Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

15 hours ago, chakija said:

Ti TPA čipići su baš fina zajebancija. 

Šta drugo reći nego,  prijatno!

PS nazovi ga "DALI".  (digital amp in lunchbox) 

To vise onako za uzinu, izmedju glavnih obroka :)

E sad, dali da ga nazovem, Dali ili Salvador? :D Model: Distorted reality

A opet sam se malo igrao. Zanimljiv mi Linkwitzov Lx Mini, pa sam pokusao da sklepam neku sirotinjsku verziju. Jeste da je ruzno do bola, ali *bekevu za ulozeno-dobijeno...

IMAG2252-1280x720.jpg

IMAG2254-1024x1820.jpg

IMAG2251-1024x1820.jpg

IMAG2250-1280x720.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ninja

U toj reportazi se nigde ne izvestava da je izvesna dama uhvatila Nicka za jaja dok ga je publika drzala na rukama, tj. on je bio naslonjen - jasno se moglo cuti da je Nick podigo deonicu glasa u 2 sekunde :loleverybody:Ne moze se tvrditi sigurno, ali takav prelaz se od profesionalca ne moze izmamiti na drugi nacin :) Iskreno se nadam da je to ipak bila dama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, ab-Co-axial said:

Ninja zato cuje ono sto se ne cuje i spoznaje ne(s)poznato. :lol:

Žena mi reče da je ona čula i primjetila :o  ... sto su ti ženske uši B)

btw: Meni je koncert bio odličan i vrlo sam radostan što sam ipak došao iako sam se dvoumio do pre mjesec dana i malo je falilo da karte prepustim svaji  :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rca u npokusaju .Dobio zicke od SIR OLIVERA NA FAKU pa da probam po njegovoj preporuci.Nasao stari anteski kabal sa vazdusnom izolacijom.Resio sam da skinem i sirm pa sam dve zicice provukao kroz dva paralelna otvora  u teflonskoj izolaciji.Zatvorio sa pistoljem za lepljenje i oblikovao sirinu kolika mi je potrebna na cicevima.Ce vidimo sta ispadne i kako ce se cuti ali tek sutra pa ce biti izvestaj.SIR OLIVER mi je preporucio da ostane sirm ali ce probam ovako.

IMG_20171029_102327.jpg

IMG_20171029_102856.jpg

IMG_20171029_102856.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da bi upratio sve sto treba sa tim pristupom , koristi 0.1mm solid core , i umesto WBT od 4 kile svaki - ili Eichmann Bullet ili jeftini plastikaner RCA

poenta je u maloj masi i malom preseku provodnika

 

imas dve vrste plastikanera - jedni koji stvarno nicemu ne valjaju i sledeci koji su malo bolji

 

ovi prvi koliko se secam imaju nitovane lemne usice za hot pin , ovi drugi nemaju - hot pin i usica su izjedna

sve to ima smisla kad su i RCA na uredjajima napravljni po istom principu - minimalna masa i presek

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

da bi upratio sve sto treba sa tim pristupom , koristi 0.1mm solid core , i umesto WBT od 4 kile svaki - ili Eichmann Bullet ili jeftini plastikaner RCA

poenta je u maloj masi i malom preseku provodnika

 

imas dve vrste plastikanera - jedni koji stvarno nicemu ne valjaju i sledeci koji su malo bolji

 

ovi prvi koliko se secam imaju nitovane lemne usice za hot pin , ovi drugi nemaju - hot pin i usica su izjedna

sve to ima smisla kad su i RCA na uredjajima napravljni po istom principu - minimalna masa i presek

Nedelja,otiso u drugu smenu već uradjeno pa šta bude. Zene taki bili kući a sutra probam.Znam da nemam pojma al ko malo dete,neizdrz.U svakom slučaju tenka.:D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, ninja said:

Žena mi reče da je ona čula i primjetila :o  ... sto su ti ženske uši B)

btw: Meni je koncert bio odličan i vrlo sam radostan što sam ipak došao iako sam se dvoumio do pre mjesec dana i malo je falilo da karte prepustim svaji  :)

Ajd da kazemo da je osetljiva na falsiranje :)

Sem tog trenutka nije bilo nikakvih gresaka, 2 1/2h perfektne svirke. Primetio sam dosta "stranaca" u poseti prestonici. Sve u svemu, noc za pamcenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo razmisljam naglas, pa se mislim u kojoj bi temi to mogao napisati. Mozda ovde. Tu i tamo vikendom se igram sa zvucnicima, i pokusavam sa sto manje utrosenog truda/vremena/para sklopiti neku kombinaciju koja ce ok svirati. Pa se osecam kao Dusko dugousko ili Kojot.

Znamo da u fi-fi ju 2+2 nije uvek 4, moze da bude i 5 a moze i 3. Ja sam na 3-ci pa se malo ceskam..

Dakle, za one koji su pratili moj trenutni sistem, znaju da sam koristio OB sa Vistaon B200 i Eminence Beta 15, biamping. Amplifikacija ide ovako:

Pass B1 buffer sa selektorom ulaza i potenciometrom na ulazu. Nakog toga signal ide u aktivnu skretnicu. Low-pass na Sony TA-N 511 pojacalo pa na Eminence, hi-pass na nesto nalik Aleph L pretpojacalo (BoZ sa negativnom povratnom spregom) pa na 7w Mosfet follower. Tako je u stvari bilo.

Posto sam zakljucio da mi je trenutna soba nepodesna za Open Baffle, idem u drugom pravcu. Imam CSS 125fr zvucnike u zatrovenoj kutiji (ex-Ei hsr 48 kutija) i on sasvim lepo svira, posto i jeste namenjen za zatvorenu kutiju. Fali mu samo malo nizeg basa, sto se da resiti subwooferima.

E sad, ti CSS ovi su bili spojeni na Tda 7297 pojacalo, i tu su bas lepo svirali, doduse ne previse glasno, ali to i nije cilj, posto zivim u stanu.

Juce je prespojim par stvari,i spojim CSS na Mosfet follower, ali bez skretnice znaci fullrange (B1+BoZ+Mosfet follower). Kad ono medjutim...to se losije cuje nego B1+ TDA7297!! Ja sam citao da na diyaudio forumu da se taj CSS 125fr bolje slaze sa "solid-state" pojacalima, malo jacim. Izgleda da je stvarno tako. Ovako sa Mosfet follower kombinacijom, imam neki mlitav i mutan zvuk, ma bezveze skroz. Posto nameravam da  nastavim da koristim CSS125 u zatvorenim kutijama, moracu da preispitam i celu amplifikaciju za njih. Mozda ispadne da se najbolje cuju sa nekim chip-ampom sa tube bufferom na ulazu.

Subwooferi ce biti posebna prica. Ici cu na par zatvorenih kutija. Imam to Sony pojacalo, aktivnu skretnicu. Mozda napravim zatvorene kutije pa iskoristim Emimence Beta 15 za to.

Visaton B200 ide u kutije, dok ne smislim sta cu sa njima. Mozda ih i prodam...

Sa druge strane  za spavacu sobu sam sklopio pojacalce za tpa 3116 i  esto nalik Linkwitz Lx mini, i to ne zvuci lose..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kablaza gotova i ukljucena.Onako na prvu loptu sa neizmenicnim ukljucivanjem ovih i drugih kablova ima razlike ,tj sta ja cujem.Mislim da se pozornica malo prosirila i da je potrebno manje usmeravanje zvucnika,drugo bolji su visoki i srednji a bas kao da se malo utiso ali je precizniji ,manje mumla sto bi mi rekli.Cak je potrebno malo vise odvrnuti pojacalo,sad koliko 2a3SE moze da se odvrne.Nastavljam sutra sa slusanjem pa ce vidimo.:D

IMG_20171030_091502.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...