Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Znam da trenutno izgleda kao pacovsko gnezdo, ali posluzice za probu. Posto sam imao par ovakvih prekidaca, aj da posluze necemu. Bice to A-B preklopnik za zvucnike, Open Baffle vs. Zatvorena kutija. Kako ne mogu da se odlucim sta je bolje, moze ovako. Ako bude ok resenje, montiracu ih u neku lepsu kutijicu. S'druge strane, ne volim da stvaram kontakte tamo gde ne moraju biti...da se ja pitam, zalemio bih zice od pojacala do zvucnika, kada bih znao da ih bar 3 meseca necu skidati...eti eto mora ovako, sto kazu.. convenience...

IMAG2891-1024x1820.jpg

IMAG2890-1280x720.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, pakonja said:

Evo jos jedan preview pre nego sto otvorim temu sa merenjima i ostalim sitnicama... merenja mi ostala u laptopu a sutra imam u planu jos da se igram sa skretnicom pa kada to zavrsim bice detalja...

FB_IMG_1518728941743.jpg

FB_IMG_1518729281534.jpg

znači ovako se otprilike sastavlja skretnica

ima li još di na forumu o izradi skretnice?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Vix said:

Znam da trenutno izgleda kao pacovsko gnezdo, ali posluzice za probu. Posto sam imao par ovakvih prekidaca, aj da posluze necemu. Bice to A-B preklopnik za zvucnike, Open Baffle vs. Zatvorena kutija. Kako ne mogu da se odlucim sta je bolje, moze ovako. Ako bude ok resenje, montiracu ih u neku lepsu kutijicu. S'druge strane, ne volim da stvaram kontakte tamo gde ne moraju biti...da se ja pitam, zalemio bih zice od pojacala do zvucnika, kada bih znao da ih bar 3 meseca necu skidati...eti eto mora ovako, sto kazu.. convenience...

 

 

a, preklopnik je, ko za cirkular :) ali kapiram da će poslužiti :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Vix said:

Hoce, potvrdicu to veceras, ma mora da radi. Odavno ih imam u fioci, ne secam se vise zbog cega sam ih kupio. A volim ovakve velike preklopnike. Osim njih, volim i ove (slika sa neta)

s-l1000.jpg

Ovo je dobro za opaljivanje raketa, može i za aktivaciju gatling topa na avionu pre pucanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Vix said:

Hoce, potvrdicu to veceras, ma mora da radi. Odavno ih imam u fioci, ne secam se vise zbog cega sam ih kupio. A volim ovakve velike preklopnike. Osim njih, volim i ove (slika sa neta)

s-l1000.jpg

Ovo za lampaša sila..... Prvi prekidač grejanje cevi, drugi HT, treći - pušćaj muziku!!! :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Vix said:

Hoce, potvrdicu to veceras, ma mora da radi. Odavno ih imam u fioci, ne secam se vise zbog cega sam ih kupio. A volim ovakve velike preklopnike. Osim njih, volim i ove (slika sa neta)

s-l1000.jpg

"Master Arm" switch! Ja bih to na sve postavio!:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Завршио PI контролу за мотор.

Али пре тога, мало припрема. Хтео сам учетворостручити учесталост окидања сензора - па то изискује мало прецизнији метод постављања магнета. Након пар минута у CAD-у, и кратка посета принтеру:

28461645_10155184078260796_231431763_o.thumb.jpg.cd326ff2e0b6af6625057771e4f8cca9.jpg

Отвори су пречника 6мм, што је тачно ISO стандард за перфорације у класерима - потпуно ми одговара зато што су магнети које користим димензија 6мм х 3мм:

28461143_10155184078230796_1478689560_o.thumb.jpg.d13fb2e668c16c3837b4510b67fc4ca4.jpg

И кад се шема отстрани:

28418283_10155184078340796_1934103836_o.thumb.jpg.e0e7d934b5df2efbd84479c86366f624.jpg

Тањир на грамофону, па да видимо како то ради:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probaj da izmeris vremena izmedju okidanja senzora. Problem sa tim tipom detekcije(merenja) je sto je jako bitan ujednacen intenzitet magneta, inace ima razlicita vremena trajanja pauze signala, sto moze da se odrazi na merenje brzine. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, vladd said:

Probaj da izmeris vremena izmedju okidanja senzora. Problem sa tim tipom detekcije(merenja) je sto je jako bitan ujednacen intenzitet magneta, inace ima razlicita vremena trajanja pauze signala, sto moze da se odrazi na merenje brzine. 

Свакако. Мада, ја не мерим време између два магнета, него сваки магнет засебно, у једном ротационом циклусу. Такав приступ је прилично индиферентан на растојање помеђу магнетима, све док су сви магнети на истом растојању од центра - па зато је шема. Повећао сам број магнета да би корекција била бржа.

И још, користим FALLING interrupt-a, уместо RISING или CHANGE зато што су резултати тако, у овом склопу, прецизнији.

Кад објавим код, биће, чини ми се, јасније.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...