/15 min., stajalo tako jedno sat i po.

Posle stavio na kuhinjski papir da se iscedi ( sl. 1 ).

U tanjir, pa maslinovo ulje, limunov sok, malo bibera, jbga, nisam se setio da uzmem i kapar, ali nikakav problem i eto mezetluka s nogu, pre odlaska u popodnevni strapac. ( sl. 2 ).

 

s1.jpg

s2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 9/7/2018 at 3:15 PM, Doktor said:

Prednosti apartmana u odnosu na hotelsku sobu u ITA. 

Pazarile se usoljene srdele iz bureta na pijaci.

Brzometno pronadjen recept na net-u kako se sprema ( jerbo je to bila jedna od mojih zelja sa wish list). B)

Da se razumemo, u vise navrata, jos od mladosti, sam jeo kada god sam naleteo na incune u ulju i nekada davno poznate "ringlice".

Ringlice su upravo fileti incuna, koji se rolaju oko kapra. Odlicna baza i fina podloga za pice.

Elem, stavio u hladnu vodu ( uzeo samo 3 kom. na probu ), menjao na 10/15 min., stajalo tako jedno sat i po.

Posle stavio na kuhinjski papir da se iscedi ( sl. 1 ).

U tanjir, pa maslinovo ulje, limunov sok, malo bibera, jbga, nisam se setio da uzmem i kapar, ali nikakav problem i eto mezetluka s nogu, pre odlaska u popodnevni strapac. ( sl. 2 ).

 

s1.jpg

s2.jpg

Lipo si i postruga :) , ja ka poludalmatinac daa bi Ti savit . Na ovu količinu ribe i ulja staviš 2 listića češnjaka , sitno narežeš ružmarin  kapare a jednu ovakvu "filetiraš " i nožem zgniječiš u "pastu"  dodaš  2 prepolovljena suha lovorova lista i staviš preko noći u frižider . ( more i dvi tri kapi limunova soka) . To je rana za ujutra ako si "bumbia" . Ugostitelji to stavljaju na bruskete , al men je boje na kruh jer mogu toćat - "umak" - toć je jednako dobar ko i ribice . Provjereno  - Gablec drži do ručka , a jako je fini :) i odnosi se na jednu osobu , ako je doručak jer je jako snažan .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...