Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

4 hours ago, black coffe said:

Jednostavno je bollje . al ne više od toga ? :)

Ideš u dobrom smeru, fali ti čupavi tepih ispred zvučnika. Ja na žalost nemam veliki prostor za slušanje, ali bez tepiha i ne može da se sluša, sve zveči. Lupiš jako dlanovima i slušaš odjek, razlika je drastićna.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ideš u dobrom smeru, fali ti čupavi tepih ispred zvučnika. Ja na žalost nemam veliki prostor za slušanje, ali bez tepiha i ne može da se sluša, sve zveči. Lupiš jako dlanovima i slušaš odjek, razlika je drastićna.:D

Imam debeli tepih ali mi je malo ispred pa se nevidi. Soba mi je relativno ječna ali je 8.5 m dugačka dok je pozicija sjedenja točno na pola.

Zanimljivo da sa onim velikim grdosijama nemam problema sa basom i to bez upotrebe DSP-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Dacho said:

Imam debeli tepih ali mi je malo ispred pa se nevidi. Soba mi je relativno ječna ali je 8.5 m dugačka dok je pozicija sjedenja točno na pola.

Zanimljivo da sa onim velikim grdosijama nemam problema sa basom i to bez upotrebe DSP-a.

Moja soba je 3,7x5,6m ali zvučnjaci stoje uz duži zid i ekscentrično više na desnoj strani. Daleko od idealnog, ali šta da se radi. Kad se šetam po sobi bas se dosta menja po intenzitetu, a to ne mogu da promenim. Pozicija slušanja je na suprotnom zidu znači imam jedno 2,5m do zvučnika jer sam ih dosta odmakao od zida i tu je sve ok, zvuk je izbalansiran u toj poziciji slušanja +- jedno mesto za sedenje na trosedu. Neke veće ko te tvoje ne bih mogao ni da slušam u mojoj  sobi, preveliki su za to rastojanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

momak i devojka :)

kod mene u krugu firme.

mala pepeljasta je Bubi, a decko je Harmonikas.

nadimak dobio zato sto mu se videla rebra.

neko ga pre nepuna 2 meseca izbacio iz auta u Makisu.

ali na srecu kod mene u krugu firme ima masa ljudi koja ih hrani.

nije vise kao da je iz Etiopije, a nadimak mu osta.

harmonikas :)

222.jpg

333.jpg

444.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, sax.hifi said:

decko je Harmonikas.

nadimak dobio zato sto mu se videla rebra.

Jao bre brate. Dobro je da mu je samo nadimak takav ostao :)

Kod mene u komsiluku lokalni gang "Margerci". Kerusa okotila pre godinu dana 5 komada u dvoristu iza zgrade, i to su sada stasali momci. Lokalna banda, rasteruju sve druge kerove koji pridju, dobijaju hranu tu redovno, ljubimci svih nas :D

Svi su isti ovako u pogledu oblika (neka mesavina terijera, snaucera, sta li je), samo su razlicitih boja. Mnogo smesni :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jao bre brate. Dobro je da mu je samo nadimak takav ostao [emoji4]
Kod mene u komsiluku lokalni gang "Margerci". Kerusa okotila pre godinu dana 5 komada u dvoristu iza zgrade, i to su sada stasali momci. Lokalna banda, rasteruju sve druge kerove koji pridju, dobijaju hranu tu redovno, ljubimci svih nas [emoji3]
Svi su isti ovako u pogledu oblika (neka mesavina terijera, snaucera, sta li je), samo su razlicitih boja. Mnogo smesni [emoji4]


Jel tu preko puta bese ona pljeskavica sa ovcetinom?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/17/2018 at 5:15 PM, Borko_KA said:

Prasetina.

2018-03-17_17_13_14.jpg

Da ne otvaram novu temu, ne znam koliko ima smisla i jel neko probavao nesto slicno:

  U pitanju je amp, s' tim sto je montiran i treci par izlaznih tranzistora i probao sam sledece: kao opterecenje,mono, sam vezao levi i desni zvucnik od po 8 oma,sto je ekv.4 oma. i hteo da isprobam kako se ponasa pri "kratkom spoju" izlaza.Paralelno zvucnicima vezao sam manje od metar kabla,0.75, plus obicne bananice i konektori ali od prilike sigurno nema mnogo vise od 0,1 - 0,2 oma (nemam cime da merim tako male otpore). U tom slucaju, kada pojacam muziku cuje se prilicno glasno (osetljivost zvucnika je oko 94dB) tako da mogu da cujem razliku u zvuku,malo je "ostrije" ali se ne cuje nikakav kliping i neprijatna izoblicenja. Dodavanje, 0,1 oma na red tom kablu primetno menja zvucnu sliku ali se i pojacava tako da ne mogu da napravim neku validnu komparaciju izmedju ta dva slucaja. Naravno, ovo je apsolutno nenormalna situacija, amp krece da se greje i nakon nekog vremena (zavisno od toga koliko glasno slusam), kada hladnjak dostigne 70 stepeni, iskljucuje se i to je sve ok.

   Ono sto me interesuje je, da li je neko eksperimentisao na ovaj nacin i koja su zapazanja. Licno sam ocekivao da izoblicenja budu drasticno cujna, sto nije slucaj. Ne preporucujem da neko proba nesto slicno ako nije 100% siguran sta radi jer ima vise aspekata problema, ovo je pitanje za one koji su mozda eksperimentisali ovakvim, ne fool proof, vec idiot proof konceptom ☺ Niko ne slusa pojacalo sa "kratkospojenim" izlazima...  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...