Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Dotore, vec kupovao kod istog coveka... ta DN352 ima na slikama crne/teget tacke pri vrhu a ova moja crvenu... pa se nadam da ova moja nije DN352 tj. da bi doticna mozda bila ok.   Uglavnom cak i ovakva kakva je moja, radi odlicno nego je cini mi se za promenu, ponekad na sredini ploce cujem neku kao distorziju ( zavisno od instrumenata i ploce ) pa mislim da je vreme da ide.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, paja959 said:

..a vrapci cvrkucu o partnerstvu SME/Shure,da je to match made in heaven..ne kazem da je lose,al nekad treba dati oduska i drugim opcijama,mozda se desi neko prijatno iznenadjenje..e pur si muove...

Ja sam sa mojom SME 3009S2 slušao različite Shure zvučnive, od najjače V15VxMR, preko neke srednje varijante (beše neka M105, praktično isto što i M97) do najjeftinije M75.

I sve su mi, za moj ukus, svirale nekako tupo, dosadno i beživotno u višim frekvencijama.

4 hours ago, paja959 said:

kao da je sa Grace cvrstina u zvuku bolje reprezentirana,mozda je zvuk vise na prvu loptu.dok je sa SME malo manje atraktivno,povuceno..

Izgleda da Grace vuče Shure u pravom smeru, tako da će ovo biti pun pogodak! :thumbsup::party33:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Kuja said:

Ja sam sa mojom SME 3009S2 slušao različite Shure zvučnive, od najjače V15VxMR, preko neke srednje varijante (beše neka M105, praktično isto što i M97) do najjeftinije M75.

I sve su mi, za moj ukus, svirale nekako tupo, dosadno i beživotno u višim frekvencijama.

I.......

a u svemu tome phono sekcija (podesavanje loadinga) igra i vecu igru nego sama rucka

 

ako su ti bass i srednji bili bez zamerke , rucka je odradila svoje , ona se dalje jako malo pita u kontextu odziva i linearnosti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma znam ja za to.

Celokupni utisak mi je bila neka dosada i mrtvoća u zvuku.

Koliko vidim po internetu, nisam jedini koji je tako doživeo Shure zvuk, a sa druge strane mnogi se kunu u njega.

Tu mi je negde bio i Stanton 681EEE. AT je druga krajnost, oštro i dinamički kompresovano.

Tu i tamo sam švrljao :) i probavao druge varijante, ali sam se uvek na kraju vraćao Ortofonu.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Zen Mod said:

a u svemu tome phono sekcija (podesavanje loadinga) igra i vecu igru nego sama rucka

 

ako su ti bass i srednji bili bez zamerke , rucka je odradila svoje , ona se dalje jako malo pita u kontextu odziva i linearnosti

Yeeeep. :thumbsup:

10 minutes ago, Kuja said:

Ma znam ja za to.

Celokupni utisak mi je bila neka dosada i mrtvoća u zvuku.

. . . 

Koji je bio phono kada si preslusavao Shure zvucnice sa SME ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Yeeeep. :thumbsup:

Koji je bio phono kada si preslusavao Shure zvucnice sa SME ?

Slušao sam ih sa sledećim uređajima:

Neki DIY "ovo ono" uradak, doneo drugar, zaboravio sam detalje.

GRAHAM SLEE - Gram Amp 2 SE phono preamp,

https://www.musicdirect.com/phono-preamps/graham-slee-gram-amp-2-se-phono-preamp-mm-only

Phono sekcija Kenwood KA-907 pojačala,

http://www.thevintageknob.org/kenwood-KA-907.html

Phono sekcija Sansui AU-Alpha 707DR pojačala,

https://audio-database.com/SANSUI/amp/au-alpha707dr-e.html

Phono sekcija Cyrus Two pojačala sa PSX-om:

http://www.thevintageknob.org/cyrus-Two.html

 

 

Nisam slušao baš sve zvučnice u unakrsnoj kombninaciji sa svim navedenim pojačalima, ali neki preovlađujući utisak je bio isti.

Jednostavno mi taj zvuk nije ležao, kao ni zvuk Stanton-a.

Srećom tu je Ortofon, pa nema zime. :)

 

Jedino što mi je žao što sam razočaran, vrlo brzo prodao praktično novu V15VxMR u kutiji, sa još dve nove rezervne igle.

Da sam znao ovo što sada znam pričekao bih sa prodajom, pošto vidim da se danas takvi NOS primerci prodaju za ogromne pare.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, naravno da je moguće da u svim nabrojanim varijantama nisam uspeo da idealno ugodim Shure-ovima sa loadingom.

Ali zato ima narod onu izreku: "krivom qrcu i dlake smetaju" ! :D

Ortofoni su u svim varijantama svirali odlično.

 

PS

Imam za SME i onaj njihov specijalni kabl za Shure zvučnice, što ima u RCA konektorima sakrivene zalemljene kondove.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je kod Shure zvucnica smetala jedna druga stvar za koju mislim da je mozda deo njihovog karaktera.  Posedujem M75S, M95ED, V15/3 ( sve sa nekim "aftermarket" iglama ),  slusao M97 i M44 G ( ona sto vozi na 1,5gr gazne sile max, oridji igle ). 

M97 i M44G su imale skroz monohromatski zvuk, preko cele zvucne slike, nekako sve sivo.  Naravno pomislio na elektroniku ali tako nesto je radila i moja M95ED u cinelama... razlicite cinele reprodukovala istom sivom farbom ( 1210 gram ).

M75... ne secam a kod V15/3 toga nema ili nisam cuo ( gram 1210 ).   Ipak privuklo me je ono sto rade dobro i tu mi se V15/3 pokazala najbolje,  sa mnogo vise informacije u dubini zvucne slike ( da tako kazem, vise se cuje kako je neki instrument otsviran, taj neki nivo, nisu to bash detalji ).

...........

Techa 1210 stock, Pointe Record phono ( 47 KOhma i jedno 300 pF u totalu )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, krca44 said:

Meni je kod Shure zvucnica smetala jedna druga stvar za koju mislim da je mozda deo njihovog karaktera. 

...skroz monohromatski zvuk, preko cele zvucne slike, nekako sve sivo. 

... razlicite cinele reprodukovala istom sivom farbom

 

Pa upravo to je bio i moj preovlađujući utisak na koji sam mislio kada sam napisao ovo:

2 hours ago, Kuja said:

Celokupni utisak mi je bila neka dosada i mrtvoća u zvuku.

3 hours ago, Kuja said:

I sve su mi, za moj ukus, svirale nekako tupo, dosadno i beživotno u višim frekvencijama.

S tim da je to važilo i za V15VxMR.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kujo meni se Shure V15/3 dopala, ne kazem da je sve sjajno samo da je to verovatno neki nivo gde sam mogao da prihvatim neke kompromise i gde takodje ukus i licne preference pocinju da imaju znacajan efekt na donesenje odluka.

Ortofon koje sam slusao su zvucale od tra la la do izvanrednih ( Salsa ) pa do toga da nemam zamerki al' mi nesto smeta ( 2M Blue ) i nekih gde je podesavanje ulaza verovatno imalo pozitivnog efekta ( Super OM40 ).

Do izvora tri putica... ziv bio sa Ortofonkama   :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ode u stvari priča u potpuno pogrešnom pravcu! :)

Nije mi bila namera da kritikujem Shure (svako voli ono što voli), već da pohvalim Grace, koja iz Shure-a izvlači deo onoga što je meni nedostajalo! :thumbsup::party33:

Znači ista phono sekcija, dve različite ručice, Grace radi bolje sa Shure.

E sada, da li je presudna konstrukcija ručice ili ima značajnog uticaja i drugačija kapacitativnost ožičenja i kablova ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, Miloš 1210 said:

@krca44 ti is toliki trud i radne sate uložio u studiranje i štelovanje lo-end glava i igala da je to dirljivo. Da si radio nešto preko omladinske, do sada bi uštedeo za neku dobru glavu, i slušao muziku a ne činele :)

vidi,ja ne bih otpisivao te low end glave,samo onako..licno poznajem neke korisnike koji su imali bas brkate analogne sisteme tipa Stabi Reference,Stogi Reference sa ne bas najjeftinijim zvucnicama tipa Koetsu,Miyajima,VDH,pa danas sretno zive sa jednom Shure 44-7,SC35C ili Denon DL109,sa MC strane recimo Denon DL103/103R,sa bazicnim Ortofon SPU,naspram Meister Silver-a,bez potezanja debate MM vs MI vs MC..sve je ovo rock n roll,msm skuplje-vece,ne donosi kod svakog po nekom automatizmu i vece zadovoljstvo,ako je zadovoljstvo slusanja  primarni faktor,ili ako je i taj faktor negde jos vazan...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, paja959 said:

vidi,ja ne bih otpisivao te low end glave,samo onako..licno poznajem neke korisnike koji su imali bas brkate analogne sisteme tipa Stabi Reference,Stogi Reference sa ne bas najjeftinijim zvucnicama tipa Koetsu,Miyajima,VDH,pa danas sretno zive sa jednom Shure 44-7,SC35C ili Denon DL109,sa MC strane recimo Denon DL103/103R,sa bazicnim Ortofon SPU,naspram Meister Silver-a,bez potezanja debate MM vs MI vs MC..sve je ovo rock n roll,msm skuplje-vece,ne donosi kod svakog po nekom automatizmu i vece zadovoljstvo,ako je zadovoljstvo slusanja  primarni faktor,ili ako je i taj faktor negde jos vazan...

To je već ludizam, to nema veze sa kvalitetom zvuka već sa zasićenjem haj-fajem. Nije ni čudno, jer što je sistem bolji i precizniji subjektivno lošije zvuči jer mane isplivaju i živciraju te kao kamenčić u cipeli. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...