Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

4 minutes ago, Zen Mod said:

ih kad je vani 28 , onda je Nessi u vodi :P

Jest, jest, ali Bosanski :D

 

Nego, kad skupiš hrabrost i preživiš prve 3 minute onda bude super. Tusirao se hladnom vodom posle i pitam ženu sta lazu da nema tople vode :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to me podseti nekdanjih avantura na pastrvu , u Zrmanji

plasticne sandale , kupace gace , ostve (ili pinjur), maska za ronjenje , grana rakite da ih nizes

 

posle par km gacanja i plivanja , kad se navatamo dovoljno za rucak , kad izadjes napolje onda je prva reakcija piskenje

jedino je problem sto je nest'o pribor za piskenje :rofl:

 

trebalo nam vremena da skontamo da se moze to obaviti i 'nako , samo potom udjes u vodu i saperes se :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, vladd said:

I ja da imam takve misice, i ja bih valjao kamenje uzbrdo, ovako, imam mikroskop, pa sizifov posao dobija drugu dimenziju :) 

Mda, true.

Ali, ipak je to nekakva za.ebancija. Doduse, ako si dokon, pa jos i reshio to da reshis kako valja, tj. opravis ga za 10 . . . onda, neka si. Valja se. :)

 Nego, . . . podseti me koja je to "glava" u pitanju. Neki Ortofon MM ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, vladd said:

Da, onaj sa 436-e strane, FF10. Jbga vintage, da je novokoponovani, pa da razmislim.

A i malo vezbe nije na odmet, pre nego sto krenem na Dyna...da njoj petljam po dzigerici.

Uhhhh, bwe, @vladd, ko ce to da vraca na 436 page. :)

Dynavector ? Mzda, Karat 17D2 ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, prophet said:

Kako ces to da resis?

Lemljenjem, ako treba, odmotati par zavoja, ako se lak ne protivi, ili dodati parcence zice. Prvi deo je pravljenje vrha za lemilicu, kao igla, a drugi deo je spajanje tih dlacica. Sto je gadan detalj, posto je meni to nemoguce bez mikroskopa, a rad pod mikroskopom je fuj, svako pomeranje dovodi do iskakanja iz fokusa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Ti bas kao i ovaj Baja sa slike dole . . . 

siz.jpg

Coek spusca kamen nizbrdo,bas morate uvek da mracite :D

Nego Vladd,zasilji vrh lemilice, kapljica tinola na vrh,nadji  acetisal tabletu, krajeve iz prekida na tabletu,

otvori prozor i zalemi direktno prekid ,kakve zakrpe sa  trecom zicom.

Posle ti Ortofon promeni zvuk zbog zakrpe:blink:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, zoranzu said:

Coek spusca kamen nizbrdo,bas morate uvek da mracite :D

Nego Vladd,zasilji vrh lemilice, kapljica tinola na vrh,nadji  acetisal tabletu, krajeve iz prekida na tabletu,

otvori prozor i zalemi direktno prekid ,kakve zakrpe sa  trecom zicom.

Posle ti Ortofon promeni zvuk zbog zakrpe:blink:

Brt'e , kada se samo setim kako si o'ma' napipao, vid 'o ( mada . . .  malko si se i mucio onomad kada se obsetim . . . ), onaj prekid kod mene na jednoj od zicica iz Jelicica . . . 

Dakle, i onda, a i sada . . . . veliki respect na strpljenju, posvecenosti i nadasve, resenju tog' mog' tadasnjeg problema . . . :worship:

A da . . .  ode taj Mozart aka Jelicic " u kobasice " . . .  radio on doooobro, ma . . . odlicno,  neke dve decenije . . . vreme je da se otkaci i da ide u ostavu. :)

SME je bio, jeste i bice ZAKON. :)

Jbga, ali je na kraju ispalo tako.  

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lemljenjem, ako treba, odmotati par zavoja, ako se lak ne protivi, ili dodati parcence zice. Prvi deo je pravljenje vrha za lemilicu, kao igla, a drugi deo je spajanje tih dlacica. Sto je gadan detalj, posto je meni to nemoguce bez mikroskopa, a rad pod mikroskopom je fuj, svako pomeranje dovodi do iskakanja iz fokusa.


Pratim kako ce to da ide. Imam jednu mc sa prekidom u kalemu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Coek spusca kamen nizbrdo,bas morate uvek da mracite [emoji3]
Nego Vladd,zasilji vrh lemilice, kapljica tinola na vrh,nadji  acetisal tabletu, krajeve iz prekida na tabletu,
otvori prozor i zalemi direktno prekid ,kakve zakrpe sa  trecom zicom.
Posle ti Ortofon promeni zvuk zbog zakrpe:blink:


Da li moze zica da se odmota da bi se koliko toliko dobilo na komforu?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima neku traku rizaina, cisto da drzi kalem na okupu, nadam se da ce popustiti pod lokalnim grejanjem, bar tu jednu zicku...

2 hours ago, zoranzu said:

Nego Vladd,zasilji vrh lemilice, kapljica tinola na vrh,nadji  acetisal tabletu, krajeve iz prekida na tabletu,

otvori prozor i zalemi direktno prekid ,kakve zakrpe sa  trecom zicom.

Posle ti Ortofon promeni zvuk zbog zakrpe:blink:

Vrhovi su skupi, pride stari weller originali  :) , lakse mi je da napravim drugi, za jednokratnu upotrebu. Zica je 0,06 ili 0,05(verovatno, vidljivo je tanja od 0,08 koju imam, merenje mikrometrom ne dolazi u obzir), tako da ce skidanje izolacije biti minimalno agresivno. Lagano ceskanje sa jedne strane, pa kalajisanje, pa onda ili pokusaj na drugoj strani grebusljanja skalpelom, ili  spajanje zice na tolikom koliki jeste kontaktu. 

Ortofon je vec razmenio zvuk za tisinu, pa sve sto nastane nakon akcije je plus :) 

 

Sto se tice MC, mislim da je to sitnije od rezbarenja na zrnu pirinca. Krpljenje toga je otprilike, pod mikroskopom, pa rad izmedju dva otkucaja srca, ako moze da se smiri, realnije je motati drugi ili nakalemiti vec namotan i zaliven. Da, i preci sa cigareta na marihuanu...da ne leti alat kroz prozor :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, vladd said:

Ima neku traku rizaina, cisto da drzi kalem na okupu, nadam se da ce popustiti pod lokalnim grejanjem, bar tu jednu zicku...

Vrhovi su skupi, pride stari weller originali  :) , lakse mi je da napravim drugi, za jednokratnu upotrebu. Zica je 0,06 ili 0,05(verovatno, vidljivo je tanja od 0,08 koju imam, merenje mikrometrom ne dolazi u obzir), tako da ce skidanje izolacije biti minimalno agresivno. Lagano ceskanje sa jedne strane, pa kalajisanje, pa onda ili pokusaj na drugoj strani grebusljanja skalpelom, ili  spajanje zice na tolikom koliki jeste kontaktu. 

 Ko je bio u Tesli a Fica mu predavao Prijemnike,naucio je kod njega na vezbama kako se skida lak izolacija sa zice tanke kao kosa.

Acetisalna kiselina pod dejstvom temperature skida lak sa zice a kap tinola sa vrha lemilice odmah kalaise istu.

Nemoj da mislis na sarene flajere prodavaca kablova,zbog mirne ruke i uspeh nece izostati....

PS

Bio nam je prosle godine na 40 god od mature,

Legenda.

  • Love 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To jeste stara dosetka, ali za pristojne tanke zice, preko 0,1mm Ovde je rec o zici 50-ak mikrona u precniku, koja ne trpi silu vecu od 30 grama, a kiselina moze da joj smanji presek na manje od 10 mikrona do prekida.

Cak su za neke mf kalemove, sa tako mrsavim zicama, preporucivali da se ne skida izolacija, i da se direktno lemi za nosac sa 270C lemilicom, dovoljno da dezintegrise  tih 4-5 mikrona laka.

Ali, prva faza je pravljenja vrha, pa test zice, ne znam razlog prekida...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...