Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Ево како ради:

Сав код (и сваки идући update) се налази овде:

https://github.com/stojnev/dwr-controller

Имам доста идеја за побољшања, али ово ради и морам да негде пресечем да мало слушам музику, а не бројим ротације.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, InSides said:

Мада, ја не мерим време између два магнета, него сваки магнет засебно, у једном ротационом циклусу.

Sta da kazem nego sjajno!

Umesto da uvedes nove greske, postojecu si smanjio... :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ideja je bila da napravim pojacalo za bas gitaru koje ce sluzite za vezbanje u kucnim uslovima a da kosta minimalno:D.Pojacalo je izvađeno iz starog Iskrinog gramofona , odstranjeni suvisni delovi a predni panel oplemenjen kožom.Zvucnik " no name" od 12" ,alnico magnet ,livena korpa.Kutiju sklepala moja malenkost .Svira za sve pare:lol: Sila od pojacala 1× 4 w 

 

kp_februar_009.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Beli_Ninja said:

A iznutra?

Veliki štedni trafo i filter. Da pokusam da kultivisem haos od kablova za napajanje i produznih kablova... Sad pravim i napojne prema uredjajima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, prophet said:

To mini je verovatno oko 1 kWemoji1.png

vise je mislim da je nesto malo ispod 2kw.

sa desne strane 4 komada PCE standardhi suko utikaci, idu pre autotrafoa i pre prekidaca on off koji se nalazi ispod. Ali sa vecim industrijskim rmi filterom, tako da tu mogu doci tv i komp i ostalo da se ne bi ugasili kada se iskljuci sklop. Iznad osiguraca konektor od oko 200V sa autotrafoa za Lenco motor :). Sa leve strane izlazni konektori za audio sistem. postavio i klasicna utikaca za ne daj boze... Veliki autotrafo u praznom hodu neverovatnih 30mA ili manje. Mislim da je zica i za trafo i za ogromnu filtersku prigusnicu oko 3mm. Jedino mi je krivo sto nisam imao 200-300eu da dodam da kupim Neutric konektore. Pre svega zato sto se neverovatno lako montiraju i ubacuje zica, a isto stede prostor i max su ergonomski.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, pakonja said:

A kakve su prasece iznutrice? :)

EDIT: Sad procitah i narednu stranu teme... nema potrebe za odgovorom :) moze samo neka slika unutrasnjosti...

nisam napravio fotku, ali evo elemenata.

IMG_3873 copy.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, ZZZ said:

Jedino mi je krivo sto nisam imao 200-300eu da dodam da kupim Neutric konektore. Pre svega zato sto se neverovatno lako montiraju i ubacuje zica, a isto stede prostor i max su ergonomski.

Neutrik SpeakOn/PowerCon?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma da tako nesto power-con, imam jedan primerak i stvarno je dobar konektor. Ali kazem glavna prednost je to sto se neverovatno lako prave kablovi od njih, lako se ugradjuje busi rupa za zenski, malo prostora zauzimaju, imaju lock stift, itd. Ali za jedan kabl je potrebno 2+2 konektora, i nije bas standardni u smislu kada dodje neki uredjaj sa recimo iec konektorom...

Screen Shot 2018-03-04 at 10.30.31 AM.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...