Jump to content

Čime se zanimam... (ovih dana )


Impuls

Preporučeni Komentari

21 hours ago, Alex said:

Tako'e.

More to come.

Cek polako, slucajno videh ovaj post. Sa tim sa se kratko zamlacivao, imao sam i problema sa mikrofonicnosti lampi, ne bih ti preporucio da pravis. Ako bas hoces da eksperimentises, imam gotove dve procice sa prototipa, posalji mi adresu na PM i saljem ti ih...naravno za DZ.  Probaj tu da eksperimentises sta moze da se napravi pa kad sve bude ok, mozes da pravis finalne plocice ili sta god.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Borko_KADa li si probao elastično vešanje lampe ?

I Salas preporučuje tako nešto : 

'' If you start from scratch, I highly advise you to build a sub chassis for the 2 6V6s that may be elastically decoupled from the rest of the chassis. This will save 80% of the microphonics.''

A možda je problem bio i u samim lampama. Salasova iskustva sa 6П6С, koje si (ako sam dobro upratio temu) ti koristio :

'' Comments are that half of them turned more noisy and microphonic after 100 hours of use, but the good ones remain some of the best 6V6s I have ever heard. Especially for their smooth human tone. Not the most ''monitor'' but very beguiling. ''

Evo primera kako je to Ale Moglia(Bartola valves) rešavao kod 4П1Л

Loctal socket board  

P.S. Da li probao i neke druge lampe sem 6П6С? Za Tung-Sol 6V6 kažu da je odlična i da nije mikrofonična.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, Beli said:

@Borko_KADa li si probao elastično vešanje lampe ?

I Salas preporučuje tako nešto : 

'' If you start from scratch, I highly advise you to build a sub chassis for the 2 6V6s that may be elastically decoupled from the rest of the chassis. This will save 80% of the microphonics.''

A možda je problem bio i u samim lampama. Salasova iskustva sa 6П6С, koje si (ako sam dobro upratio temu) ti koristio :

'' Comments are that half of them turned more noisy and microphonic after 100 hours of use, but the good ones remain some of the best 6V6s I have ever heard. Especially for their smooth human tone. Not the most ''monitor'' but very beguiling. ''

Evo primera kako je to Ale Moglia(Bartola valves) rešavao kod 4П1Л

Loctal socket board  

P.S. Da li probao i neke druge lampe sem 6П6С? Za Tung-Sol 6V6 kažu da je odlična i da nije mikrofonična.

Nisam nista isprobavao i zaboravio sam da sam to pravio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zen Mod said:

primetio sam jednog lepog decaka ....... :D

Ninjasan.jpg

Da, tvojih godina :) ... pazi mu majice ;)

Btw: Imali smo i jednog puno mladjeg ali je on platio glavom :)

 

IMG_20170526_152335.jpg

A na jarbolu ( nismo imali vecu) ... i spuštena posle 4 dana uz pjevanje himne :)

IMG_20170527_115129.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, prophet said:

 

Na original sam i mislio:

 

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/b4/f2/15/b4f215c0080ebba73290bea95a976053.jpg

 

Inace jako lep rad. Koje si drvo koristio?

Lepo si primetio! nisam dodao taj donji deo, jer necu da pokrijem mrezom ovu lepotu.

jbl3.thumb.jpg.3e476292eaa60e4d576367b5e54e4f37.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, zeljkor said:

Po meni mozda tehnicki najnapredniji zvucnici trenutno u svojoj klasi :) Grone ovo teras sa Crown XTi?

Dao mi JBL dealer na probu, posto samo slicne imao...

Inace Crown radi do 00!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, zeljkor said:

XTi prihvata DSP file od M2 ili si radio neku drugu alternativu?

Nema Dsp file za Xti, koristim samo za power amp,

Nabavio sam Bss resenje, sve od izvora (znaci PC-ja)! znaci Bss Blu Usb & Bss Blu-50

i mogu koristiti bilo koju izlazno pojacalo.

DSC_0263.thumb.JPG.a9f325730b1df19069789d3522031708.JPGDSC_0284.thumb.JPG.8ea02d1d315646b9603a8dfc098de75e.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...