Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

Alo bre ,da vidite vi sta sve Severnjaci imaju u ponudi,samo sto niko nece da jase do severa.Od Palica ,salasa ,dvoraca  pa do konkretno kod mene Mokrin Haus mokrinhouse.com-Mokrin House.Veoma poznato i u svetu.:hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, Woland said:

ma OK je Borkovac, ali tamo je fenseraj, Spa, masaže i trte mrte, za vikend prepuno platežnih gostiju, mislim da bi smo se smrzli od cene koju bi nam tražili - oni su u filmu u kom se za spa team building plati poprilično.. ima i drugih dobrih a normalnih mesta

Nemam pojma. Nisam isao, ali moja klinika vec po drugi put tamo ide u okviru team building-a.

Kuriozitet je u tome sto sam posle Sisevca dao info radnici iz sektora za HR i ona se na prvu loptu odusevila ( prosledio sam joj i onaj objekat gde smo i mi bili, a i onaj u kojem je odseo @Gosha ). Poslala im je mailove, ovi drugi brzometno odgovorili, dali ponudu.

Posle par dana ona dodje do mene u kabinet, kaze da su se odlucili ipak za Borkovac. Navodno, blize Bgd-u i bolji uslovi (?).

Zato me i cudi to oko cene u Borkovcu ?

Pitam je u toku dana, pa izvestim o cemu se tu tacno radi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, 2a3 said:

Alo bre ,da vidite vi sta sve Severnjaci imaju u ponudi,samo sto niko nece da jase do severa.Od Palica ,salasa ,dvoraca  pa do konkretno kod mene Mokrin Haus mokrinhouse.com-Mokrin House.Veoma poznato i u svetu.:hi:

Ma hoćemo mi da jašemo što da ne. Realno sa Juga mož svi da se potrpamo u jedan auto i da prihajamo. Sdruge strane ovde mnogo jeftinije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da vam ne pokvarim Fak-ovsko planiranje za sledecu godinu, mozda o tome treba nastaviti u FAK-temi?

A ja nesto juce slusao muziku, i isto kao Woli, zakljucio da mi se nista ne svidja, a nemam temperaturu...

Isprobao sam sva pojacala koja imam (osim GC-a koje moram popraviti, imam chipove, samo ih trebam zameniti), dakle Sewa follower, Zen V9, TDA 7297, tpa3116, Sony TA-N 511.. i.. ne valja. Verovali ili ne, ti CSS125fr zvucnici se najbolje slazu sa Tda7297 pojacalom. Ali, super je to za neki nearfield, desktop sistem, ili neku drugu prostoriju. Sta  mi fali, smeta? Dinamika, tj. nedostatak iste. Zvuk je nekako...mali. Ne radi se tu o glasnoci, SPL-u, nego o prirodnoj velicini isntrumentata u prostoru, ako tako mogu da se izrazim. Klavir zvuci kao...klaviric :(

I sta sad? CSS-ove cu prebaciti u drugu sobu, za tda7297, kao sporedni sistem. A za glavni, imam dva izbora: Da vratim Visaton B200, dodam neki ST, u velikoj zatvorenoj kutiji i dovidjenja. Radice on fino sa bilo koji od pojacala koje imam. Ili, Fostex Fe206e i rizikujem razvod pravljejem i unosenjem BiB kutija. Najbolje bi bila Dallas 2 horna, alii ona je vec previse komplikovana za napraviti...

e sad mi dodje da kupim ovo: 

https://www.thomannmusic.com/fane_fc_152f01tc.htm

Inace, malo igranja sa omniima u kuhiji. To cak jako lepo svira, samo ruzno izgleda. Sad uporedjujrm  omni sa jednim zvucnikom, ili neki hibrid omnii-ob, nesto nalik Linkwitz Lx mini...

IMAG2420.jpg

IMAG2416.jpg

IMAG2415.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Doktor said:

Nemam pojma. Nisam isao, ali moja klinika vec po drugi put tamo ide u okviru team building-a.

Kuriozitet je u tome sto sam posle Sisevca dao info radnici iz sektora za HR i ona se na prvu loptu odusevila ( prosledio sam joj i onaj objekat gde smo i mi bili, a i onaj u kojem je odseo @Gosha ). Poslala im je mailove, ovi drugi brzometno odgovorili, dali ponudu.

Posle par dana ona dodje do mene u kabinet, kaze da su se odlucili ipak za Borkovac. Navodno, blize Bgd-u i bolji uslovi (?).

Zato me i cudi to oko cene u Borkovcu ?

Pitam je u toku dana, pa izvestim o cemu se tu tacno radi.

Borkovac je sigurno skuplji ali je bliži Beogradu, pa su možda ukupni troškovi slični.. a možda je i kickback varijanta :)

@2a3 jesvala meni je Mokrin veoma interesantan ako je ostvariv, ali cifre su poprilične http://www.mokrinhouse.com/

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, Vix said:

Da vam ne pokvarim Fak-ovsko planiranje za sledecu godinu, mozda o tome treba nastaviti u FAK-temi?

A ja nesto juce slusao muziku, i isto kao Woli, zakljucio da mi se nista ne svidja, a nemam temperaturu...

Isprobao sam sva pojacala koja imam (osim GC-a koje moram popraviti, imam chipove, samo ih trebam zameniti), dakle Sewa follower, Zen V9, TDA 7297, tpa3116, Sony TA-N 511.. i.. ne valja. Verovali ili ne, ti CSS125fr zvucnici se najbolje slazu sa Tda7297 pojacalom. Ali, super je to za neki nearfield, desktop sistem, ili neku drugu prostoriju. Sta  mi fali, smeta? Dinamika, tj. nedostatak iste. Zvuk je nekako...mali. Ne radi se tu o glasnoci, SPL-u, nego o prirodnoj velicini isntrumentata u prostoru, ako tako mogu da se izrazim. Klavir zvuci kao...klaviric :(

I sta sad? CSS-ove cu prebaciti u drugu sobu, za tda7297, kao sporedni sistem. A za glavni, imam dva izbora: Da vratim Visaton B200, dodam neki ST, u velikoj zatvorenoj kutiji i dovidjenja. Radice on fino sa bilo koji od pojacala koje imam. Ili, Fostex Fe206e i rizikujem razvod pravljejem i unosenjem BiB kutija. Najbolje bi bila Dallas 2 horna, alii ona je vec previse komplikovana za napraviti...

e sad mi dodje da kupim ovo: 

https://www.thomannmusic.com/fane_fc_152f01tc.htm

Inace, malo igranja sa omniima u kuhiji. To cak jako lepo svira, samo ruzno izgleda. Sad uporedjujrm  omni sa jednim zvucnikom, ili neki hibrid omnii-ob, nesto nalik Linkwitz Lx mini...

1. Nemoj više kupovati tih FR "audiofilskih" zvučnika, za tebe je očigledno HiFi

2. Napravi Visaton Solo 50, to ti je bassreflex, da imaš basa, od kompresije se nećeš ovajditi. Uradi originalnu skretnicu i posle mu dodaj centralno onaj mali Vifa ST ili sa zadnje strane Visaton G20SC, skretnica prvog reda prolazi.

3. Sredi taj gainclone sa LM3875, sa ili bez CSS svejedno

4. Pošto ti za gainclone ne treba dodatno pojačanje, napravi cevni buffer da valja, sa E88CC/6N23P/6N1P/6N6P, ja bih uzeo Aikido buffer jer ima jednostavno napajanje i možeš posle razne lampe da probaš.

5. Batali te tanke telefonske kablove za zvučnike to su ubice zvuka, uzmi 4x2,5mm2 i upleti u pletenicu kao Kimber

6. Šta beše ti imaš kao izvor zvuka, DAC, PC? Dinamika i sve ostalo kreće odatle.

7. Ako ti kasnije treba SUB, pogledaj kompresioni SUB što je radio Rod Eliot, sa Linkwitz transform, tu može neka jača D klasa da padne, a već imaš 15"

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Vix said:

Hvala Nixie. Ipak cu se morati vratiti na Visaton B200, dok ne skupim kintu za nesto bolje. A sa pojacalima/bufferima cemo lako, naci ce se vec nesto da valja...

Ma dobar je B200, samo mu fali visokotonac. I ne zaboravi kablove!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja za moje Fostex FE206E nameravam da napravim F1(nije komplikovano, a napajanje i kutiju ću za probu da pozajmim od Babela) ... ne da mi mira onaj Nelson-ov članak : http://www.firstwatt.com/pdf/art_cs_amps.pdf

Doduše kod mene su oni u Jericho horni i kod dobrih snimaka, basa imam taman kol'ko treba ... a oni loši i nisu za slušanje, već za kantu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ebe Tefal je zenina sprava, ne mesam se ja u to. Ali, moze da joj posluzi i u druge svrhe :lupanje:

@Beli Ja sam jedno vreme koristio Zen V9 ali bez povratne sprege, tako da radi kao "transconductance amp". Ima nesto u tome...:Viannen_loungelizard:

P.s. imas li koju fotku tih horni? Na cemu ih slusas sada?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Woland said:

Borkovac je sigurno skuplji ali je bliži Beogradu, pa su možda ukupni troškovi slični.. a možda je i kickback varijanta :)

@2a3 jesvala meni je Mokrin veoma interesantan ako je ostvariv, ali cifre su poprilične http://www.mokrinhouse.com/

 

 

 

Ma ja Woli samo da se malo duvam ili ti ku...m :hi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Beli said:

Ja za moje Fostex FE206E nameravam da napravim F1(nije komplikovano, a napajanje i kutiju ću za probu da pozajmim od Babela) ... ne da mi mira onaj Nelson-ov članak : http://www.firstwatt.com/pdf/art_cs_amps.pdf

Doduše kod mene su oni u Jericho horni i kod dobrih snimaka, basa imam taman kol'ko treba ... a oni loši i nisu za slušanje, već za kantu.

Umesto B200, vrlo slično

http://diyaudioprojects.com/Speakers/Fostex-FE206En-Double-Bass-Reflex-Speakers/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fe206 ipak najvise voli da bude u horni. BR  nije za njega, a TQWT moze da svira ali sa jacom "baffle step" kompenzacijom.

Probacu ja prvo da nadjem par velikih zatvorenih kutija za Visatone, pa ako ni to ne valja, isprobavam Fostex varijante...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Vix said:

Fe206 ipak najvise voli da bude u horni. BR  nije za njega, a TQWT moze da svira ali sa jacom "baffle step" kompenzacijom.

Probacu ja prvo da nadjem par velikih zatvorenih kutija za Visatone, pa ako ni to ne valja, isprobavam Fostex varijante...

Kutiju ne menjaj, uradi tačno kao SOLO 50, sa onom pregradom unutra, kao dupli bassreflex. Sam ne možeš bolje uraditi. Za reflex tubu PVC kanalizacione cevi i luk fi110.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...