Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

3 hours ago, vladd said:

Dabre, i to da se osmisli pa da iskomentarisemo fino grejanje za DHT, to je ekstra erotska igra, postepeno dizanje napona, vrh bi bilo pracenje temperature spolja nekom fotodiodicom...:worship:

Uskoro, po za povedi glavnog, otvaram temu, a do tada da se razmisli sta i kako. Svidja mi se Saxova shema sa 6s4s kao osnova. Ostalo, po preporuci pametnijih. Otvoren sam za sve igrarije, osim Audio Note, Tamura, Lundhal i ostale gvozdjurije. To oću da motam sam, pa kako bidne. Unapred hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja cu da se potrudim oko grejanja, nisam bas interesantan za ostalo, ne privlace me, bar ne za sada, mada i vreme zna da zafali.... velika macku govedja glava..

A za grejalicu treba osmisliti , da li okretati periodicno polaritet dc napajanja, uraditi regulator sa pracenjem napona i limitiranom strujom, temperaturno ultra stabilno, i blizu lampe(ne duze od 5" ozicenje) ili tesno uz, izvanredno bi bilo osmatrati temperaturu grejaca, spolja naravno, vole ti torirani volframi da budu na odredjenoj temperaturi...ima tu fine gimnastike..

Mozda odraditi neko kontrolisano ac, na recimo visokoj frekvenciji.....samo nabacivanje tema...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, djmilicic said:

Uskoro, po za povedi glavnog, otvaram temu, a do tada da se razmisli sta i kako. Svidja mi se Saxova shema sa 6s4s kao osnova. Ostalo, po preporuci pametnijih. Otvoren sam za sve igrarije, osim Audio Note, Tamura, Lundhal i ostale gvozdjurije. To oću da motam sam, pa kako bidne. Unapred hvala.

ako mislis na ovu - provereno u praksi.

ja sam koristio i EF86 i rusku 6Ж32П.

koju god od te dve da koristis, bices zadovoljan.

:drinks:

SAX 6C4C + EF86 SE copy.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...